1080 mellé alkatrész

Sziasztok.
GTX 1080 Kártyámhoz hozzájutottam jó áron egy éve ,ezért előre tekintve ha mást is fejlesztenék akkor van már egy jó kártyám jó áron.(jelenleg i5-7400 processzor, Asus B150M alaplap,16 GB Hyperx 2133MHz ram van a kártya mellett,tehát egyáltalán nincs kihasználva)

Eljött az az idő, hogy van lehetőségem fejleszteni és a következőket kéne, ebbe szeretnék
segítséget kérni (nekem mindegy hogy AMD vagy Intel, csak legyen jó, jó ár érték arányban és időtálló legyen)
Táp
Processzor
Alaplap
Ram
És szerintem egy processzor hűtő sem ártana
Erre mindössze maximum 260 ezer forintom van.
Játékra kell.

Ne posztold többször ugyanazt.
@lengyelb GTX 1080 Mellé alkatrész segítség

A build ajánlóból a performace AMD kb ki is jön ha a VGA-t nem nézed bele.

1 Like

Töröltem a másikat.

Performance AMD-ből ha összeadom a:
CPU-T
CPU Hűtőt
Memóriát
Alaplapot
Tápot
Az kb 200 ezer nem 260
Kiszeretném hozni 260 ezerből a legtöbbet :slight_smile:

Hmm, esetleg félrerakod a pénzt?
Vagy veszel egy AMD 5600x-et és future proofolsz?
Meg veszel eggyel-kettővel magasabb kategóriás buildben szereplő RAM-ot?

Bár sztem annyira sok értelme nincsen ez jutott eszembe, de ha nem hiányzik a pénz akkor ezek sztem jó választások. Azért várj még pár választ meg, én eléggé laikus vagyok.

1 Like

Mehetsz feljebb, pl 5600X meg kicsit combosabb deszka.

1 Like

Lehet tudni mikor lesz raktáron 5600x?
sehol sem találok
Meg hol érdemes nézni?

Varázsgömb.jpg

Látnoki tudásomat latba vetve, azt mondanám hogy Black Fridaynél lesz, de karácsony előtt szinte biztos rendelnek még, mert hülyék lennének kihagyni a karácsonyi rohamot.

Illetve EBayen scalperektől 3-4-szeres áron / vicc

1 Like

Most jön az a rész ahol sok türelem kell. Novemberben nem számítanék nagy készletre a helyedben, és amekkora az igény, az a kevés sem fog sokáig tartani. Ami nekem jelenleg a legesélyesebbnek tűnik az január környéke, azt mondanám hogy akkor lesz kiszámítható készlet. Nyilván csak találgatok, de ez egy afféle “educated guess”. Viszont várni mindenképpen érdemes.

1 Like

Consumer tekintetben nincs olyan hogy “már holnap vásárolok” ha van akkor ott van a build ajánló😀

Ez lesz az igazság. Performance AMD Asus TUF vagy MSI Tomahawk B550-es lappal és Ryzen 5600X-szel teljesen korrekt masina lesz.

2 Likes