1080p budget build

Sziasztok srácok, hölgyek!

Pár tanácsot, véleményt kérnék a két héten belül feépülő buildemmel kapcsolatban. Maga a build:

-Processzor: Amd Ryzen 5 1500X
-Alaplap: Asus B350 Prime Plus
-Ram: G.Skill Ripjaws 2x4 GB 3200Mhz
-SSD: 120 GB Kingston
-Videókártya: GTX 1050 Ti (Szerintetek melyik brandtől érdemes kártyát venni, és OC verzió megéri a plusz árat?)
Tápegység: be quiet! Pure Power 10 500 CM (Ezzel a táppal, esetleg fedezve vagyok a következő 3-4 évre? 1060 körüli kártyára váltanék majd a jövőben, a FullHD tetejét szeretném elérni, felbontásban feljebb nem mennék)

Végül, Meteoric Úrtól kaptam egy ajánlást egy LG24MP59G monitorra, és nagyon is tetszik, viszont nem AMD-s kártya mellé érdemes a Free Sync monitor? 75Hz a monitoron csak azzal használható? Van igazán látható különbség a 60 és a 75 Hz között? Mert akkor inkább vennék egy jó válaszidővel rendelkező 60Hz-est és majd később, 120 Hz-est venni és a 60Hz-est második monitornak használni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!
M.

Szia!

Teljesen jó build, bár már megvárnám a 19-én érkező Ryzen 2-ket, minimum lejjebb nyomják majd az árakat.

Videokártyából mindegy a márka, a hűtés legyen 2 ventis, OC-zni te is tudod szóval azért pluszban fizetni felesleges. Viszont ha belátható időn belül cserélnél 1060-ra, akkor én inkább nem vennék most semmit, hanem prociból egy 2400G-t, átmenetileg ki lehet húzni az abba integrált videokártyával. Eladásnál sokat buksz, legalább 30%-ot a 1050Ti árából.

A Freesync nem megy nVidia kártyával, de ugyanúgy működik egy ilyen monitor mint egy normál. A 75hz bármivel megy, semmi köze a Freesynchez.

Köszi a válaszokat srácok! (Nyilván a Build ajánlóból indultam lengyelb, de gondoltam kérdezek párat, azért köszi.)

Nem pont a 1060-ra gondoltam, olyan szintű kártyára, ami a FullHD-t gondok nélkül kezeli. Lehet ez akár AMD is, sőt…és a váltás biztosan minimum egy év múlva történne.

1 Like

Az pont az 1060 ami elviszi az 1080p-t, de ha nagyon magasra akarod rakni a lécet, akkor ott az 1070 :smiley:

Vedd semmisnek a fentit. Ha mindenképpen 1050Ti az árban a plafon, akkor ASUS Strix a nyerő ilyen téren, mármint 1050Ti-nél persze. Itt nem igazán van sok lehetőség szerintem, ami minőségi lenne hűtésileg.

https://ipon.hu/webshop/product/asus_strix_gtx1050ti_o4g_gaming_geforce_gtx_1050_ti_4gb_gddr5_oc_pcie/1530437

Természetesen Alzán is megnézheted vagy bárhol máshol, ahol jobb áron van… :slight_smile:

A be Quiet tápok nem rosszak, de ha lehet, próbálj EVGA-t nézni G1 mondjuk, ezek nem olcsók, viszont 10 év garancia van rá… :wink:

Én a FreeSync-t hanyagolnám, hiába a 75Hz igazából. Mármint ha úgy sem veszel olyan VGA-t, akkor a simaságot a droppoknál úgy sem fogod észrevenni, de maga a monitor nem rossz darab. De kinek mi.

A procira nem tudok mit írni, mert én Intel párti vagyok és nem akarok harcot itt :smiley: De minden más jónak tűnik!

Persze az AMD-vel spórolsz egy delidet :slight_smile:

Nettó pénzkidobás 1050-ből Strixet venni. Bármilyen 2 ventis verzió bármilyen gyártótól képes ugyan arra a teljesítményre OC után. Igazából 1070 alatt semmi értelme a “prémium” kártyáknak a kinézeten kívül.

A Freesync meg nem árt ha már van, ki tudja, hátha akár 1-2 év múlva jön egy versenyképes AMD kártya, akkor nagy bónusz ha van.

1 Like

So-so, valahol van értelme annak is, havernak az 1050Ti 1900Mhz(strixes hűtés) körül megy bőven az 1050Ti és oda már elkell egy fasza hűtés és oké, lehet, hogy a 2 ventis nem olyan nagy, de 1050 esetében nem is kell 3 venti. Na meg nem csak az a lényeg, hogy Strix és drága, hanem,hogy miből készült, van olyan vga- ahol ha rosszul fogod letörik az egész műanyag…

Nem mondom hogy soha nem éri meg, de a 1050 egy budget kártya. Ha itt megnézzük mennyivel kerül többe egy Strix mint egy “sima” 2 ventis kártya, akkor már közel egy 1060-nál vagyunk, ami teljesítményben egy nagy előrelépés a 1050tihez képest. Ezért mondom, hogy olcsó kategóriában nincs értelme nem csak videokártyára, hanem bármire (alaplap, ram) megfizetni a “prémium” árát. Sokkal jobban megéri ezt a pénzt “teljesítményre” költeni. Ha egy nem strix kártya elmegy 1800-on (és elmegy) az a +100mhz a gyakorlatban szinte észrevehetetlen.

