75hz-es monitor laggol 60fps-en

Ebben az esetben nekem proci limites frame time ugrálásnak hangzik, próbáld már meg az említett Afterburnerrel figyelni a cpu terhelést meg a frame timeokat. Ha 100% körüli proci használat tájékán ilyen 16-17 ms-től nagyon eltér (60 fps környékén) akkor az lehet a hunyó.

Ha nem tudsz stabil 75 fps-el játszani egy 75hz-es monitoron akkor természetes a jelenség ami szerintem zavar téged. Gyakran beállíthatók a 75hz-es monitorok 60hz-re is. Ha megvan a stabil 60 fps akkor ez egy lehetséges megoldás lehet a számodra. Esetleg nézd meg a játék beállítást hogy nincs-e 1920x1080@60hz típusú felbontás megjelölés, vagy valahol 60hz-re való kényszerítés. Egyes játékokban szokott lenni.

Tudom hogy be tudom állítani 60Hz-re, de annyival jobb s 75, hogy nem akarom. Nincs beállítva semmi féle 60Hz-re való megjelölés beállítva :slight_smile:

Ha 60on simán megy de 75ön nem mert a géped nem bírja, akkor szerintem nem jobb :slight_smile: de ezt döntse el mindenki maga.

Off stream bírja, streamben, kevésbé de ha a streamre rakom csak 60Hz-re akkor olyan leszek mint 1 bot, lőni teljesen más, a sensin is változtatni kell akkor és stb… stb…

Az meglehet. Kompetitív játékokra előny a magasabb képfrissítési ráta és fps, de ha egyszerűen nincs olyan géped, akkor kompromisszumokat kell kötnöd. Azon viszont ne csodálkozz hogy 75hz-es monitoron ha nincs stabil 75 fps-ed akkor ugrál a kép.

És a régebbi drivert kipróbáltad már?