TheVR Fórum

4k fényelő pc r9 5900x/rtx 3090

Sziasztok! Egy ismerősömnek tervezek építeni fényelő pc-t. (Régebben volt egy hasonló bejegyzésem, de ott a keret kb fele annyi, ezért gondoltam nyitok egy újat. ) Keret: ~1 000 000 Ft.
Eddig így állok:
CPU: Ryzen 9 5900x ~200 000Ft
MB: ROG CROSSHAIR HERO VIII ~150 000Ft
GPU: Rtx 3080 (ha bárhol eérhető egyből “lecsapok” rá) ~450 000 Ft
RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB Neo ~75 000Ft
Gépház: Signum sg7v TG ~30 000Ft (még kérdéses)
SSD1: Samsung 970 evo plus 500gb ~35 000Ft
SSD2: Kingstone a2000 1TB ~35 000Ft
Táp: 1200w-os néztem, de ami a build ajánlóban van nem kapható, (késöbb 2 RTX 3090 lesz, ezért kell a nagy teljesítmény) tudtok ajánlani egy másikat? (max 100 000Ft körül)
CPU hűtő: a Dark Rock Pro 4-en gondolkodtam, de sok helyen olvastam, hogy egy vízhűtés jobb lenne, itt is a segítségeteket kérném… (pl.: Artic Liquid freezer 280/360, vagy kraken x73 / z73)

Ti mit változtatnátok ezen a konfigon?

Előre is köszi a segítségeteket.

Megtudtam néhány új részletet, a gép leendő tulajdonosa 3090-el szeretné, hogy a jövőben ne kelljen eladni a 3080-ast. Ehhez függően nőne a számítógép ára.

1 Like

Nekem csak annyi hogy ha már ilyen drága gépe lesz, akkor lehet érdemesebb egy minőségibb házba belerakni (Lian Li, Phanteks stb.), csak a szellőzés rovására ne menjen, és szerintem mehet bele a vízhűtés, NZXT-nek elég jók a vízhűtői. Tápból a build ajánlóban vannak ajánlott szériák, azokat nézd hogy melyikből van 1200 W-os. De amúgy jó a build, elég NASA felszereltség.

1 Like

Ha nincs a build ajánlós termék, lesd meg a Thermaltake Toughpower PF1 1200W-t, ha jól emlékszem ennek elég jó a reviewja.

1 Like

Sziasztok! Végül háznak egy Phanteks Eclipse 600S-t választottam, a hűtő pedig valószínűleg egy Artic Liquid Freezer II 360 lesz.

3 Likes

Tápot sikerült találni?

Upsz, eddig nekem nem működött a fórum, bocsi a késői válaszért…
Végül a táp egy Corsair Ax1600i lett, már meg is van a VGA-val együtt.

1 Like

Senkinek sem működött sajnos :slight_smile:

4 Likes

Sziasztok! A radiátorhoz szerettem volna rendelni extra ventiket (a gyáriról több helyen irtak, hogy hangos) a Noctua NF-A14 ventijét választottam, de véletlenül 140mm-s lett a 120-as helyett… A házhoz alapból jár 3 venti, megérné ezeket lecserélni vagy küldjem vissza őket?

Jól rendelted, az NF-A14 140mm-es. Ha a 120mm-es kell, vegyél NF-A12-et. És, ha van rá pénz, miért is ne.

Rendben, akkor maradni fognak.

Milyen halk, egyben jó ventit tudnátok ajánlani a radiátorra?
NF-A12-t néztem, de van belőle több féle…

Vedd a Chromax black swap-ot.

1 Like

Sziasztok!
Megvettem mindent, összeraktam a pc-t, de sajna van valami gond…
Bios flash megvolt USB-ről.
A hiba: el indul a gép, de semmi nem tölt be, kis idő után a Q-codenál 0d-t ír ki. Ez elvileg ezt jelenti:
reserved for future ami sec error codes,
közben a DRAM led világít. A memória 100% jó, mivel másik gépben tökéletes működik. Másik rammal is próbáltam, ugyanoda jutottam.
Szerintem az alaplappal van valami gebasz…
Van valamilyen ötletetek a megoldásra?

Specifikacio:
CPU: R9 5900x

MB: Crosshair viii hero wifi

RAM:GSKILL TridentZ neo 32Gb 3600Mhz CL16

VGA: Rog Strix RTX 3090 OC

CPU hűtő: Arctic Liquid Freezer II 360

HÁZ: Phanteks P600s

PSU:: Corsair AX1600i

(user manual, hogy ne kelljen kikeresned: :slight_smile: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/ROG_CROSSHAIR_VIII_HERO/E15379_ROG_CROSSHAIR_VIII_HERO_UM_WEB.pdf)

Hát, én nem tudok semmit az égvilágon erről, de találtam több erről szóló témát is angol nyelvű fórumokon.

Ebben a kettőben látok egyszerűbb megoldást:

A reddit-es posztban legutolsó posztoló azt írta, neki az oldotta meg, hogy kivette-újra behelyezte a RAM-okat, kivette-újra behelyezte a procit, aztán frissítette a BIOS-t (ez utóbbit neked talán nem kell, ha már a legújabb verzió van fent, és sikeres volt a BIOS update).

Az LTT fórumposztban az eredeti kommentelő csak a procit vette ki-tette vissza újra, és akkor már elindult neki.

Igen, én is megtaláltam ezeket, a procit már egyszer kiszedtem és visszatettem a bios update előtt , megprobalom újra hátha sikerül! :slight_smile:

Oké

Oké

A válasz is megvan. Hol a kérdés?
Valszeg halott a foglalat.

Kivettem, visszatettem ugyanoda jutottam…

Na ez nem túl jó hír… De valszeg ez a hiba… Ha nincsen benne ram, akkor is ezt a hibakódot adja, és ha bármely foglalatban van akkor is… :frowning:

Még próbálkoztam egy kicsit, eggyel régebbi biost feltettem és MŰKÖDIK!
Lehet, hogy mégsincsen baja, csak vmi gáz van azzal a bios verzioval? :thinking:

szerk: az új biost feltelelepítettem, így is jó

szerk2: kicseréltem a ramokat (ami alapból ide jött volna, GSKILL TridentZ Neo 32GB) most megint nem működik

szerk3: A probléma forrása: ezen a deszkán, a memóriafoglalatokon csak egyik oldalt van rögzitő, emiatt a RAM nem ült bele rendesen pedig megnyomkodtam… Na mindegy ezentúl tudom, hogy erre is kell figyelni… itt egy fotó a foglalatról, ha valakit érdekel