2 másodperces fps drop játékok alatt

Sziasztok! Nem rég vásároltam egy asus tuf gaming fx505 du laptopot és akadt vele egy kis problémám. Alapesetben nagyon jól teljesít 110-120 fps-t simán hozza viszont néha pár másodpercre ledroppol ilyen 10- 15 fps-re. Rlőször azt hittem hogy a nvidia driver a hibás, ezért azt újraraktam, de sajnos nem segített. A játékot is újraraktam, de az sem használt. Ezután gondoltam arra hogy a hardware nem működik jól. Elkezdtem figyelni játékon belül a videókártyák hőjét és teljesítményét, valamint a proci kihasználtságát és órajelét és a ramhasználatot is. Alapesetben amikor minden működik a proci 40- 50%-ban van használva 3700- 3800 MHz órajelen. A baj akkor történik mikor ez az órajel visszaesik 400 MHz-re. Miért csinálja ezt a gép? Mit lehetne tenni vele?
A segítséget előre köszönöm!

Melyik játék?

1 Like

World of Tanks

Gép paraméterei?

1 Like

Nálam a wot anno akkor csinált ilyet amikor haldoklott a winchesterem.

1 Like

CPU: AMD Ryzen 7 3750H
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
RAM: 8GB 2667 MHz

500 gigás SSD-re van rakva a játék, nem gondolom hogy ettől lenne :confused:

Mi az SSD neve és mennyi rajta az összes írt adatmennyiség?

126 GB van rajta mert a windows is ezen van, a neve meg 512 GB PCIe SSD

Az alábbi szoftver segítségével mutasd meg az SSD főlapján található információkat:
http://www.hdsentinel.hu

Hát itt nagyon sok minden van remélem erre gondoltál!

Áttekintést fotózd le.

Az SSD-jét is.

Hőfokokat monitorozz (terhelés alatt és FPS/CPU esésnél) és alacsony grafikán is nézd meg mi a helyzet, majd számolj be az eredményekről részletesen.

CPU hőfokot mivel tudom monitorozni, vagy elég a másodlagos integrált vidikari hője, mert az ugyanott van?