2021 tavaszi gépépítés

Hali. Mit gondoltok erről az általam eltervezett configról? (Nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy mi mihez a legmegfelelőbb.) Ha változtassak valamit, hol és mire? Leginkább streameléshez és multiplayer játékokhoz kellene.

Intel i5 9400 (2.9GHz)
Asus H310M-A R2.0
16 GB Corsair VENGEANCE DDR4 2400MHz
6GB NVIDIA GEFORCE RTX 2060
1TB SEAGATE BARRACUDA 120 2.5 SSD
Corsair 550W CV Series
2x Frostflow 80 Cooler

+van jelenleg egy MSI Optix G24C4 24" Full HD 144Hz 1ms curved monitorom.

Köszönöm a válaszokat! :slight_smile:

Szia!
Nem rossz a konfig. Én AMD párti vagyok.
Az alaplapot ugy gondolom cseréld le egy jobb vrm hűtésű időtállób darabra.Ha később is 1151-es socket-es procit veszel (upgrade miatt)pl. i5-9600Kf vagy i7-9700kf maradhat az alaplap .Nem rossz annyira de időtállóbbb lenne egy másik z390-es lap.
Ezt néztem ki:MSI Z390-A PRO Alaplap
Jó a vrm hűtés(V-core)
Fazsa chipset hűtő sztem jo kis alaplap.

A videókártya sztem full felesleges.Egy 1660 ti v. super bőven elég egy i5 9400f-hez
vagy egy rx 5600 xt(ha nem vagy intel/nvidia fanboy)

1660 ti:IGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6 (GV-N166TGAMING OC-6GD) Videokártya
Ezt ajánlom.

rx5600 xt:GIGABYTE Radeon RX 5600 XT GAMING OC 6GB GDDR6 192bit (GV-R56XTGAMING OC-6GD) Videokártya

Szerintem ezek a vga-k bőven elegek de te penzed de géped

1 Like

Utánanézek, köszönöm! :slight_smile:

Ha nem értesz hozzá inkább ne segíts kérlek. Jól kib@sztál szegény sráccal ezzel a gen9 ajánlással. Fejleszthetetlen zsákutca, ráadásul elég elavult is. Jelenleg az amd az egyedüli opció ami szóba jöhet, de az ünnepek és egyéb okok miatt miatt az egekben vannak az árak, érdemes 1-2-3 hónapot várni, hátha csökkennek. A ram borzasztó, 3000+ a minimum, de az amd különösen kényes erre, ezért 3200-600 még jobb lenne. A tápot nem néztem, de 80+gold a minimum belőle, mivel viheti magával a komplett configot, ha szar.

Ez a build ajánló, nem szentírás, de ha nincsenek nagy igényeid nagyobb változtatás nélkül mehet a kosárba (van benne jópár megbízható táp is.) a keretnek megfelelő darab. Ipon, pcx, aqua rak össze hozott cuccból is.

(az általad írt config elég rossz, a procit, ramot fent kifejtettem, a 2060 tényleg pénzkidobás, az rtx benne elég gyenge, de streamelni az nvidia tényleg jobb.) a “H” alaplap pedig a műfaj alja, irodai gatyi szar vrm-mel és minimális fejleszthetőségge.)

3 Likes

Nagyon köszönöm! :slight_smile:

pontosan!