4k Oled vagy 2k VA

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok, bízom benne, hogy közelebb tudtok vinni a megoldáshoz.

Jelenleg egy Xbox One X konzollal játszom LG Oled 55b7v típusú tv-n

Most fogok venni egy gamer gépet 2080Ti videókártyával és 9900k procival.
Monitornak egy 32-es, gsync-es va paneles monitort szeretnék.
Észlelhető lesz a visszaesés az Oled-hez képest?
Ha nem veszek monitort és a tv-re kötöm a gépet? 20 ms a válaszideje és 60 Hz-es
Ti milyen monitort ajánlanátok? Simulátor és Fps játékokhoz főként.

Válaszotokat előre is köszönöm

Kocsik Szabolcs

1. Miért vennél 9th gen Intelt mikor itt a 10th gen?

2. Miért Intel és nem AMD? Ár/értékben úgy odaveri mint szar villanyszerelőt az ipariáram.

3. Miért vennél VA paneles monitort? IPS-t vegyél ha már nagyon venni akarsz…

4. Miért 32"-es és nem egy 34" Ultrawide? PC gamingre kimondottan baszóbb az ultrawide.

5. A TV-n sosem fog úgy muzsikálni a dolog mint egy rendes monitorral.

6. Ha már beújítassz egy 2080Ti-t akkor minimum 120+ Hz-es monitort nézz hozzá. (Meg amúgyis)

7. Ha ne sürgős akkor NE vegyél 2080Ti-t mert most jön a 3xxx széria.

6 Likes

Köszönöm a választ.
Ezt a gépet néztem ki, tudsz esetleg árban jobbat?

A gépépítés nálam nem jön szóba. Cégre veszem, pályázati projektben, úgyhogy sürgős.
Picit tartok a 21:9-től, 32 colban nem találtam ips-t, csak va-t.
Mennyire fontos a Gsync?

image
Szerintem ezzel sokkal jobban jársz, kérsz gépösszeszerelést és meg van oldva a történet.

4 Likes
Spoiler

]De jó helyre mennek a projekt pénzek. Magyarország jobban teljesít. :slight_smile:

3 Likes

Ez drágább 70e Ft-tal, és felső költségkorlát van, a vállalatirányítási rendszerünk hardware-eit nem tudom módosítani.
Tudsz esetleg egy linket küldeni ehhez a gépösszerakóhoz. Látom, hogy több üzletből vannak az alkatrészek, ebben az esetben kitől kérhetem az összeszerelést?
A monitoros kérdésben tudsz esetleg tanácsot adni?
Előre is köszönöm.

Kiveszed az SSD2-t és máris alatta vagy.
PCX, Alza ott vannak gépösszerakók.
https://www.pcx.hu/geposszerako?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPkO3QZB6k7ocZ4jD3W2dp1jTiQq8tnvBlhjMvnkIkox3Yip9iL65vAaAjArEALw_wcB

1 Like

De vártam…
Csinálj egy vállalkozást, ami 25 éve működik, 30 embernek ad munkát és tisztességes bért.
Akkor lehet, hogy neked is lesz olyan projekted, amibe egy ilyen számítógép vígan belefér.
További szép napot!

Köszönöm Greg, megnézem

1 Like

Ó ha tudnád. :smiley:

Szia
Pont abban a helyzetben vagyok, hogy tudjak neked segíteni.
Először is. Rendelkezem LG Oled B9 -es modellel és használtam Pc-vel (Rtx 2080, 2700x, 16gb 3200 ran stb…)
Na akkor…
Eszméletlen szép az oled és minden más visszalépés utána ( tudom, tudom) DE és ez egy erős de… a probléma nekem is az volt, hogy bár sokkal szebb a tv-n a játék az Acer 144hz-es 1440p-s monitorom-hoz képest még is a Win 10 HDR beállítása kikészített. Ps4-el semmi bajom nincs a tévével, viszont pc-n soha semmi nem stimmel pedig 6 hónapja szívok vele (nagyon szeretném tévén élvezni a játékot pc-vel de max SDR-ben lehetséges probléma nélkül) A B9 ráadásul már támogatja neke a 1440p 120 hz és G-sync támogatást is. Viszont igaza volt itt a többieknek, pc-hez monitor dukál…
Én is vissza pakoltam a gépet és hiányzik a tévé, viszont az Ips monitor nagyon jó kompromisszum.

