144hz-es monitor?

Szevasztok!Most upgradeltem a gépemet egy kicsit és úgy gondolom hogy a közeljövőben a 60hz-es monitoromat is le kéne cserélni ( Samsung S22D300HY).

Tippeket várok,tanácsokat mert még nem most akarom megvenni hanem később és még nem olvasgattam annyira utána de azért amit írtok azáltal szeretném a tudásomat kibővíteni.

jelenlegi konfigom:

CPU:Ryzen 5 2600x

GPU:GTX 1060 6gb

Ram:2x8gb 3200mhz

Táp:cooler master B700

Alaplap:Asus Prime B450-Plus

SSD:Samsung 970 evo 250gb M.2

Ehhez nem tudom mennyire lenne jó/megérős egy 144hz-es monitor,ugye a gépemet általában gaming-re használom.Mostanában ezekkel játszok inkb.:Fortnite,CS:GO,Mortal Kombat X,GTA V,Jump Force…ezeken kívül még van egy jó pár játékom amikhez még a későbbiekben újra kedvet kaphatok.

Tehát egy 144hz-es monitor ha megérős lenne akkor is milyen?Megéri azt a plusz pénzt a nagyobb felbontás(pl.:2560 x 1440)? Vagy egy 1920 x 1080 is bőven jó?

Ajánlhattok is monitorokat,melyik lenne jó,melyik a legjobb ár/érték arányban stb. .Amennyit költenék rá maximum az 150k körül van.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Nem tudod kihajtani a 144 FPS-t 1440p-n egy 1060-nal, úgyhogy maximum 1080p-s monitort néznék. Néhány játékban még így is nehézkes lehet a 144 FPS, de ha a későbbiekben fogsz új videokártyát venni, megértheti a befektetés.

A napokban ezzel találkoztam itt fórumon:

AOC C24G1

hááátt…még az új videókártya elég messze van sztem kb.1,5-2év…de akk a közeljövőben egy 1080p-s 144hz-es monitort fogok majd venni.

Hahó, azzal azért kalkulálnék, hogy egy (jó) monitort sokkal tovább használsz, mint egy videokártyát vagy egy egész gépet. Ennek fényében én azt mondanám, hogyha van pénzed egy tényleg klassz 27"-os 1440p-s 144 Hz-es IPS kijelzős cuccra, akkor vedd meg - amennyiben tudod elég messziről nézni.

Van igazságod, de azt is számold bele, ha most 1440p-s monitort vesz, akkor:

• Vagy alaposan leveszi a beállításokat, kb low szintre
  • Vagy a felbontást, ebben az esetben viszont elmosódottságot tapasztalhat
  • Legjobb esetben lehet resolution scalinggel szórakozni
  • Vagy megbarátkozni a 40 fps körüli sebességgel.

A 1060 egyszerűen nagyon kevés az 1440p-re.

Na néztem pár monitort meg a panel típusokat is.Összehasonlító videókat is…elvileg IPS a legjobb/legszebb megjelenítés de nyilván a legdrágább ha ugyanazt a hz-et,response time-ot akarom elérni mint egy TN,VA-nál,ugye TN a legolcsóbb és a legrosszabb megjelenítéshez de elvileg ajánlják gaming-hez,VA pedig valahol a 2 között mozog…Na most én leginkább gamingre használnám+videók,animék nézése+néha filmnézés.Mit ajánlotok? Milyen panel típus érné meg legjobban? Leginkább így tulajdonságok/ár miatt VA felé hajlok,de várom a tanácsaitokat.

Rászánt keret? 144Hz IPS-t csak magasabb árkategóriában találsz, legtöbbszöt 1440p-ben amihez meg kell a kraft, bár már be be figyel egy egy fhd modell is. Ha csak nem szuper kompetitív multis gamer vagy és használnád egyéb játékokra, filmezni akkor nem kell neked TN, mert semmit nem fogsz észlelni a válaszidőből. Viszont 100k alatt ez a kategória pretty much kilőve. TN-ből viszont 60-70-től már csemegézhetsz.

@maajsz az elején már linkeltem 144Hz IPS monitort, és a kérdező már leírta a keretét a monitorra

Jah még ugyanaz a thread, előbb pár össze lett vonva és már vissza se görgettem :grin:
Akkor ugyanott van, legjobb eset egy 1080p 144hz kb 80k-ig, vissza marad 70k a keretből, elpasszol a 1060 és jöhet egy 1660Ti vagy 2060 és az éppen elég másfél-két évig.

Videokártyát még most nem szeretnék cserélni…max 1.5-2 év múlva cserélek ha nem tőlem távoli egyetemre megyek ahol koleszba kell lennem…

Akkor 1080p 144hz,bár azt sem fogja kihajtani teljesen

utánanéztem de nem tudom…27 inches az meg lehet kicsit nagy lenne nekem+full hd-hoz azt mondják hogy nem érdemes 27 inches monitort venni
De ahogy láttam 144hz-es full hd IPS monitor nincs is más ezen kívül…még egy gaba van 60k-ért ami szintén 27 inches

Azért szerintem jó pár játéknál menni fog szépen apropó:hdmi kábellel max 60hz-et lehet elérni? Display portos megoldás kell 144hz-hez? Vagy ez most hogy van?

Inkább Display.

1080p 144Hz HDMI 2.0-val megy asszem, de a legegyszerűbb utánanézni

Háááttt.nem tudom IPS jó lenne csak 27 colos nem kéne meg az nagy is full hd-hoz… RP’s Lair videóját néztem amiben azt mondta hogy a VA-t pedig nem ajánlaná senkinek

Vagy igazából nem tudom…ezt is csak tőle hallottam hogy full hd-t 24 colba érdemes venni

Ezért írtam feljebb, hogy IPS-ből ezen a téren nem lesz hatalmas választék. Itt azt döntsd el elsősorban, hogy mennyire kell a 144Hz, mennyit játszol azokkal a játékokkal ahol ez számít és a karid tudja e tartani az fps-t (a 1060-nál ez fhd-ban is kérdéses). Ha végül inkább a képminőség a döntő, még mindig nézhetsz valami jobb IPS-t 75Hz körül.
A 24" meg 27" azonos felbontáson olyan szempontból relatív, hogy milyen távolságból nézed. Szvsz ha ilyen 40-50 centiről akkor max 24" 1080-hoz, ha távolabb ilyen 70-80+ indokolt lehet a 27".

Pont ma reggel rendeltem egy 27"-es FHD monitort (igaz átmeneti megoldás és csak másodlagos monitor lessz idővel) de van mégegy 27"-es Samsungom szintén másodlagos monitornak és nincs SEMMI baj a felbontással még 27"-en.

Ha pixelhuszárkodsz akkor meg a 4k-ba is belelehet kötni mert már van 8k is.

Nem mondom van különbség az X34P-m meg a S27D590CS között amiket használok a majn gépen DE árba sem ugyanott van…egyik £170 körül másik £900-£1000 viszont teljesen jó a 27" és nem is nagy…egyenesen aprónak mondanám :smiley: