2.4GHZ és 5GHz

Sziasztok azzal a kérdéssel fordulok ide hogy ha a routert(Basic Telekomos) speedport.ip-n átállitom 2.4Ghz ról 5 re akkor egyik eszközöm se látja(Mi A2 és Zenfone5 ) csak a PC . mit csináljak hogy lássa a másik 2 is ?

sajnos a legtöbb mai vevő nem képes 5ghz-s jelet fogni, ezzel nem lehet mit csinálni.
Nincs esetleg olyan beállítás, hogy “2.4 és 5ghz”?

Ahhoz aztán sokat kell imádkozni :smiley:
Milyen routerről is beszélünk?

“basic telekomos”

Igen, látom én is :smiley:
Egy modell számra gondoltam

What?

A legtöbb mai vevő simán vesz 5Ghz jelet, a mobilok meg főleg. Olcsóbb laptopoknál kell figyelni támogatják e, valamint az olcsó usbs wifi stickekre.

ó, elnézést ezesetben én vagyok régimódi, kb egy éve én is átállítottam, de csak az usb-s vevő, meg az utp ment (lehet nem kéne spórolnom mindenen, ami nem PC :frowning: )

Be tudod állítani hogy a 2,4 és 5 is használatban legyen egyszerre speedport w724v talán ilyened lehet …

Basic wlan settings pipa mindkét helyre fent ha jól emlékszem

Megnéztem neked, ahogy látom a Mi A2-nek néha problémája van az 5 GHz-es hálózatokkal. A Zenfone 2 pedig nem is támogatja. Kapcsold be a routeren mindkettőt, és kapjanak két külön SSID-t (nevet). Például Balint2.4 és Balint5. Ezután nézd meg, hogy melyik készülék mit lát. Ha az eszközben van a hiba nem tudsz mit csinálni.