2060 de melyik?

Sziasztok!

GPU vásárlás előtt álok, jelenlegi keretem 2060-at enged és ezek közül próbálok választani (mind kb 160ezer Ft).
Főként competetive,fps játékokhoz kell (PUBG, BF, COD)
Melyik brandet ajánljátok, 12GB-t megérné inkább vagy ahoz kevés ez a táp már?

Build:
-i5 8600k (4,4GHz)
-MSI GTX 1060 Gaming 6G (ha érdekel miért csere)
-32GB DDR4
-Corsair CX Series CX550F
-MSI Z360 Gaming Plus

Köszönöm előre is :slight_smile:

Rx 6650 xt inkább.
Az most az ár/érték bajnok.

2 kedvelés

Szia!

A táp még engedi. 2060-ból Super-t kéne keresned, vagy valami komolyabbat, lásd @soolerirl .
Egyébként Asus/MSI. (Gigát ne) A VRAM-nak nincs köze a fogyasztáshoz igazán.
SSD van a gépben? Ill. nem biztos, hogy a videokártya miatt fagysz, tippre 4db RAM modulod van, ami nem 4-es kit.

1 kedvelés

Köszönöm a tippet, AMD-től mindig tartottam nem elterjedt a competetive világba és körömbe, viszont tényleg nagyon komoly teljesítménye van néztem pár 2060vs6650xt videót. Kevesebbet eszik jóval de hűtése nem győzött meg.
190ezer körül látom őket, ami ahoz képeset hogy 2060től kb 20%al többet nyújt meggondolandó.

Köszönöm válaszod, 2060 super sokkal drágább (223ezer éppen a legolcsóbb), még @soolerirl tippjét fontolgatom.
Van több SSD 1x M.2 Samsung 250GB 970 EVO, 1x 500GB Samsung 860 EVO SSD, 1x 250GB Samsung 860 EVO SSD.
Igen 4db ram van, igaz 2x dual kit de ugyan az a Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000MHz CL15. Első dual kit 2017-óta megy, másik kit 2021 decembertől. Ramokat teszteltem egyesével, nem volt velük gond.

Őőő, nem igazán eszik kevesebbet.

A hűtést melyik gyártó(k)nál nézted?

ahhoz

Vélhetőleg azért nem volt gond, mert még soha nem kellett a 32GB-ot kihasználnia a gépnek. Vagy szerencséd van. 4 év különbséggel gyártott RAM-oknál erősen gyanús, hogy már másik szalagról jöttek. :smiley:

3 kedvelés

Őőő, nem igazán eszik kevesebbet.

Találtam egy csatornát ahol mutatott fogyasztásról is adatokat, igaz 3060-hoz hasonlítja (videó).

A hűtést melyik gyártó(k)nál nézted?

Szintén egy videó, nemtudom mi okozza nála ezt a drasztikus különbséget, máshol ilyen 4C körüli különbségeket látok.

Vélhetőleg azért nem volt gond, mert még soha nem kellett a 32GB-ot kihasználnia a gépnek. Vagy szerencséd van. 4 év különbséggel gyártott RAM-oknál erősen gyanús, hogy már másik szalagról jöttek.

Biztos hogy nem 100% ugyanaz ebben egyetértek, 32GB se kellet soha kihasználnia se régen, se mióta probléma van, de a 16GB volt hogy megtelt azóta ilyen 24volt max kihasználva.

1 kedvelés

Hmm. Nem támaszkodnék olyan YT oldalakra, ahol még a kártyák márkáit sem képesek leírni. Nem igazán mindegy, hogy egy ilyen:

vagy ilyen szerepel a tesztben:

2 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.