230-250 ezres gamer pc-hez kérném a segítségeteket!

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Kb 230-250 ezer forintot szeretnék rá szánni egy teljesen új gamer pc-re amin elfut minden mai játék…gondolok itt az Apex-re, Fortnite-ra, R6S-re… és hasonló e-sport játékokra. Mindenképpen Ryzen-es gépet szeretnék és már van egy elképzelésem csak nem vagyok benne biztos hogy jó lenne e.

Ez lenne a konfig: -mobo: gigabyte b450m ds3h
-cpu: r5 2600
-gpu: gtx 1660 (super vagy sima) / rx 580 8gb
-ram: corsair vengeance lpx 16 gb (2x8gb kit) 3200mhz
Haz: CoolerMaster masterbox Q300L
Tap: Na ez az amit nem tudok meg mindig de a BQ pure power 11 500w cm nagyon szimpi

Na mi a véleményetek?

Picit told meg a keretet és a Mainstream AMD. Bár az “elfut minden mai játék” elég tág fogalom. AAA címek is? Milyen felbontáson, hány fps a cél?

1 Like

Full hd-ban játszanék és később ruháznék be egy 144hz-es monitorra. Ezen a mainstream konfigon lehetne spórolni nem? Pl hdd helyett csak ssd vagy olcsóbb ház… nemtudom lol

Amúgy ez a videó alapján választottam a dolgokat.

Ezek mindig a legoptimálisabb buildek, amelyeket hetente frissít nekünk sutyomatic. Persze háttértár csere-bere miatt nem lesz rosszabb a teljesítménye egyiknek sem, én se vennék HDD-t. A ház már más tészta, ott fontos a jó szellőzés, különben egy sütőt építtetsz magadnak.

Szerk.: a videót nálam kompetensebb fórumtársaim kivesézik majd.

1 Like

Na az ipon gépösszerakójában összeállítottam a mainstream konfigot. Úgy csináljam hogy a legolcsóbb helyekről rendelem meg őket?

Ha össze tudod rakni, akkor igen. Kalkulald bele a szállítást is. Egy kis matekkal jó pár ezrest meg lehet spórolni.

Vagyis a legolcsóbbal néha vigyáznék,de ha arukereson jók az értékek, megadják rá a megfelelő garanciát,akkor nagy gond nem lehet.

1 Like

Az alaplapot nem lehetne kicserélni valami másra?

LeC-nél jóval olcsóbban kijön a konfig. Csak egy ötlet.

@dajkogergo Az meg micsoda?

1 Like

Egy valoban megbizhato hardverapros tag.
lec23.atw.hu

Hát abba a jóval olcsóbban részbe belekötnék. 1-5k huf külömbség van a többi hivatalos bolthoz képest. Ráadásul nincs se ryzen proci se lap hozzá se ddr4. Innentől kezdve meg minek.

2 Likes

Írni kell neki, vagy felhívni, nem csak az oldalon lévő termékek vannak. Ha már mindhárman nyer egy tizest, vehet jobb konfigot. Nem hirdetni akartam őt, csupán pozitív véleményem van róla. 2 évvel ezelőtt egy ~350k-s konfigot 320 körül úsztam meg, itt ajánlotta valaki. Így pont tudtam egy jobb kártyát venni :slight_smile:

Szerintem inkább maradok ennél a konfignál.

@lengyelb zárható, köszönjük

1 Like

Pár dolog a videóval kapcsolatban:

• A házat kerülném, MO-n nem is nagyon lehet kapni.
    Ha mindenképp MATX ( nekem is ez a méret jön be, és ilyen házam van), akkor inkább egy Fractal Design Meshify C Minit-t választanék. Ipon-n elég jó árban van, és azt nem szabad elfelejteni, hogy ez a ház simán kibír több generációváltást, akár komolyabb hardverrel is.
    (Ha nem MATX-ben gondolkodsz, akkor cserélném az alaplapot is)

• Tápot is cserélném (pl. a Build ajánlóban levő Be quiet pure power 11 500W)

iPon-n ezekkel is bővel 250 alatt van. Sőt, 1660Super-el is csak 253. Kicsit nézegetsz más webshopokban, simán becsúszik 250 alá.

hardverapron ajánlanám figyelmedbe a gianni bazárját :slight_smile:
barátom már a második 500k körüli pc-jét építette nála és megbízható!
én eddig csak egy monitort vettem de bolti árától 5k val olcsóbban :slight_smile: ezt az átlag 5k-t nézed minden alkatrésznél az szép megtakarítás! :smiley: