9700k + Dark rock pro 4

Sziasztok! A problemam az lenne, hogy a fent emlitett hűtővel nincsenek olyan jó hőfokok, mint amire szamitottam. Aida64 stressz teszt es jatekok alatt, 75-80 fok a CPU package, Thermal Grizzly pasztával.
Pontosan azert vettem, ekkora hutot, mert gondoltam 250W hutes eleg lesz ennek a katlannak. Magam is feltettem, majd szamtech boltban is feltetettem a pasztat, hűtőt, de ugysem voltak jobb értékek. Aorus pro z390 lappal, trident z 3200 mhz memoriaval es silent wings házventikkel használom. Valakinek ötlet, mi lehet a gond? Vagy tenyleg ennyit bir a hűtő?

Köszönöm

Ha full zátt a ház, vagy el van cseszve a pasztázás, akkor nem olyan rossz hőmérséklet ez.

Milyen ház? Milyen airflow? Milyen a hőmérsklet a szobában?

Egyébként 75-80 fok stressz teszt alatt nem rossz, semmi baja nem lesz tőle a procinak.

A biztonság kedvéért vedd le a hűtőt és küldj egy képet a pasztáról úgy ahogy abban a pillanatban van, látni szeretném :smiley:

HAGYD…sokkal jobb nem lessz ha nem akarsz folyékony Nitrogént venni rá :smile:

Az Intel 9th gen az ilyen és ezt kell szeretni :slight_smile:

De stressz test alatt a 75-80° nem is vészes.

Elol harom befujo venti Be quiet, hatul es felul egy-egy kifujo szinten Be quiet. Cm MB511 a ház. Ketszer volt pasztazva, mindketszer ennyi volt a hő. 4,6 ghzig boostol, de levettem konstans 1.3-ra a VCORE-t hoggy 70 fokba maximalizalodjon. Mert 1,5 ig is felment az auto vcore-ral.

A fenti kifújó ventit vedd ki, az csak ront az airlown, a többi meg teljesen normális, a 9. széria elég forrófejű.