TheVR Fórum

500 watt elég?

elég lesz egy 500 wattos táp ezekhez? i5-6500, MSI GeForce GTX 970, 8gb ram, 1 TB HDD

overclock nélkül elég :slight_smile:

Elég lesz bőven, a lényeg hogy minőségit vegyél. FSP Corasir CM és még van néhány jobb márka - 80+ minősítéssel.

Szia!

Mennyi pénzt szánsz a tápegységre?
Igazat megvallva még egy GTX 1080-hoz is elég lenne egy 500W-os tápegység, csak ott Platinum minősítésű javasolt.

1 Like

Helló!
A videókártya hivatalos oldalán meg tudod nézni az ajanlott tápegységet. Én ismerek olyan GTX970-est, amihez 550W-os tápot írnak. :smiley:

Na jó de valószínűleg a konzum tápokra céloznak amikor 550 wattot írnak :smiley: Azért egy minőségi darabnál bőven elég ha az 500-as majdnem bármire :slight_smile:

1 Like

Biztos van benne valami, sőt az is tuti, hogy túloznak a tápigénnyel kapcsolatban. :smiley:
Egyébként létezik egy oldal, ahova be lehet pötyögni a géped alkatrészeit, és megállapítja, hogy mekkora tápra van szükség. :slight_smile: A kérdezőnek megér egy próbát. :smiley:

Igen erről van szó, itt még 500 wattot sem fog írni, de bátran javaslom a kérdezőnek egy rendes 500-as beszerzését.
http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

1 Like

Nem erre gondoltam, de ez még jobb is. :smiley: Nekem 379/429W-ot adott ki az FX6300, GTX1060, 8GB RAM kombómra. :smiley:

Csak, hogy konkrét eredményt nézzünk egy komplett pc-nél 1060 esetében :wink:

Azokban csak annyi lehet a “félrevezető”, hogy a leggagyibb Codegenhez mérnek, hogy azzal is menjen.
Egy jó 400-as is elég a 970-nek, persze proci függő is ez a szám.
A fenti konfighoz egy jó 400-450W-os táp is untig elég.
Corsair CX450 táp például tökéletes ide és még kártyatuningnak is enged némi teret…
A dolog matekrésze: CPU 65W VGA kb150W a többi meg nagyonmax 50W.

Ugyanakkor meg kell jegyeznem, ha még nincs meg a kari, akkor maximum 60ezerig érdemes beruházni rá. Újonnan RX470/ 480 vagy GTX1060 jobban megéri, teljesítmény/ ár arányban és a fogyasztásuk sem több, mint a 970-nek.

köszi, sokat segítettetek :slight_smile:

Bőven elég, csapassad ezerrel!

Nekem gtx 760 videokartya i5 2400-3200 proceszor és 12gb ram 500w táp elég bele?
Már egyszer a táp leéget de hogy azt nem tudom es most szeretnek venni egy ujat milyet vegyek

Helyesírás, szöveg tagolása, vesszők használata nem árt… Ez nem facebook :wink:
Amúgy elég az 500 watt. Build ajánlóban találsz tápokat.

" Seasonic Focus GX széria jelenleg ár-érték bajnok.

Ha esetleg nincs, akkor 80+ Gold / Platinumból alternatív megoldások:

• Be Quiet! Pure Power 11 (sima, félmoduláris)
  • Be Quiet! Straight Power 11 (teljesen moduláris)
  • Bitfenix Formula (fix kábeles)
  • Bitfenix Whisper M (teljesen moduláris)
  • Cooler Master MWE Gold
  • Corsair HXi, RMi, RMx széria (teljesen moduláris)
  • EVGA SuperNova GQ (félmoduláris)
  • EVGA SuperNova G3 (Leadex II beles, teljesen moduláris))
  • EVGA SuperNova G5
  • Fractal Design ION+ (teljesen moduláris)
  • FSP Hydro GE, Hydro G (teljesen moduláris)
  • SuperFlower Leadex II, Leadex III (teljesen moduláris)
    (itt tessék figyelni, mert van ahol csak a OEM/bulk verziót árulják (zacsis) és csak 2 év garral."
1 Like