1080ti SLI

Sziasztok!
Szeretnék venni a meglévő mellé még egy 1080ti-t, azonban nem tudom mennyire tudná kihajtani a 8700k-m SLI-ben, mert bottleneck kalkulátoron 20%-al visszafogná a kártyát gyári értékeken. Természetesen OC menne GPU és és CPU is. Esetleg van valakinek ilyen buildje és megtudna osztani velem némi tapasztalatot? Előre is köszönöm a segítségeket. :slight_smile:

Felejtsd el az SLI-t úgy ahogy van, semmi értelme, csak a baj van vele.

Használtan szerezném be és töredékéből jönnék ki mint egy 2080ti-nél, és az SLI kompatibilis játékoknál a teljesítményem is jóval jobb lenne, ahogy a benchmarkokat néztem. Ezért gondolkodom benne.

Arra a pár játékra felesleges. Inkább egy erős kártya, mint két gyengébb.

Kevés játék használja rendesen. Cserébe mikrolaggokat okoz. Ha jó áron van, vedd meg, aztán add el a 2 kártyát és vegyél egy erőset :wink:

Ahogy írták…felejtsd el… Alig van ami kihasználja VISZONT van ami el sem idul vagy bughalmazzá változik amiatt, hogy nemtudja mit kezdjen 2 kártyával.

Megkérdezném amúgy minek is 2db 1080Ti? 4k-ban játszol? Nekem az Aorus 1080Ti Xtreme-el 3440x1440-ben minden ultrán még mindíg kevés mint a hintalószar ami beesik 100 FPS alá…

A 20xx széria kicsit még mindíg lehúzás kategória szerintem…az egyetlen igazi extra az új nvenc tech amit TALÁN ki is használnak többen…mert ugye a Ray Tracing is vagy 5-6 game-ben van jelen… plussz MÉG MINDÍG baromi sok 2080 és 2080Ti hal meg memóriagondokkal első napokban/hetekben…

Részemről egyenlőre elvagyok a 1080Ti-vel is pedig 9900k mellett az az egyetlen szűk keresztmetcet a gépben…de pont jó még bőven és kivárom a 30xx generációt.

Komp játékok miatt kellenne ultrán 200+ fps 21:9 1080p-hez. sajnos 1 db nem bírja tartani a 144-et sem olykor. Nyilván van amihez elég, de pl Vermintide 2 a csodás optimalizáltsága miatt simán beesik 80 FPS-re is. Ray Tracing egyáltalán nem érint.

Kétlem hogy 1080p-ben kompetitív játékokban a 1080Ti lenne a limit, szerintem többre mennél ha a CPU-t húznád, ha még nincs, 5ghz környékére. A legtöbb ilyen game nem kezeli a sok magot, ellenben a magasabb órajelet szeretik.

Ahogy írták 1080p-ben a CPU sokkal hamarabb lekorlátoz mint a GPU ha egy 1080Ti-ről veszélünk…

Amúgy ez a 100+ FPS még mindíg csak parasztvakítás…aki jòl tolja az 60FPS-el is ugyanúgy szakít mint 10k FPS-el… csak a csomó paraszt ráharap mint mindenre ami GAMING meg RGB meg ULTRA meg stb… :smiley:

Van persze előnye mivek szebb és fluidabb a mozgás de 100FPS-től arrafele minden teljesen jó…

Biztos hogy nem parasztvakítás 240hz-es monitor ég és föld a 60hz-hez képest :slight_smile: Pontosan a fluid miatt kell nekem. :slight_smile: Feltöltök egy vidit COD-ról mozgás közben rengetegszer van 80-90% loadon a gpu a proci meg 60 körül mozog csak, hátha le tudtok szűrni belőle valamit, én csak ezért tippelem, hogy nem a CPU, ami megfogja a dolgokat.

A 240 hz az pont hogy az. A szem ugye már jóval korábban elveszti a fonalat, 150-160hz-nél pedig a többi érzékszerv is. Már nem érzed fluidabbnak. Ezért nincs értelme 144hz-nél gyorsabb monitort venni.

A CPU 60% terhelés azt jelenti, hogy már a “virtuális” magok is tehelve vannak, amik ugye valódi munkát nem végeznek, csak optimalizálnak. Ergo a legjobb eset, hogy amíg lehet, 50% alatt marad a CPU terhelés, az jelenti kb azt hogy minden “valódi” mag dolgozik, közel 100%-on.

Nekem is csak 144-es van, de ugye azt sem tudja tartani a gép folyamat néhány játéknál. Akkor inkább kezdjem el húzni a procit és próbáljam 50% load közelbe lenyomni?
Itt a mellékelt vidi: https://youtu.be/dAuoUMKevug

Igen, én előbb húznám a procit, és a videokártyát. GPU-nál ki van tolva maxra a power target? Milyen procihűtőd van?

Yepp, 120% power targeten megy. CPU-hoz nem nyúltam csak XMP van benyomva még a ramra. Scynte Mugen 5 dupla ventivel.

Annak szerintem tudnia kéne hűteni, legalább 4,8 ghz-ig, addig úgyis elmegy szinte az összes 8700K. Feszültségemeléssel persze ÓVATOSAN. Milyen alaplapod van?

GPU-n meg adj a magra 150-175mhz-et, a többség tudja azt, memórián meg 500-at is lehet nyugodtan. Közben tesztelgesd pl futuremark-kal. Ha kifagy, visszaveszel rajta.

Okés, akkor piszgálgatom az OC-t, MSI Z370 Gaming M5 a lap.

Az jó lap, simán bírni fogja :slight_smile:

Köszönöm szépen a rengeteg segítséget, legalább most már végre tudom merre induljak tovább :slight_smile: Esetleg nem tudnál ajánlani valami OC tutorial videót, ami alapján biztos nem rontok el semmit? :sweat_smile:
Magyar lenne a legjobb, de ha csak angol van az is megteszi :slight_smile:

Magyarok közül azt hiszem ezt szokták ajánlani:

Add el mind a kettőt és nézz körbe a 2000-es szériás RTX kártyák között, ha ennyire erősebb grafikus teljesítményt szeretnél.