21:9es monitor, videókártya vásárlás segítség

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok. Szeretnék venni egy LG 29WK500 típusú monitort, viszont ehhez egy új videókártyát is kell vásárolnom, és ennek kiválasztásában kérném a segítségeteket.

Jelenleg egy AMD radeon 6570 HD típusú kártyám van, amiről azt olvastam, hogy igencsak kevés a monitorhoz.
Jelenlegi Monitor: Fujitsu Siemens P19-2 (19"os 5:4 képarányú 1280x1024 felbontású)
Proci: Intel core i5-2500 CPU @ 3.30GHz 3.30GHz
RAM: 8GB
1,5 TB HDD

Felhasználási szempontok:

• kissebb, hobbi szintű felhasználással Photoshop, premier pro, és CAD tervező program (mondjuk erre a mostani 10 éves kártya is elég )
  • szeretnék játszani is ezen a gépen, de nem ilyen nagyon brutális gépigényűekkel pl.: warthunder (ami eddig ment mediumon), world of warships, forest, és esetleg F1 (bár ez tudom, hogy kicsit combosabb)
  • És természetesen filmezésre is használnám.

Kinéztem egy kártyát, asus gtx 1050 TI-t amire azt mondta egy eladó, hogy nevetségesen kevés lesz nekem… szeretnék segítséget kérni hogy milyen kártyát vegyek a fenti szempontok alapján, hasonló árkategóriában, valamit ezen kártyák (linkelebb lentebb) közt mi a különbség, melyik miben jobb inkább. Esetleg e 3 kártya közül melyiket válasszam, és miért. Vagy egyáltalán mi alapján kell választani.
Sajnos ezekhez nem nagyon értek, és újak nekem, úgyhogy egy kis türelmet és megértést kérek.

A válaszokat, és a segítséget előre is köszönöm! :slight_smile:

Eddig milyen monitorod volt? Ha eddig is hasonló felbontású monitoron játszottál, és elég volt a gép teljesítménye, akkor nem kell ezért gépet fejleszteni.

Azt mondta az eladó, hogy kevés lesz… Mondtad neki, hogy warthunderre kell? :grin:

Gép fejlesztés azért nem úgy működik, hogy veszek egy videókártyát és belevágom a gépbe, oszt működik. Ha a proci nem tudja kihajtani, már pedig gyanítom, hogy nagyon gyenge processzor van a gépbe, akkor vehetsz te akármilyen videókártyát.

Ha a processzort cseréled, akkor pedig az alaplapot is cserélni kell, ha az alaplapot cseréled, akkor már a ramokat is cserélni kéne, akkor már kell új táp, és maradt a gépház meg a HDD, ami maradhat.

Kéne egy teljes konfig, de ebből új gép lesz, már ha van rá szükség egyáltalán.

rx580 / gtx1060 6gb és fölötte.
1050ti valóban botrányosan kevés. már használtan sem éri meg venni.
Asust a túlárazottsága miatt hanyagolnám.
Mennyit szánsz rá?

Ez igaz.

Inkább keret. Ha lenne rá della, nem 1050nnél nézelődne.
Ha majd kikerülsz a nagybetűs életbe, rá fogsz jönni, hogy elképzelni szép egy új gépet, de sokat kell érte hajtani.

2 Likes

Micsoda? :joy:
Én éppen azt mondom amúgy, hogy egyáltalán nem biztos, hogy kell új gép, se új kártya, ha egyszer elég neki a jelenlegi gép. A jelenlegi kártyához képest meg egy 1050TI nem hogy kevés, tökéletes lenne, warthunder a cél.

A monitorhoz lóf…

Van amihez inkább nem kellene hozzászólnod és nem csak ennél a kérdésnél.

1 Like

A nagybetűs faszságot meg se hallottam inkább.
Látod te a warthunder gépigényét? Hát ne haragudjál majd én eldöntöm mihez szólok hozzá, bal lábbal keltél fel úgy látom.

jelenlegi Monitor: Fujitsu Siemens P19-2 (19"os 5:4 képarányú 1280x1024 felbontású)
Proci: Intel core i5-2500 CPU @ 3.30GHz 3.30GHz
RAM: 8GB
jelenlegi videókártya: AMD radeon HD 6570
1,5 TB HDD

Jah és igen mondtam neki hogy nem kell ilyen nagyon brutál játékokhoz, ugyan azt mondtam el neki amit itt is leírtam :smiley:

És magára a kártyára, max 70ig tudok elmenni, de azért szeretném megtartani ezt az 55 körüli árkategóriát :slight_smile:

1 Like

1060 6gb használt piacról.
Gyengébbet nem éri meg. Erősebbet meg nem használod ki.

1 Like

És márkából melyik ? Mert láttam, hogy ugyanabból a kártyából van több gyártó által gyártott is, és azon belül is van egy csomó verzió.

Meg az eladó nagyon mondta ezeket az RX560 meg RX570 kártyákat is, és az AMD Nvidia háború kirobbantását megelőzve, nem igazán tudtam, meg ő se megmondani hogy ezek miért jobbak, de NAGYON… ajánlotta. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

amd inkább 570, 580. Az 560 hanyagolós.

Ami a háromból a legolcsóbb (570, 580, 1060). Két venti legyen rajtuk.
Márka teljesen lényegtelen. Csak a hűtőkben térnek el, meg a húzott gyári órajelekkel.
Amelyikhez a legolcsóbban hozzá tudsz jutni.

1 Like

Használt piac is szóba jöhet? Mi az alaplap tipusa a gépben?

Azt sajnos nem tudom, de ha megmondod hol tudom megnézni akkor leírom azt is :slight_smile:
“végső esetben” a használt piac is szóba jöhet, de az új lenne a prioritás.

Leveszed a géped oldalát és rajta lesz valahol a pcie csatik környékén általaban vagy valamelyil diagnosztikai szoftver is megmutatja neked pl. AIDA64.
Biosban a System information alatt is megtalálható :slight_smile:

Ha minden igaz, akkor XPS 8300 biosbol kinézve.

Akkor viszont ezt a kettőt keresed:

utána nézek :slight_smile:

Valami irodai gép volt?
Majd ha fejleszteni akarod a következő lépcsőfokod a teljes gépcsere lesz.

Az előttem ajánlott két RX kártya közé még beszúrnám ezt az alábbit is, teljesítményben nagyjából a kettő között van.

Igen, az volt :slight_smile:
És akkor a 3 javaslat közül, rx580 a legerösebb, utána 1060, majd az rx 570?
De azt látom, hogy az 580, és a 1060 nagyjából hasonló árban vannak, de a 1060nak nagyobb a maximális felbontása, de kevesebb rammal rendelkezik.
A maximásil felbontás ilyenkor számít valamit? Vagy nem mert a monitor úgy is csak 2560×1080-at tud ?

Az rx 580 és a 1060 között minimális a különbség, a te igényeidnek, az Adobe programokhoz, valamivel jobb az Nvidia kártya de esetedben nem annyira lényeges mert erősebb proci és több ram kellene ezekhez.
Tehát egyikkel sem jársz rosszul én az rx 580-at javasolnám inkább

1 Like

Ezeknél nem lényeg. nem 4k-hoz használnád.
Én spec keveslem azt a 3 gb ramot 1060on.

Én is az 580ra szavazok.

1 Like