1080ti oc VS 2060 super oc

Sziasztok vennék egy új videokártyát de nem tudok dönteni.
Tudom a 1080ti erősebb de a másik újabb.
Melyiket lenne érdemesebb meg venni?

GIGABYTE GTX 1080Ti OC Gaming

GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 SUPER GAMING OC 3X WHITE

Ez a kettő lenne választásban
Jöhetnek a kontra válaszok bármi. :slight_smile:

Köszönöm válaszotokat.

2060 Super.

Teljesítményben közel 1080Ti szint (adott programtók függően ±10% a legtöbben), ellenben újabb architectúra, drivereket erre optimalizálják.

1 Like

Nem kevered a 2060 Supert a 2080 Superrel?

1 Like

Nem.

Kevés helyen árulják még a 1080TI-t, nem tudom mennyiért tudnád beszerezni, én alzán 230k-ért látom, ez akkora árkülönbség, hogy akkor már inkább 2070 Super.

1 Like

Ref. RTX 2060S és Ref. GTX 1080 Ti között van vagy jó 15-20% különbség az utóbbi javára.
Ref. RTX 2070S van úgy nagyjából partiban a Ref. GTX 1080Ti-vel, ohne RT.

…vagy kimaradtunk valami Turing csoda driverből? :face_with_raised_eyebrow:

2 Likes

Nope, de azért a 20% már ritka az új címekben, inkább a 10%-hoz közelít.

Használtan venném garanciálisan. Úgy 150 körül vannak.

Akkor hülyeség a 1080ti-t venni?

Ezt neked kell eldöntened, hogy használtan, kevesebb garanciával megéri e neked egy kártya, cserébe a plusz teljesítményért amit ad.

Én a középutat ajánlanám.
Garancia. Erre optimalizálnak és 2070
Csak egy 10essel tolod meg a keretet és voilá origánel.

Ez meg aztán a végképp legrosszabb megoldás, mert kb ugyan annyit tud mint a 2060 Super, cserébe drágább. Nem véletlenül szüntették be a gyártását.

1 Like

Hát direkt úgy vennék kártyát hogy egy darabig ne keljen venni és nem félek a használt kártyától kB mindig azt vettem egy éve vettem csak boltból kártyát de már a hdmi bemenet szét ment rajta…
Egy ryzen 1600x-el hajtanám 32gb rammal
Gondolkodtam egy erősebb procin de elég neki az 1600x nem? Vagy inkább ryzen 5 2600x? Az még jó neki?
Most egy 1050ti van de gyenge így nem hajtja ki

javaslom a használatát:

https://thebottlenecker.com/calculator

Köszi. De ez csak annyit mutat hogy mennyi a CPU score meg a gpu.
Mondták hogy az 1600x procim mellé a 1080ti-t veszem baszo lesz a gép tőle. De ha én úgy döntenék hogy egy 2600xet bele rakok akkor is baszo lesz vagy minimálisan gyengébb lesz-e. A proci ki bírja-e hajtani a kártyát

Nem csak a scoret mutatja, hanem egy átlagos bottlenecket is. Általában ha az kisebb mint 10%, akkor kb jó.

2600xel majdnem 5%
1600xel 10%
3600xel meg 7%
1080tial néztem.

Én úgy tudom a 1080Ti nem kicsit erősebb, mint az S2060, de nem mondok semmit, mert meg fogtok kövezni… :zipper_mouth_face::smile: De az is lehet csak én maradtam le.
Mennyiért jutnál hozzá a 1080Ti -hez?
A procid amúgy mindkét kártya esetén valószínűleg kevés lesz.