A legolcsóbb 1050ti-k gyakra MSI modellek, és azért az sem “szar” márka.

1 Like

Az 1050Ti és 1060 között elég nagy szívás van amúgy, mert oké az 1060 erősebb, de ott csak 3 GB VRAMod van, ami eléggé “kevés” manapság, legalább is a legtöbb játék nekem 4-5 GB-ot eszik. Ezzel szemben az 1050Ti-nél 4 GB van ugyebár. Én 1060-ból csak 6 gigásat vennék.

Az MSI valóban egy másik jó választás budget kártya terén, de én a Gigától mindig óvakodtam, illetve a régebbi Strixtől meg főleg :smiley:

Sokszor le lett írva, és tesztelve, a következő a “gond” a 4-6 gigával: Amelyik játékokban egy 1050Ti vagy 1060 élvezhető (60 körüli) átlag fpst tud, azok mellett a beállítások mellett egyszerűen nem kell ennyi Vram. Akkor kellene, ha lenne értelme, de senki nem fog egy 1050ti-vel high-ultrán játszani 30 fps-sel, mindenki medium-lowon nyomja vele (erre is van kitalálva), oda pedig szinte soha nem kell 3 gigánál több. Ezért nem éri meg a 6 gigás 1060 sem. Ahova annyi kell, azt a játékot a chip nem bírja elég fps-sel.

1 Like

MSI gaming X vagy EVGA FTW
Két variánk ami egy szemernyit nem rosszabb a Strixtől :slight_smile:
Egyébként szerintem meg az éppen legolcsóbb 1050 Ti-t kell megvenni ami kétventis.

2 Likes

Köszönöm a válaszokat srácok!

Nos, jelenleg nincs sajnos keret a 1060-ra, higyjétek el megpróbáltam mindent, nézelődtem, spórolni kell sajnos, esetleg a használt piac jöhet még szóba. Ott nézegettem az RX 470/570-eket de hát nyilván csak garisan venném, ami “szinte” új szóval, akkor már érdemesebb lenne megvenni újan venni, csak ott megint oda kerülök, hogy nincs rá keret. És nyilván opció ideiglenesen összerakni egyet, csak számomra az elkövetkezendő 2 év biztos spórolós lesz. Szóval, 1050 Ti nem a legjobb választás, és szerintetek jobb opció a használt piac, ha nincs keret az erősebb kártyákra újan?

Hajrá! XDD

Hasznaltpiacot kell nézni. Ami neked kell (olyan 60k a max videókártyára ahogy látom) az a Gtx 970, vagy Gtx 780. Ezeket nézd használtan, jobbak mint a 1050ti.

1080p budget buildnek abszolut jó a 1050Ti, ha mondjuk kihúzod vele 1,5 évig már az új gen is elérhető áron lesz, talán normalizálódik az ETH bányászat, de ezt nem lehet tudni.

GTX 970 egyébként a legjobb lenne mert az 1500X-et az kihajtja, ellenben a 1050 Ti bottleneckel vele, kb 60-70%-nál…
Ha találasz akkor az a legokosabb vétel 60-ért.
Ami biztos:
Nekem 1050Ti van 1500X-el 16GB rammal
Eddig az Esport játékokban stabil 60FPS megvolt, fullHD max részletességgel.
A kártya 70-80%-on, a proci 50-60%-on volt terhelve.

1 Like

Köszi srácok, akkor fürkészem a hardveraprót!

Szerintem 970 vagy 1050Ti. 780Ti-t én már nem vennék. Fűt, és egyáltalán nem időtálló. És elég régi, erősen benne van, hogy időközben elhalálozik.
970-ből is érdemes STRIX-et vagy valami minőségibb darabot nézni, mert gari már ott sem lesz.

Rendben, köszönöm!

Így viszont, hogy Nvidia kártya, nem biztos, hogy a 75Hz-es Free Sync-es monitorral mennék, kaphatok esetleg ajánlást 1080p 60hz-es monitorhoz?

Ahogy már írták, a FreeSync teljesen opcionális a monitorban. Nvidia kártyával olyan, mintha ott sem lenne, és úgyan úgy használható 75Hz-en. Mivel a FreeSync-nek nincs plusz költsége, nem érdemes emiatt másik monitort nézni, kivéve ha hajlanó vagy kifizetni a G-Sync felárát (kb 40e Ft).

Szerintem ez a monitor tökéletesen megfelel, nem spólolsz egy 60hz es monitorral.