1000 Euro Budget Build check

Sziasztok!
Kezdőként vágnék bele PC építésbe 1000 Eurós kerettel. Elsősorban FHD játékra épülne a gép, max még kissebb modellezési feladatokra. Összeállítottam egy elképzelt buildet. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy ennyi pénzből ennél jobbat lehetne e kihozni? Segítenétek még dönteni ahol én nem tudtam, valamint esetleg tudnék e valahol még az árból faragni?

Ház: FSP CMT212
Alaplap: TUF GAMING B560M-Plus (Ez esetleg túlzás?)
GPU: RTX 3050 / RX 6600 xt
CPU: I5-114700 F
Hűtő: SilentiumPC Fera 5 / Spartan 5
Táp: Corsair TX650M
Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200 DDR4
SSD: Kingston 250GB NV1
HDD: Toshiba P300 1TB 7200RPM

Előre is köszi a segítséget!

Szia!

Nem az.

Ezt pontosítsuk kicsit. 11400F vagy 11700F?

Bármelyik proci is, kevés lesz.

Itt figyelj, hogy CL16-os legyen.

1 Like

Köszi a választ!
I5-11400 lenne az. Bocsánat elirtam.
Hűtő terén akkor ezek helyett mit javasolsz?
Videokártyák közül szerinted melyik passzolna jobban?

1 Like

Egyértelműen az RX 6600 XT-t, ha játékról van szó.

Hűtőből egy Arctic Freezer 34 eSports DUO-t.

Továbbá elég közel vagyunk a 650W-hoz, célszerű lenne inkább egy Seasonic Focus GX 750-es tápot nézned. (kb. 86%-os a kihasználtság 6600XT-vel és ahhoz még jöhetnek peak-ek)

4 Likes

Szia!

Hűtőnek én egy Arctic Freezer 34 Esports Duo-t javasolnék, tökéletes lenne ehhez a procihoz.

Videokártyából meg egyértelműen a 6600 xt a nyerő ha a kereted engedi és csak a teljesítmény a lényeg, és nem érdekel az rtx meg a streamelés. Szanaszét veri a 3050-et😃

2 Likes

6600xt-t nem vennék mert a 6650 xt erősebb és ugyan annyiba kerül.

3 Likes

Ezzel nem voltam tisztában de ebben az esetben akkor igen, azt kell venni😌

1 Like
  1. gen Intel nem lett túl jó, és már nem is nagyon tudod sokat fejleszteni. Mármint lehet menni i9-re, csak győzd hűteni. Érdemesebb Ryzenben gondolkodni.
3 Likes

Köszi a tanácsokat. Ezek alapján újracsináltam a buildet habár túllépem az 1000 euros határt. Ezekkel így rendben lehetek?
Ház: FSP CMT212
GPU: RX 6650XT
CPU: Ryzen 5 5600 3,5GHz AM4
Hűtő: Arctic Cooler Freezing 34 eSports DUO
Táp: Coolermaster MWE Gold V2 Modular 750W
RAM: Crucial Ballistix 16 GB 3200 ddr4 cl16
Alaplap tekintetében elgondolkoztam hogy Tuf Gaming B560M-Plus vagy inkább kicsit olcsóbb B550M-E lenne a jobb. Szerintetek?

Ez cserés , nincs valami jó táp , plusz volt olyan hogy kigyulladt bár elv javítva van de sose tudni ezek után kerülném.
Seasonic vagy akár maradnék a Corsair TX szériánál .

A B560-as egy inteles alaplap a B550 es meg AMD . Szóval egyértelmű hogy a kettő közül melyik :smiley:

2 Likes

Uh köszi és bocsi a hülye kérdésért akkor.
Ha visszakanyarodunk a Corsair szériához akkor talán a CORSAIR TX-M Series TX750M 750W V2 a befutó vagy akkor már tényleg mehet akár a Seasonic Focus GX 750 hiszen ígyis úgyis bőven a budget fölött vagyunk.

Köszi mindenkinek a segítséget!

