TheVR Fórum

144hz, 27", 1080p - Mit javasolnátok?

Szervusztok.
Segítségeteket és tapasztalatotokat kérném monitor vásárlással kapcsolatban. Jelenleg egy teljesen alap 24 colos 60hz-es monitort használok. Szeretnék egy 27 colos monitorra váltani és bár a gépem nem bírja még a 144hz-et ettől függetlenül szeretnék előre gondolkozni. Eddig az AOC monitorokat néztem de nincs velük tapasztalatom. Ha valaki tudna némi támpontot adni azt nagyon megköszönném.
Köszönöm,
Pie

Szia!

Árban hogy állunk?

2 Likes

Hasonló helyzetben vagyok én is. Azt olvastam 1080p-ben már sok a 27" jobban ajánlják a 24"-et mert szebb ezen a felbontáson.

Ha 60 cm-nél közelebbről nézed a monitort akkor valószínűleg kevés lesz 27"-on a fhd.
Nekem is egy ilyen specifikációjú monitor teljesít már évek óta, és távolabbról nincs vele gond (persze ez relatív, nálam is lesz majd upgrade).

Attól is függ mire használod majd, ha főleg competitive gaming akkor talán a magasabb frekvencia fontosabb, ha zömében másra akkor fordítva érdemes szerintem.
Viszont ha igazán időtálló monitort szeretnél akkor qhd-ban gondolkozz ekkora felbontáson!

Hello.

Árban 100k körül gondolkoztam. Ahogy viszont mások is említették lehet 1440p lesz a megfelelő, így viszont inkább 120k.

Inkább competitive de ahogy mondtad is inkább előrre gondolkozom. Most még csak csak menne a 120FPS de tervezem a config upgrade-t.

Minden tiszteletem az úré!

Nagyon szépen köszönöm magam és a többiek nevében is!

1 Like