4K-s videók vágására, 3D-s renderelésre PC építés/vásárlás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni PC vásárlással/építéssel kapcsolatban.
Videó vágásra, effektek, animációk készítésére és 3D renderelésre keresek gépet. Elsősorban 4K-s videók/filmek (nyers RAW fájlok utómunkájához) készítéséhez kellene. Adobe termékcsaládot használok (Premiere Pro, After effect), fényelésre DaVinci Resolve, és minimális 3D modellezésre Blender és Element 3D programokat. Jelenleg laptopon, múltban PC-n dolgoztam, viszont teljesen kezdő vagyok egy új gép összerakásában ezért is kérek segítséget.
A keret összeg kb max. 550e Ft.
Amiben gondolkozok:

• i7 vagy i9 proci
  • nvidia videókártya (RTX vagy GTX?)
  • 32 GB RAM
  • jó hűtés (ezért is szeretnék laptopról PC-re átállni)

Ennyi megkötésem lenne, viszont a továbbiakban elakadtam. Néztem előre összeállított konfigokat, nem tudom mennyire érdemes ilyet megvenni:

https://www.skynet-computer.hu/termek/skynet-extreme-i5-7400-1-extreme-i5-7400-152242222222

Szívesen raknék össze online is gépet mondjuk az aqua.hu-n vagy a pcx.hu-n, csak nem tudom pontosan milyen és melyik alkatrészeket rakjam bele, tanácstalan vagyok.
Fontos lenne, hogy a végén kijöjjön egy összeg egy bolttól az egész gépre és azt árajánlatként csatolni tudjam. Ezért gondolkozok online konfigurálásban vagy kész PC vásárlásában.
Köszönöm előre is a segítséget! :slight_smile:

Ezt láttad? itt minden féle jól összeállított gép van, és mindig aktuális. Innen is hálás köszönet @sutyomatic -nak :slight_smile:

4 Likes

Csatlakozom, gigariszpekt @sutyomatic-nak!

Nem láttam még, köszi! :slight_smile:

Előre összeállított gépet soha ne vegyél- Ha megfigyeled, B360-as alaplapot adnak a 9900K mellé, és valamilyen megnevezetlen memória modul.

3 Likes

Láttam én már H-s lapban is 9900k-t 1050Ti-al gamer gép néven hírdetve. :smiley:
Amúgy az ilyen imperium, radium és társai mind szarok. :smiley:

@cinemacameraboyyyy
A keretednek megfelelő intel configot válaszd ha csak nem őrültek meg az adobnál és végre rendesen elkezdik használni a ryzeneket is.

3 Likes

Örültek vagy őrültek? :smile:

Így már jó? :smiley:
Drága apostolunk. :smiley:

:smile: Azért kérdeztem, mert mindkét módon van értelme, csak teljesen más. Kíváncsi voltam, melyikre gondolsz.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget! Ezt állítottam össze ami a mellékelt képen van. Vélemény?
A gépházzal viszont tanácstalan vagyok. Olyas valamit szeretnék amiből viszonylag könnyen kivehetők a HDD-k és kb 2 HDD fiókja van. (4K-s videók/filmek vágásához elengedhetetlen lesz cserélgetni :smiley:) (SSD-t meg majd veszek bele, csak valamiért az oldalon nem tudtam kiválasztani :sweat_smile:)

Az a táp borzasztóan felesleges, 750W-nak elégnek kell lennie.
Ennyi pénzből simán tudnál venni egy 3700X-et egy teljesen jó alaplappal.

1 Like

Mac nem jatszik esetleg? Pont az ilyen dolgokra van tervezve elsosorban.

1 Like

Ennyiért már kapsz 2070 Supert is ami erősebb.
20-al többért már van 9900k.

@marcimine
Adobe szoftverekhez lesz neki a gép azért intel.

1 Like

Nem sajnos, maradnék a windowsnál.

Na jó, de nem hiszem hogy az IGP többet számít mint plusz 8 szál

Az adobe programok szarok. :smiley:
Ha jól tudom még mindig az igp-t és a magasabb órajelet preferálják.

1 Like

Nem rossz összeállítás ez sem, néhány dolgot azért változtatnék rajta, de a legbámtobb nekem a ház :slight_smile: valami komolyabb cuccot érdemelne ez az erőgép :wink:
Ahoz hogy cserélgetni tudd az ssd-t valami mobil rack-es kialakítás jól tudna jönni esetleg, nem néztem utánna hohy 2,5 méretben mik vannak de 3,5 ben léteztek 4 fiokosak is.

Ha javasolhatom ne csak az aquan hanem a többi hasonló webshopon (pcx, alza, ipon) is állitsd össze ugyan ezt, lehetnek nagy eltérések.

1 Like

Köszi szépen! :slight_smile:

Ajánlom 19:30-tól, ott a Premiere teszt:

1 Like