4k tv / gépre kötése

Sziasztok! ma vásároltam egy Samsung 43MU6102 Smart LED-tvt viszont mikor a gépre szeretném kötni hdmi kábellel akkor a fő monitorom ami egy Asus VG248QE (144hz) amit már 60 ra állitottam hátha ez segit de nem, villog össze vissza ( viszont ha rákötöm a másodlagos monitorom ami egy 22" 60hz-s philips monitor akkor jó minden ) csak ha a tv-t rákötöm akkor vibrál a tv-n azt irja nincs jel viszont maga a gép észleli a tv-t mi lehet a hiba? :smiley: egyébként egy gtx 1080-am van ha ez számit

Az nem lehet hogy az a szegény 1080 nem bír egy 1080p-s és egy 4k-s monitort meghajtani egyszerre? :wink:

mennie kell :smiley: nekem a laptopos 1060 képes elhajtani a 1080p monitort és a 4k tv-t egyszerre :smiley:
Hasonló villogást észlelsz ? Illetve a monitor klónozást használsz vagy kiterjesztést új képernyőre ? Az adapter beállításokban meg tudod nézni a hz beállításokat monitoronként.

Jobb klikk->képernyő beállitások->Speciális megjelenítési beállitások-> és ott találod a monitorokat

klikk az adapterre és nézd meg, hogy megfelelően van e telepítve, illetve korrekt e hz beállitás

1 Like

igen ilyesmi csak nekem a főmonitor vibrál illetve nagyon durván laggol az egér meg minden a főmonitoron egyenlőre még képet nem láttam a tv-n :o

nézd meg amit írtam. Amennyiben nincs rendben , kábel csere és ha még mindig fent áll, lehet HDMI csatlakozó hibás a kártya

1 Like

most ilyen a beállitás itt

a fő monitort most levettem direkt 144hz-ről 60 ra hátha az zavarja de nem :o fogalmam sincs hogy mi a baj

de ezen a képen a két monitor van rajta nem ? ( így elvileg működik )

1 Like

hát ezen a képen a 2 monitorom van igy okés minden de ha lehúzom a másodlagos monitorom és helyére a tv-t kötöm akkor villog a főmonitor tv-n pedig semmi kép ( 1 kábelem van ezért a 3 at egyszerre nem tudom próbálni nemsokára fogok venni a tv-hez is egy hdmit)

olyan képet mutass a beállitásokról ahol a probléma van, tehát dobd rá a tv-t :smiley:

kéne egy kép a jobb klikk (asztalon) képernyő beállítások-ról
, illetve egy mint az előző

1 Like

illetve ha nagyon régi a HDMI kábel akkor lehet nem bírja el a 4k felbontást

1 Like

igy néz ki ha a tv és a főmonitor együtt van

kattints a Képernyő-illesztőprogram tulajdonsága következő kijelzőhöz : 2

Ott a monitor fülre és vedd fel 60hz-re nézd meg úgy.

Ha nem megy akkor a képernyő beállitásokban a 2-es montior (tv) felbontását vedd le 1920x1080p-re, ha így megy akkor kábel gond van

1 Like

ott a baj szerintem :slight_smile: ha lentebb görgetsz, akkor be tudod állítani, hogy a két kijelző ne egy kép legyen, hanem egy kiterjesztett kijelző legyen

2 Likes
1 Like

hát nem tudom most levettem úgy ahogy mondtad nem duplikálásba talán az nvidia vezérlőpultba tudok még varázsolni :smiley:

és a tv felbontását átállítottad 1080p-re ?

720p 1176x664 be az nvidia vezérőlpultba nagynehezen lassan epilepsziás rohamot kaptam volna de igy müködik valószinü a kábel egy régi sz*r :smiley: szóval ebből valami minőségibbet kell beszereznem és jó is lesz minden szerintem :slight_smile:

1 Like

akkor kábelcsere :wink: megoldás ready :smiley:

1 Like