21:9 v 16:9?

Hali.

Gép összerakás előtt állok, és most a perifériákon a sor. A gondom az, hogy nem igazán tudok dönteni, hogy 16:9 vagy 21:9-es monitort válasszak. A pc főként filmnézésre, játékra, és néha vágásra lenne használva. Szóval tippeket szeretnék, saját véleményeket, esetleg linkelhetnétek különböző 16:9 v. 21:9-es 1440p-s monitorokat. Előre köszi.

1 kedvelés

@lengyelb szerintem ezt zárhatod is

Köszönöm a gyors válaszokat, őszintén megmondva nem lettem okosabb, de igen, zárhatod.

Összefoglalva a 21:9-es több ablakos melókra, vágásra, phitoshopra stb jóbb vagyis azokra az alkalmazásokra ahol jól jón a nagy hely, a 16:9-es meg játékokra. Persze ez sarkitott megállapítás.

Konkrét tipusokat a linkelt korábbi forum bejegyzésekben találsz rengeteg pro-kontra érvel :wink:

@Chr1z nem zárom, havan kérdésed még tedd fel!

21:9 nyugot szível ajánlom játékra mert nagyon is jó (már amelyik játék támogatja. elég sok)
Film nézésre is elég jó mert majdnem minden film 21:9-es képarányu

@lengyelb nyugodtan zárd, köszönöm a segítséget.

1 kedvelés

Nekem is az van, de én mérsékelten játszom rajta csak és nem zavar azoknál a játékomnál sem ahol nincs támogatás hogy van két oldalt fekete sáv :slight_smile: . Több hozzászoló volt akit igen és én megértem azt is :slight_smile:

1 kedvelés

Az említett felhasználásra nem is kérdés 21:9. :slight_smile: