260ezerből mit lehet kihozni?

Most először szeretnék gépet építeni és elég tanácstalan vagyok.
Nincs semmi spéci igényem csupán egy olyan gép amivel nyugodtan, zökkenő mentesen tudok 1080p-ben játszani.
A fenti árért szerintetek milyen konfigot lehet/érdemes össze rakni?
Előre is köszönöm a segítséget! :slight_smile:

2 Likes

Azon kívül, hogy van már konfig ajánló egy pár a fórumon meg kell említsem, hogy piszok nehéz konfigot összerakni ha nem tudjuk mi kell bele. :slight_smile:

Szóval mire van szükséged? Hdd, monitor vagy valami meg van már a buildhez?

1 Like

Szerintem a Mainstream Plus gép kéne neked kicsit olcsóbb gépházzal és tápegységgel.
Pl: Be Quiet! Pure Power 10 400W
Zalman Z1 Neo
Így kb 285 ezerből kivagy. Ha még levesszük az SSD árát is úgy pont 260 ezer forint környékére jönne ki. Így ezt ajánlom. :smiley:
A Sima Mainstream gépet nem ajánlom, mert a 24 Gb memória nem túl időtálló, bár bővíthető, de a 28 jobb lenne, mint később a 44… Illetve 3Gb-os gtx 1060-al se terveznék hosszú időre a kevés VRAM miatt, ezért inkább legyen a 6Gb-os verzió 28Gb memóriával, SSD nélkül, mert SSD-t később bármikor tudsz bele venni veszteség nélkül, míg a VGA vagy memória cserén lenne veszteséged és drágább is.

Szerk: Nem tudok számolni. Ha levesszük az SSD árát nem 260, hanem 270 ezer, de még 5 ezret lehet spórolni az alaplapon is… 25 ezerért már vannak B350-esek, így 265 ezer. Ha nem fér ez bele neked, akkor ilyenkor még a gépházon lehet spórolni 5 ezret, de a tápon már semmiképp se!

Én csak azt mondom hogy nézd meg a Level One-t… Kicsit több de ha van pár dolog, háttértár, esetleg gépház, lemezmeghajtó… Akkor azon tudsz spórolni.

A tanácsok alapján elkezdtem 6GB-os 1060-okat nézegetni és legjobb árban eddig egy bizonyos MSI GTX 1060 AERO ITX 6GB volt. Nem tudja valaki hogy az ITX megjelölés arra utal hogy csak azzal kompatibilis vagy csak jelzés a kis méretére utalva.Ide kapcsolódva van lényeges különbség az ilyen kisebb méretű VGA-k és teljes méretű társaik között?Értem ez alatt, hogy pl csak egy venti van (EVGA-nál is láttam ilyet)?

Azt jelenti, hogy kis házakba ajánlott tenni ilyet. Szerintem semmi esetre se vegyél ilyet, a hűtése nyilván rosszabb a kártyának és ha neked nem kicsi a házad akkor felesleges ilyet venni.

Ezzel már nem nyúlnál mellé. Szerintem ilyesmibe gondolkodj és gyorsan felejtsd el a kisméretű kártyát. :smiley:

1 Like

Nos azt hiszem sikerült úgy nagyjából össze rakni valamit kérlek mondjátok el a véleményeteket róla :slight_smile:
-Bitfenix Comrade gépház
-FSP 500w Hyper táp
-i5 7400 proci
-Asrock B250M Pro4 alaplap
-Crucial 2x8 GB DDR4 (2400mhz)
-ASUS GTX 1060 6GB
-Toshiba 1TB(64mb) HDD
-CM Hyper TX3 proci hűtő

Ez így 263ezer és lehet hogy még egy SSD is bele fér majd.

Ezzel az alaplappal elég jól fog kinézni a kártya. :smiley: De, hogy ne csak a kinézetéről beszéljünk szerintem teljesen jó ez a konfig, nem találtam kivetni valót maximum két javaslatom lenne:

1: Moduláris tápot vegyél, pár ezer forinttal drágább és csak annyi kábelt kell elvezetned amennyire tényleg szükséged van.
2: Én benéznék amd oldalra is. Ha most kéne gépet építsek szerintem ryzen dobogna a szíve helyén. Ha gondolod egy olyat összerakok neked. :slight_smile:

1 Like

Nos azt megköszönném :smiley: …és akkor javítok a táp ezek alapján egy FSP 500 w HyperM és tényleg csak 2ezerrel több :smiley:

1 Like

Változtatások:

AMD Ryzen 5 1500X - 53.000Ft
ASRock AB350M Pro4 Alaplap - 24.000Ft
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CMK16GX4M2B3000C15W - 48.000Ft

(igyekeztem belerakni a fehér színt hamár efelé indult el a konfig.)
Remélem tetszik. De azért még várd meg mások véleményét is, hátha találnak benne kivetni valót. :smiley:

2 Likes

1 a lenyeg, vidikariba gtx 1060 6gb legyen, annal gyengebb nem eri meg, annal erosebb meg nem fer bele

procinak szerintem ebbe a keretbe i5 7500 nal aligha van jo valasztas, ha terveuel oczni akkor a Ks verzio, ami 10 ezerrel dragabb

ramba kezdetnek 2x4gb hyper x 2133 vagy 2400 mhz, kesobb peddig tudod boviteni

alaplap b250 chipset 1151 socket ha a sima procit veszed, ha Ks verziot akkor z270 chipset. fontos h 4 ram helyes legyen

hdd western digital szerintem

tapnak 500w os, evga, cooler master vagy fsp, kb 15 ezer korul van az osszes

ssd raer kesobb is szerintem h beleferj a keretbe

proci huto egyenlore szerintem jo lesz az alap, de ha Ks verziot veszel akkor kesobb mem art egy jobb

bocsi h nem formaztam meg, es nem irtam rendesen mondatokat xsak sietek :smiley:

Én is egyetértek @vmarci17 -el. Inkább Ryzen 1500x.
Tápnak pedig Corsair 450M-et vennék. :smiley:

Ha nem férsz bele a keretbe, akkor procihűtőnek jó a gyári is, így akkor azt nem kell venni. :smiley:

2 Likes

És egy ASUS GTX 960 vagy 970 4GB??
Megéri vagy minden féle képpen maradjak a 10-es szériánál?

Attól függ, hogy mennyiért. :smiley:
(Használtan) 35 ezer Ft környékén egész jó vétel egy gtx 960 vagy 50-60 ezer forint környékén egy gtx 970.
Ha ilyen árban nem találsz, akkor maradj a 10-es szériánál. :smiley:

1 Like

Azért jött fel ötletként mert 50-ért tudnék szaktársamtól venni egy 970 Turbo-t és gondoltam megkérdezem, hogy megéri-e :slight_smile:

Szerintem, vedd meg tőle, mert kb hozza a 1060 3gb teljesítményét, és van +1gb vram-ja, full hd-nal sztem okés lesz, vagy ha van pénzed a 1060 6gb akkor az

Itt egy számodra talán megfelelő konfig:

VGA Nvidia GTX 1050Ti 4gb

CPU Intel COre i5-7500 BOX s1151

Alaplap Gigabyte GA-H110M-S2H s1151

Ram DDR-IV 4gb 2133MHz Kingston/kingmax

DVD író LG SATA

Ház cooler master elite knight 350

táp atx 500w cooler master 12cm

winchester wd 1tb sata

ez a konfig 230k körül van

2 Likes