2 Likes

TXm 7 év gyártói garancia, Focus 10 év. :wink:
Annyit még árulj el kérlek, hogy melyik gyártótól veszed a videokártyát?

Ill. ne felejts el 3db ventit venni a gépház elejébe. Vagy válaszd a CMT 211a-t, ahhoz jár.

1 Like

Videokártyát Asustól gondoltam venni. Vagy inkább más gyártótól kéne?
U igaz köszi hogy szóltál ventiről. Ha jól látom amúgy Ipon-on 212A hoz 4 darab jár elvileg, és kabé 2e ft különbség sima 212-höz képest.

Nem, teljesen jó az Asus.

Gondolom ez:

Ház. Igen, jár hozzá 4db, hogy mi alapján döntik el az árakat az rejtély. :smiley: (mondjuk minőségben valószínű, hogy azért annyi, amennyi, de még így is jobb, mintha nem lenne, csak az az egy hátul - cserélni meg bármikor lehet ugye)

Igen erre gondoltam. Jelenleg talán ez van a legjobb árban is.
Várnom kell még egy hetet anyagiak miatt aztán elkezdhetem berendelgetni az alkatrészeket.
Érdemes szétnéznem külföldön is? Előfordulhat, hogy kint jobb árakon találok egykét alkatrészt?
Maszekoltam aztán egyik ügyfél eurót adott. Gondoltam itt a lehetőség elkölteni :smiley:
Érdemes lehet várni akciókra vagy ilyesmikre? Vagy nem lesz észrevehető különbség?

Ezt csak @P_D_1 tudja megmondani. :smiley:

2 Likes

Ha tudnánk, akkor mind arra várnánk.
Euroból inkább itthon vásárolnék, amég ilyen retex@r a forint.

3 Likes

Sziasztok!
+1 kérdéssel fordulnék hozzátok.
Alaplapok közti külömbségekben szeretnék kérdezni.

Sorban vásárolgatom az alkatrészeket és az alaplapnál elgondolkoztam hogy van-e bármilyen különbség a Tuf Gaming B550M-plus és a B550-plus között, a méretén kívül? A M-Plus és a sima M-E között csak annyi, hogy világít a plus verzió? Valamint vannak “II” vel jelölt lapok is. Ezek a Bluetoothon meg a Wifi adapteren kívül hoznak valami extrát?

Osztrák alzán találtam egész jó dealt az “extrásabb” lapokra, csak azért kérdezem.

https://www.alza.at/gaming/asus-tuf-gaming-b550m-plus-wifi-ii-mainboard-d7001816.htm?o=7

https://www.alza.at/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=8

Itt még megjegyezném hogy van kp eurom és nem 410 meg 415 ft-ért venném, hanem max 399 körül vennék az eurómból forintot ha visszaváltom. Így egy 140 euros lapot nagyjabol 56 ezer forintert vehetnék.

Köszi a segítséget.

Bocsi srácok, nem hallgattam öreganyámra, először kérdeztem és utánna néztem.

Most látom a manualokat bújva, hogy a PLUS-os verzióba mindig 2 PCIEX 16 port van. Valamint a nem M-es verziónak máshol és más tipusú csatlakozói vannak.
Ha előreláthatólag sose fogom 2 videokártyával használni, akkor van bármi értelme a PLUS verziónak?
Arra még nem jöttem rá, hogy a nagyobb lap a más csatlakozókon kívül tud e többet a M-es verziókhoz képest?
Meg persze az sem tiszta hogy az “II” jelzések csak a Bluetooth-al többek vagy van más is?

“Plus” nélkülit nem is fogsz találni, max. “Pro”-t. :slight_smile:
A B550 és a B550M között a különbségek: a mérete, a PCIe 1x slot-ok száma, a SATA csatik száma, WI-FI modulnak slot, ventilátor csatlakozók, hőmérő csati. Így gyorsban ennyit találtam. Magyarán a déli híd komolyabb a nem “M-es” modellen.