TheVR Fórum

144hz hiba

Sziasztok. Kicsit több mint egy hete vásároltam egy Samsung LC24RG50FQRXEN 24" FullHD ívelt gamer LED monitort ami elviekben tudja a 144hz-et. Amit adnak hozzá hdmi-kábelt azt használom. Az lenne a kérdésem hogy miért csak 120hz-et enged a windows ha pedig nvidián átrakom 144hz-re akkor türkiz lesz az egész monitor. A monitort kéne visszavigyem?

A gépemben van egy intel i3-9100f 8gb ddr4 2666mhz ram h310-es alaplap és egy gtx 750 2gb videókari.
A válaszokat megköszönném.:grin:

Hát ez így semmiképp sem tűnik túl egészséges működésnek. Esetleg másnál kitudod próbálni a monitort? Hogy ezzel kizárható legyen mondjuk a GPU hibája.

Mondjuk az 120hz-re van magyarázat:

A display kábelt kellene. A türkiz szín nem egészséges, de lehet hogy csak kábelhiba.

Kicsit off, de mit szeretnél játszani 144hzn egy gtx750-en?

2 Likes

Hali. Hát igazából csak nagyon érdekel hogy mi lehet a baja hogy nem tudom átrakni 144hz-re. Próbáljam meg egy dp átalakítós történettel vagy cseréltessem ki a monitort inkább?

Hali. Nem hinném hogy sok esély lenne rá de más módja nincs?

ha a kártya nem rendelkezik display portal akkor pénzkidobás ilyen monitort venni. De a kérdés továbbra is adott : mit hajt ki ez a kártya 144ben?

2 Likes

Átalakítóval is menne? (Hogy feleslegesen ne dobjak ki pénzt)

Nem. Attól mert az egyik vége másképp néz ki maga a kábel hdmi marad.

4 Likes

Akkor majd a jövőben ha lesz másik videókarim amin lesz dp csati akkor veszek egy 1.2-es dp kábelt. És azzal fix jó lesz vagy az sem biztos?

És olyat nem lehet hogy dp kábelt alakít át hdmi-re?

Hogy mi?

2 Likes

Benne van a pakliban hogy fake info, eléggé fáradt vagyok🤷🏻‍♂️

Szerintem kifejezetten menj aludni. :smiley:

És te tudsz mondani nekem valami megoldást a problémára? Akàrmit. Szerviz vagy kábel vásárlás.

Pontosan milyen GPU-d van?
Hanyas Windows build van telepítve?
Videokártya illesztőprogram újratelepítése DDU-val?

Gigabite gtx 750 2gb
Hát annyira nem értek ezekhez de nemrég raktam újra a windowst.
Ezt nem tudom hogy kell csinálni.:sweat_smile:

Lényeg a lényeg, (ha nem akarsz felesleges köröket futni), csak ki kellene próbálni a kártyát, HDMI kábelt, monitort és ezek permutációit másik gépben is :thinking:

Az a baj hogy nincs kinél kipróbáljam.

Pontosan honnan és mivel?

Geforce Experience-t nem szeretjük és csökkentett mód ajánlott.

1 Like

A microsoft oldaláról szedtem le az iso fájlt amit ráraktam egy usb meghajtóra.
Holnap remélem lesz időm megcsinálni és a csökkentett mód az mit takar vagy hogy kell beállítani?:sweat_smile: