4k fényelő pc

Sziasztok!

A közeljövőben tervezek építeni egy olyan buildet amin lehet 4k-s videókat vágni és fényelni.
Természetesen megnéztem a többi bejegyzést ebben a témában, de azóta kijöttek az új AMD procik, és új videókártyák is. Szóval, összeségében: milyen buildet ajánlotok 4k fényeléshez?
Amit támogatok:
AMD proci
NVIDIA videokartya
Az árkeretet még nem határoztam meg, minden javaslatot elfogadok.

Amire én gondoltam:
R7 3800x
Rtx2080ti
Rog strix b550-f
32Gb 3600Mhz Ram (48 vagy 216)
samsung 970 evo ssd
Talán? vízhűtés

Előre is köszönöm a segítségeteket!

azért egy maximum plafont érdemes lenne. Tudunk ajánlani milliókért is. Profi fényelés (munkára) vagy “hobbi”? (yt, vagy mellékes jövedelem?)

1 Like

Inkább hobbira lenne, 650 000Ft körül jó lenne találni.

Lap inkább MSI MAG B550 Tomahawk, RAM 2x16 GB, kari 30-as széria. Egyébként jó terv, a ház mindenképp jól szellőző legyen.

1 Like

Na igen, a vga-nál én is gondoltam a 30-as szériába, úgy gondolom hogy a 3070 VRAM-ja egy kicsit kevés lenne nekem, de a 3080 meg már nem hiszem, hogy belefér a keretbe…

Kereskedővel egyeztetsz: tessaaa! Pár vramot lekaparunk, oszt jocsisban leértékelős, jóu? :smiley:

Viccet félretéve:
Vagy 3070, vagy megvárod, kb (fél év) a 3070ti-t. utóbbi hatalmas kérdőjellel értendő.

4 Likes

És egy RX 6800?

Inkább NVIDIA párti vagyok, tudom, hogy az AMD karik sok szempontból erősebbek, de én NVIDIA-t szeretnék…

A 3080 $200-al drágább mint a 3070, és kevesebb memória van rajta mint egy RX 6800-on ami $80-nal drágább a 3070-nél. Ha Nvidia kártyát akarsz, ki kell nyitni a pénztácát.

Akkor elgondolkozom ezen a VGA-n is…

Ajajj történt egy kis elszámolás… Nem 650-ért nézem a gépet, hanem ha lehet nagyjából 520 000 körül…

image

1 Like

Ebből indulj ki. Nem tudom pontosan mi kell a felhasználási körödhöz, de ha 3800X-et akartál eredetileg akkor egy 5600X még jobb lesz, bár egy kicsit drágább. Amelyik szimpatikusabb. SSD-ből a 970 helyett egy olcsóbb is bőven elég. Memóriából és videokártyából préselj be amilyet tudsz.
image

2 Likes

A 8 mag kéne a rendereléshez…

Ez a memória jó lehet?

Igen

1 Like

Kinéztem procihűtőnek egy eggyel nagyobbat amiről több jó véleményt hallottam,
Be Quiet! Dark Rock Pro 4
A ház amit ami a build ajánlóban van elvileg csak 162mm-es cpu cooler-t tud “elfogadni”,
DE!
Ez a proci hűtő elvileg 163mm.
Tudnám így is a kettőt együtt használni, vagy nézzek egy új házat?
Ha így van, akkor tudnátok ajánlani egy jó minőségű, nagyobb házat?

Ez a ház jó lenne?
https://www.silentiumpc.com/en/product/signum-sg7v-tg/