21:9-es monitornál DVI-HDMI átalkító segít?

Sziasztok!

Vettem egy 21:9-es felbontású monitort (LG 29wk500). A videókártyám bőven engedi a 2560 x 1080-es felbontást (nvidia ichill 1070 ti 8gb). Azt szeretném kérdezni, hogy átvihető-e ez a felbontás egy sima DVI-HDMI átalakító segítségével? (nem vagyok egy nagy szakértője a gépeknek, szóval ne harapjátok le a fejem, ha hülyeséget írtam.)

Ha jól tudom 1080p-t tud a DVI (1920x1080) és az lesz a keresztmetszet.
A monitoron és a kártyán is van HDMI csati az lenne a megoldás neked

HDMI-n volt csatlakoztatva, de legelőször, amikor bekapcsoltam a monitort, elnyújtva és homályosan mutatta a képet. Aztán lefrissítettem a drivert és most már 21:9-be mutatja rendes felbontásban. Nem tudom, hogy akkor elsőre miért nem így mutatta, de a lényeg, hogy most jó…elvileg.

Azt tudod, hogy milyen szabványú a HDMI kábel?

VGA-nak 2.0 elvileg
a monitornak meg azt írja 1.4, 2ea

Azért mutatta elnyújtva mivel kellett volna egy jobklikk Display Settings és beállítsd a felbontást a monitor nativ felbontására.

A DVI-t FELEJTSD EL 2019-ben…ha csak teheted és van a monitoron és a vieókarin is akkor DP-t használj ha nincs akkor HDMI.

@medvemacko jobb esetbe azt a HDMI kábelt használja amit a monitorhoz kapott…az meg jó kell legyen :slight_smile:

@Xeno azt csináltam, de akkor még nem volt a választhatók között a monitor felbontása.

Lezárva ekkor: #8