1080 Ti eltűnt az fps

Sziasztok!

Ez alapján a config (lentebb) alapján tavaly decemberben akár maximum beállítás mellett akár mediumon 170-200 fps környékén voltam R6-ban, viszont alig telt el 1 év és alig karcolja a 130 fps-t a gép.

Újra telepítés után sem oldódott meg a probléma.

Alaplap: GIGABYTE Z370 Aorus Gaming 5 (1151)
Proci: Intel Core i7 8700K BOX (1151)
Procihűtő: Be quiet! Silent Loop 280mm
Ram: G.Skill DDR4 3200 32GB RipJaws V CL16 KIT (2x16GB)
Ssd: Samsung 860 Evo 500GB [2.5"/SATA3] [8471]
Hdd: Seagate Barracuda Pro 1TB [2.5"/128MB/7200/SATA3]
Vga: GIGABYTE GeForce GTX1080 Ti 11GB GDDR5X Aorus
Ház: Thermaltake View 37 RGB
Táp: Seasonic Prime Platinum 1000W [80+Platinum]

Esetleg bármilyen ötlet mit lehet kezdeni a kérdéssel, hol kezdjek el keresgélni.
Előre is köszi mindenkinek :slight_smile:

Driver törlés DDU-val és clean install, ha rég nem volt, akár windows reinstall, játék újratelepítés, hőmérsékletek ellenőrzése. Általában ezek az első lépések ilyenkor.

De persze tavaly óta a játékhoz és a driverekhez is jött csomó frissítés, és mivel régebbi széria, már nem a 1080-ra optimalizálnak.

2 Likes

Teljesen felesleges összehasonlítgatni az 1 évvel ezelőtti FPS számaidat a mostaniakkal. Persze elképzelhető, hogy fogsz tudni javítani rajta az előbb felsoroltakkal, de ne lepődj meg ha nem.
Abba a játékba annyi frissítés jön… egyébként a 120-130 se rossz.

1 Like

R6-ba nekem is stabil 130-140 FPS-em van 9900k-val Aorus 1080Ti Xtreme-el 3440x1440-ben.

1 Like

Alapvetően mindegy a játék általi beállításom full hd-n belül, hogy low graf vagy full graf. Az fps változatlan. Viszont haver 1070-es gépe magasabb fps számon futtatja pedig 2/3 éves gép. Szint úgy pubg-ben ami persze nem mérvadó mert optimalizálatlan, de még is szintén ez a 1070-es kártya fut neki 120-140 fps-el míg nekem 60-70… ami az 5 éves laptopomon is megvan. :expressionless:

A hőmérsékletek nagyjából folyamatosan 50 °c körüli és a százalékos kihasználás is általában 10-20% között mozog mind VGA mind CPU terén.

Nah a PUBG-t hagyjuk :joy: legutóbbi 2 update között 2 FPS-em volt a menüben (KONKRÉT FRANKÓ 2 FPS) játékban pedig 30 és 190 között ugrált :joy: és ez még mindíg a 9900k-val és 1080Ti Xtreme-el…mellé 32GB 3200-as RAM és SSD-ről fut :joy:

Miután vártam egy nagyobb updatet minden visszaállt “normálisba”…

4 Likes

PUBG-ban egy animációt nem tudnak normálisan megcsinálni, nem hogy optimalizálni. :smiley: Csak azért játszanak vele, mert az az első nagyobb battle royale cím, ha most jönne ki a kutyát nem érdekelné. Persze én is megvettem, mert hype, de még a neve is fel@asz.

2 Likes

Ha mindkét kihasználtság ilyen alacsony, az viszont gond. Malware keresés volt? Windows feladatkezelő mit mutat? Windows mikor volt újratéve?

Nincs valami beállítva, nVidia experience vagy hasonló overlay progi ami eheti az erőforrást?

2 Likes

Vannak bajok a PUBG-vel, valóban, de azért közel se annyi optimalizálni mint egy R6-ot :smiley: ne hasonlítsuk össze a kettőt. Hype-nak már nem nevezném, az egy jóideje lement már. A név meg nem sokat számít, csak kezdetben. Megveszik, ha tetszik tolják, ha nem akkor úgyse, mert nincs értelme ha valakinek nem tetszik. És azért még így optimalizálatlanul is sokkal tovább bírja mint akármelyik CoD mondjuk. Az az ami tényleg 2 hétig tart. Illetve BF-ekről se hallok semmit az első hét óta :open_mouth: Persze csak vélemény - és mint mondtam valóban nem tökéletes a PUBG se. Ezért gyertek wowozni ^^

1 Like

Ted fel a 399.24-es drivert és nézd meg azzal.

Nvidia control panelben mik a beállításaid? Energiagazdálkodási mód és dsr (magyarul nem tudom a pontos nevét) min van? A dsr-t erősebb kártyáknál fel szokta rakni automatán 2x-re valamiért