1 Like

Az aqua is rak össze gépeket

Ez ugy mukodik hogy ha mindent a mondjuk pcx tol veszel akkor 5k ért osszeszerelik.
Az aqua is szerel ossze gepeket es eleg olcso araik vannak a tobbiekhez kepest es 5 ezerert osszeszerelik.
A lenyeg hogy mindent egy helyrol kell hogy vegyel hogy osszeszerelje az az adott cég
Enis ott fogom osszeszereltetni jovoheten(aqua)
A pcx elég draga es nagyon sok alkatresz nincs naluk szoval azt nem nagyon ajanlom
Az aqua a legjobb

1 Like

ettől árban bármi IS jobb XD

Köszi a választ Peluska01!

Akkor a b7 játékra alkalmatlan… :sleepy: A monitorod ips paneles?
Mondjuk én az xboxot is a monitorra akarom tenni, akkor száműzni tudom a nappaliból a kormányt.

Igen Ips, Acer 1440p 27” 144hz de akkor is jobban tetszik a B9 képe és nem a HDR miatt… viszont tény, hogy egyszerűbb a monitor hozzá, többek között a be égéstől való félelem miatt is. Bár a B9-ben sok védelmi funkció van és már 8 hónapja hibátlanul üzemel… akkor is ott a tüske bennem :smiley:

Azt elhiszem… Sokat gondolkoztam, hogy Pc vagy esetleg megvárjam a következő generációs konzolokat. De a tv akkor is 60 hz-es lesz 20 ms input laggal… Úgyhogy hiába lesznek qrva jók a hírek szerint. A mellé is kellene monitor.

Ha nem g-sync képes monitorra lenne szükség ed… Lassan 2 éve vettem xbox / pc kombinációhoz egy LG 27UK650W monitort. Egy TN paneles 22MN43D-PZ tv-t váltott. LllIPS, 4K, HDR10, és FreeSync 2.0. A FreeSync volt a legfontosabb, mivel az xbox is kihasználja, és Radeon kártya van a gépemben is. A HDR a konzolon eszméletlen jól néz ki, a 4K-ról 27"-en nem beszélnék, mert valaki úgyis megmagyarázná, hogy ahhoz nagyobb monitor kell. Windows alatt viszont horror a HDR, szét hullanak a színek. Azt vettem észre, hogy amíg csak konzollal, vagy pc-vel használom a monitort, hozza, amit elvárok tőle, viszont ha tv-zni is akarok, a rákötött set-top-box képe kicsit mosottá válik.
Ezt inkább vedd beszámolónak, mintsem ajánlásnak. :slight_smile:

Már bocs, de örüljünk, ha pályázati pénz egyáltalán eljut egyszerű kisvállalkozókig. És akkor már kb mindegy mire. Ha ez lenne a legnagyobb probléma, mindenki összetehetné a két kezét. Arról nem is beszélve, hogy 25 év alatt mennyi pénz van lerántva az emberről, ha kisvállalkozó.

@SzabiFlp akármelyik oldalt is választod, ne vegyél előre összerakott gépet. Túl vannak árazva és adott alkatrészeik silány minőségűek. Ha tényleg Intel, akkor 10. gen. Az összes alkatrészt egy helyről rendeld (PCX, iPon, Compker) és kérj összeszerelést, akkor van áfás számla. A legoptimálisabb összeállításokat a build ajánlóban találod, sutyomatic kollégának köszönhetően.

3 Likes