4k tv 60hz problema

Hello mindenki!
tegnap vasaroltam egy 4ks lg tv-t
a problema az, hogy 4k-ban max 30hz mig full hd-ban 120hz a max illetve bitmelyseg is csak 8 mig a regi full hd-s tvmen 12 volt

a kerdesem az, hogy ez mi okozhatja?
vga? tv? esetleg a hdmi kabelem? ( bevallom oszinten fogalmam sincs, hogy milyen hdmi kabel ez ) mert olvastam olyat, hogy 2.0-as hdmi kellene 60hz es afeletti ertekhez
a valaszokat elore is koszonom!

Ahhoz hogy 60hz-et kapj 4K-ban, kell egy HDMI 2.0 kábel, és az hogy a jelt adó eszköz is támogassa ezt a HDMI szabványt.

szoval a hdmi kabelemmel van a baj?
a pc-m egy i5-7600k
16gb ddr4 ram
a vga-m kisse regi mar
ha beszerzek egy 2.0-as hdmi kabelt akkor az orvosolja a problemat? vagy a vga csere is kellene hozza?

Ha a videokártyád tudja a HDMI 2.0-t, akkor valószínűleg igen.

rendben, megprobalok rakeresni, hogy tudja-e

4k@60hz requires HDMI 2.0, the r9 380 only supports HDMI 1.4a. You’ll need a displayport to HDMI 2.0 adapter.
sajnos ezt talaltam =/
https://www.pcx.hu//roline-11-99-5786-displayport-hdmi-kabel-2m-v2-0-118241?referer=argep.hu
ez orvosolna a problemat?

Meg kell kérdezni hogy ez hdmi 2.0-ra alakítja e a jelet. ha igen, akkor megoldja.

rendben, koszonom a valaszt, sokat segitettel!

Sziasztok!

Szintén hasonló problémám van, de gondoltam nem nyítok új bejegyzést ezért. A problémám a következő: hosszas keresgélés után rátaláltam számomra a legjobb ár-érték arányú 55" 4k 120Hz-es tévére, ami egy LG 55SK8500PLA de a beállításokban csak 60Hz-et enged 4k-n. Hosszas keresgélés után rátaláltam erre:

Ahogy a képen is látszik nekem a HDMI 2.1-es kábelra lenne szükségem. Az árától most eltekintek(átszámítva vagy 15000 Ft) mert ugye aki majmot vett annak legyen pénze banánra. Tovább olvasva arra kerestem a választ, hogy vajon az Asus ROG 1080Ti HDMI-n tudja-e ezt az átviteli sebességet, konkrétan a kártya típusára nem találtam rá, de a referencia kártyánál azt írja, hogy HDMI 2.0!
Namármost a kérdés:
-Hasonló tapasztalatok vannak, hogy tudja-e a ROG 1080Ti HDMI-n a 2.1-et vagy alternatív megoldásként segíthet egy DisplayPort-HDMI kábel?(ha egyáltalán van olyan hogy DP-HDMI 2.1 )

U.I.: Bocsi a hosszú levezetésért rövidebben nem sikerült megfogalmazni xD :smiley:

Sajnos jelenleg egyik piacon lévő videokártya sem rendelkezik HDMI 2.1 kimenettel.

Elvileg a jövőre érkező új konzolgeneráció, valamint valószínűleg majd a következő videokártya generáció fogja tudni ezt.

Átalakítókban nem vagyok otthon, annak utána kellene járni alaposan.

Akkor az a kérdés ha játékon belül a felbontást át állítom 2k-ra a HDMI 2.0-ás kábelen át engedi a 120Hz-et? :smiley:

Ahogy az általad linkelt táblázatban is láthatod, igen, 1440p 144hz-ig jó a 2.0.