144hz-es monitor?

A Free/Gsync csak display porttal megy nVidia kártyákon, így ez a kérdés kb értelmetlenné válik. Display portot kell használni.

24" fog kelleni mivel 55 centiről nézem a monitoromat,75hz-es IPS is csak 27"-be van,akkor szerintem egy TN paneles monitor lesz amit venni fogok,azt használok most is és megvagyok elégedve a színekkel,képminőséggel…nyílván ha látnék előben egy IPS paneles monitort akkor más lenne a véleményem…amúgy már lehet is láttam/lehet azt használok programozás óráimon csak nem érzékeltem a különbséget

LG 24MP59G

Itt a fórumon is ajánlott, 24"-s, 75Hz-s, IPS monitor, igen jó árban.

5ms válaszidő…nekem 1ms kéne…lehet hogy IPS és jobb a képminőség mint egy TN panelesnél de pont azért ajánlják a TN paneleseket mert gyorsabba mint egy IPS (nyílván van olyan gyors IPS paneles mint a TN paneles mint pl.:marcimine is linkelt legelőször(VG279Q) ).

Jah…biztos látod a különbséget… :smile:

Ezek a számok olyan parasztvakítások ahogy az elővan írva :smile: 5ms alatt minden jó.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy akár az 5ms-nél lassabb kijelzőkkel baj lenne más területekre játékon kívül.

Ha nem az árukeresőre hagyatkoznál, és ránéznél a gyártó honlapjára, akkor láthattad volna, hogy 1ms a válaszidő.

Eddig 75hz 5ms-es monitort használtam, most 144hz és 1ms-es monitorral nyomom.
Megnyugtatásképp, ugyanolyan potato vagyok aimingben :smiley: :rofl:

igazad van,bocs én nem néztem jobban utána…köszi a monitort most azon fogok gondolkodni egy darabig akkor hogy:24" 75hz-es full hd jó képminőségű IPS paneles monitor amit valszeg majd a távolabbi jővőben új videókártyával váltanék 144hz-esre akár akkor már viszont 2560x1440-es felbontásúra. Vagy egy 24" 144hz-es full hd gyengébb képminőségű TN paneles monitor amit valszeg nem cserélnék le egy JÓÓ darabig.

Igazából ha nem tudod kihajtani a 144hz-et, tökmindegy azt veszed e, ha csak 75-öd van, elég a 75-ös monitor.

ennyire azt mondjátok hogy a 1060 6gb nem bírná vagy csak kevés játéknál tudnám kihasználni a 144hz-et? :frowning:

Ennyire. De magad is megnézheted a mostani játékaidnál is, meg van kb 1 millió teszt videó youtubeon, csak rá kell keresni.

A legtöbb játékomnál a szokásos beállításoknál kitudom használni a 144hz-et szóval szerintem egy 24" 144hz-es full hd TN paneles monitort fogok venni.Azért ha egy nagyobb gépigényű játékkal játszok mint pl. a nioh ahol lehet hogy a 144fps nem lenne meg.Az nvidia által letesztelt 400 monitorból amin 12 elvileg átment freesync monitorokból fogok venni egyet,2-3-at már láttam is ami az igényeimnek megfelel.

AOC G2590FX erről a monitorról vélemény,tapasztalat?

Mai nap adtam le a rendelést az Oázisnál, prémium kalibrálással és pixel garanciával. (AOC G2590PX)
Ahogy nézegettem, FX és a PX között a különbség annyi, hogy az utóbbinál van pivot mód, illetve állitható a magassága. Nem tudom mikor érkezik meg hozzám, de ha nem felejtem el, irni fogok véleményt neked. :slight_smile:

Ok ok.Megköszönném a véleményt majd.Én azért ezt néztem ki azaz az FX-et mivel a freesync technológiája benne van az nvidia által letesztelt sikeresen átment monitorok között és én nem használnám ki azt hogy a PX-nek van pivot módja.Arról tudsz valamit hogy kapsz e hozzá display kábelt vagy nem?

Ha minden igaz, akkor a PX-nél szintén átment a dolog. Display Port kábelt kapok-e? Jó kérdés, irok nekik e-mailt, hogy tartalmaz-e vagy sem. Ha utóbbi, akkor csapok a rendeléshez egy kábelt is! :smiley: Köszi, hogy felhoztad, eszemben sem volt, hogy ennek utána érdeklődjek.
Szerkesztés:
Pivotot én sem használom ki, viszont a magasság állitás nem rossz dolog! :slight_smile: FX-nél úgy értelmeztem, hogy az fix lábas, lerakod az asztalra és annak az a magassága, nem tudod állitani. (kivétel, ha könyveket raksz alá :smiley: )

https://www.hwsw.hu/hirek/59833/nvidia-freesync-g-sync-amd.html a px nincsen benne abban amit az nvidia hivatalosan kiadott de attól függetlenül lehet hogy beállítható a freesync nvidia viszont nem garantált a tökéletes működése

Rengeteg monitor nincs benne abban a 12-es listában, amit az Nvidia közölt, mégis működnek gond nélkül.

tudom,tudom,olvasgattam hogy sok elég szépen működik,de azért nem baj ha az ember a biztosra megy,egyébként is ez a monitor megfelel az igényeimnek

azért még nem biztos ez a választás és lehet hogy innen fogok egy másikat venni https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YI0RQcymJSY0-LkbjSRGswWpJzVRuK_4zMvphRbh19k/htmlview?sle=true&fbclid=IwAR3nbuoadAMkbPgCtVS7TauXH36KYQ-b4z_D74Jyd9xA3FyWpV8hJJgbcC4# ez egy nem hivatalos lista amit külön gondolom felhasználók teszteltek