27'' Monitor vásárlás - milyen éri meg ilyen méretben?

Sziasztok!

Gondolkodok 27’’ monitor vásárlásán, és legalább 144 Hz-eset szeretnék.

Viszont mivel nem vagyok otthon a témában, nem tudom, hogy:

• 1080 vagy 1440 felbontásút vegyek ilyen méretben? Melyik a jobb ilyen méretű monitor esetén? (pl. a 1080 kevés, vagy a 1440 “feleslegesen sok”?)
  • Azt olvastam külföldi fórumon, hogy nem ajánlanak ívelt monitort ilyen méretben, mert ekkora esetén még nincs érdemi haszna. Ez igaz?

Ezeket leszámítva, érdemi kritériumom nincsen a monitor iránt.
Gamingre is használva lenne, filmnézésre is, meg irodai dolgokra is (modellezésre NEM).
Nem tudom, mit vegyek.

Ha valaki jobban otthon van ilyen témában, és megvan a véleménye a fentebbi két pontban írt kérdésemről is, akkor a véleményének megfelelő monitor-javaslatokat nagyon szívesen fogadnék.

Annyi, hogy 27’’ és 144Hz alá nem szívesen mennék ha már költök új monitorra, de a másik két kérdésben szívesen hagyatkozok rátok. :slight_smile:

Én magam eddig kettő “jelöltet” találtam eddig, de én nem ragaszkodok ezek közül egyikhez sem, ha van jobb opció:

Asus TUF VG279Q1R 1080p 27’’ (nem ívelt)

SAMSUNG ODYSSEY G5 C27G55TQWRXEN 1440p 27’’ (ívelt)

Köszönök mindenféle visszajelzést előre is!

Sziasztok!

Nézelődtem YT-n és bedobott egy friss 1440p monitor ajánlót a hozzászólasod elolvasása után eszembe jutott és megosztom hátha segít :slight_smile: Best 1440p Gaming Monitors of 2022 [September Update] - YouTube

2 Likes

@Error Téged láttalak pár korábbi topicban jó tippeket adni. Esetleg van meglátásod az én kérdésemhez kapcsolódóan is? :slight_smile:

Ha igen, akkor azt előre is köszönöm szépen Neked is!

1 Like

Ha nem ülsz nagyon messze, akkor 1440p vagy 4K, a 1080p átlag távolságnál már nagyon csúnyán néz ki ebben a méretben.

Hardware Unboxedet csak ajánlani tudom, valamint a side channeljüket, a Monitors Unboxed-et

2 Likes

Szia!

Kb. azt tudom én javasolni, mint @meteoric87 . Ill. @medvemacko van otthon a kijelzős témában, meg az Oázis bolt. :slight_smile:
Én talán a kettő közül a Samsung-ot választanám. Mennyi egyébként a keret rá?

Szia!

Hát most 100 körüli összegben gondolkodom, de úgy, hogy szeretném az árkategóriában a lehető legjobb vételt megragadni. Hogy ha már költök, tényleg egy jó monitor kerüljön hozzám.

Nem ragaszkodom márkához, vagy ahhoz, hogy mindenképp 100-at költsek.
Ha van olcsóbban jó, annak is örülök.
Ha van valamivel drágábban egy, ami tényleg jóval jobb, mint az alacsonyabbak, arra is vevő lehetek.

Szóval a fentebbi szempontjaim mellett, mint “kritériumok”, milyen jó monitort tudnál ajánlani?
Az a 2 amit küldtem csak olyan, amiket én találtam, de nem kiszemeltek, nem tudom jók-e, vagy hogy van-e jobb. :slight_smile:

@meteoric87 válasza alapján akkor annyi plusz, hogy a 1080p-t elvetném és inkább 1440 vagy 4K irányba szeretnék elmozdulni felbontás-ügyben. :slight_smile: Köszi a választ Neked is!

Köszi! :slight_smile:

1 Like

Szia @medvemacko !

Error ajánlott Téged is, mint monitor-szakértőt :slight_smile:

Esetleg Neked van valami javaslatod a kérdésemhez, visszaolvasva az eddigi dolgokat? :slight_smile:

Köszi szépen előre is, ha van valami véleményed, javaslatod!

Igazából a Te általad kinézetteken kívül ezek vannak, amik értelmesek:

A 4K - 27" már drágább:

(és ezek még inkább a belépő szintűek, 4K-ban, 27-es méretben)

2 Likes