4k videó vágasra, bővítés vagy uj gép?

Sziasztok!

Van egy pc-m ami kb. 3 éves.
4k-s videók vágásánál premier pro-val az előnézeti kép már laggol, effektek és színkorrekciók nélkül.
Nem munkára használom csak hobbiból.
Renderelési idő annyira nem lényeges, azzal meg vagyok elégedve.
Max. 30 perces videókat szeretnék vágni efektekkel, színkorrekciózva.
Még amire hasznalom: cod4, nem full grafikán. Nincs is ilyen igényem.
Gondolom emiatt a vga teljesítménye nem túl lényeges.

Kérdésem lenne, hogy érdemes/lehetséges a jelenlegi gépet bővíteni, hogy ne laggoljon, vagy inkább adjam el ami nem használható belőle és újjat vegyek?

Új gép vásárlása esetén segítséget szeretnék kérni, hogy mit rendeljek bele, és mi az ami még felhasználható a jelenlegi gépből?

Kissé hajlok az új felé, de ha pl. 100 ezerből meg lehet oldani ezt a problémát akkor feleslegesen nem szeretném kidobni a pénzt…

Jelenlegi konfig lista, az árak kb. 3 évesek. :slight_smile:

Előre is köszönöm a segítséget!

Lemaradt:
Márka és a kinézet nem számít
A keret 300e.
Van még a gépbe +1TB hdd.

Ez egy instant csere. A builfajánlóban a max keretedhez legközelebbit választanám.

Ha csak annyi a bajod a gépeddel, hogy akad az előnézeti kép, szerintem arra luxus a csere.
Kérdés, hogy egy alap lejátszón akad-e a 4k videó. Ha igen, valószínű a vga kevés.
Ha csak premiere-ben, első körben megpróbálnám a preview felbontást visszavenni felesre vagy lejjebb, vagy váltani render eszközt pluszban vga-ról procira vagy fordítva.
Esetleg kisebb szegmenseket előrenderelni (30 sec pl) és ott megnézni, hogy tetszik-e az adott szerkesztés. Ha igen, az előrenderelt részeket a premiere fel tudja használni a végső renderhez, ezzel is időt spórol.
Persze ha akarsz, felőlem fejleszthetsz, de arról lövésem sincs, hogy milyen rig kell 4k videószerkesztéshez, hogy ne akardjon egyáltalán a preview, pláne efektezve.

Csak premierben akad.
1/8 - ad ra levéve az elonezetet is akadozik :confused:
Láttam, hogy még módosítani szokták premierben a memória hasznalatot edit/preference/memory - belül. Elvileg kevesebb jut más programoknak olyankor. Az is minimumom van.

Most jut eszembe, hogy régebben olvastam, hogy van olyan lehetőség, hogy szerkesztés előtt át kell konvertálni rosszabb minőségre a nyera anyagot, es azt vágni. Majd ha kész akkor az eredeti anyagon ugyanazokat a műveleteket élvégzi a progi. De már nem tudom, hogy pontosan ez, hogy működik. Majd utánanézek.

Huhhm ez a build elég sok sebből vérzik. A 4GB ram édes kevés videóvágáshoz, a táp is nagyon gyenge minőségű és lehetne még folytatni a sort.

Én a build ajánlóból a Mainstream Plus AMD buildet venném, ha kihagyod belőle az 1 terás hdd-t és átteszed a jelenlegit, akkor kereken 300-ból meg is vagy.

Utána már csak egy olyan monitort kell majd venned aminek a színei alkalmasak a videós munkára.

1 Like

Melyik monitor lenne ilyen célra alkalmas?

Olcsók közül az LG IPS monitorait ajánlanám. Ezen belül attól függ mennyid van rá. Munkára jól tud jönni a 21:9 képarány a több hely miatt.

2x4 gb van neki, a rendelési info mutatja, hogy 2db van belőle. Hozzáteszem a 8gb sem sok :smiley:

Ez jó lehet?
LG 25UM58-P

https://ipon.hu/shop/termek/lg-25um58p/1362253

Igen, ez egy elég jó darab, csak viszonylag alacsony.

Valahol van itthon biblia :smile:

Megrendelem akkor a javasolt konfigot.
Köszönöm a segítséget!

1 Like

Úgy értem, hogy a 21:9 arány miatt, a képernyő magassága kevesebb mint mondjuk egy 24" 16:9-esnek.

Értelek, én elsőnek másra gondoltam. :smiley: Néztem, hogy kb 59 x25 cm a mérete. De hozzá szokok szerintem. Először ez a képarány is furcsa volt.

Lehet alapvető a kérdés de inkább megkérdem vásárlás előtt. Nem tudom el dönteni, hogy a Twin szó mit jelent videó kartyánál? Csak 220volt.hu nál találtam a javasolt kártyát raktáron de ott a “twin” szó nincs benne a nevében.
Ez azt jelentené, hogy két helyet foglal egymás felett?
X2 az venti szám ha jól gomdolom.

https://www.220volt.hu/Inno3D+GeForce+GTX+1060+6GB+X2+N106F-5SDN-N5GS

Két ventis verziót jelenti

Köszönöm!