A gépem folyamatosan lefagy de kizárólag játék közben

Sziasztok, nekemis nemreg kerult elo ez a problema, mitevo legyek? minden jatek kifagy…

Szia, én azt csináltam, hogy megnéztem, hogy hány celsius foknál fagy le, majd az afterburnerbe beállítottam, hogy amikor eléri azt a hőfokot, akkor már maxon pörögjön a venti. Hangos lesz a gép, de legalább nem fagy le. :slight_smile:

Hol lehet megnézni azt? Tudnál segíteni discordon vagy akárhol tesó? Nem nagyon értek ehhez. Afterburnerbe 100on van a ventilátor.

Nekem a helyzet azóta se változott de van rá egy “stabil” (már amennyire ez annak mondható) megoldásom… nekem is ilyen 75 fok körül kezdődik a probléma ezért az afterburnerben beállítottam hőfok limitet 70 fokra így a gpu sajnos le van korlátolva 81%-ra de így is elfuttat mindent és legalább nem fagy le

Ha összerakatott és garanciás, akkor vissza nekik, oldják meg.

Első körben tápra gondolnék.
Viszont egy RÉSZLETES (pontos típusok, egyéb összetevők, stb.) config nélkül senki nem fog varázslatot csinálni.

1 Like

Igen, én sem értem a Chiectec tápot egy ilyen konfigban.

1 Like

EZT!

2 Likes

Holnap újra rakom az egész gépet, mindent lepucolok. Ha továbbra is lefagy akkor hétfőn visszaviszem. Viszont ha kiderül hogy a tápegység a fos, milyen típust ajánlanátok helyette? (Ezután nem akarok chieftecet :smiley: )

Itt nézz szét:

80+goldos tápokat nézz, Seasonic, FPS, Bitfenix ezek elég jó gyártók. Amúgy mindent megtalálsz a build ajánlóban.

Csináltam teszteket aida-val, minden hőfok rendben, kivétel a PCI-E. Az alapból, indulas után 98 fokos, majd felmegy 105 fokig.
Ez mi lehet?

Gép újratelepítés sokszor sok mindent megold.

1 Like

image

Küld vissza oda, ahol összerakták.
Menete a következő:

• Szevasztok. Sz…r ez a sz…r.
    -Háddddde’h mé?
  • Mert ez és ez a baja.
    -Ok. Küldünk érte futárt. Megnézzük és meglátjuk.

“FJÚ DÉJZ LÉTÖR” (ezt leírni is fájt XD)
Megjön a szervizből és lenni nááááád bódógooogszág.

Köszi a sok hasznos tanácsot, áttnéztem a bios beállításokat, és megoldódott a probléma. Attól, hogy nem tudod mi a probléma, és egyből rohannál sírni a szervízbe még rohadtul nem oldódik meg a dolog… két kattintás volt az egész, ha jött volna értelmes komment egyszerűbb lett volna megoldani :wink:

Nagyon szívesen! Örülünk, hogy segíthettünk! Igazán nincs mit! Tényleg, ugyan, minden hozzászóló nevében! :wink:

1 Like

Nem egészen értem ezt a kommentet. :face_with_raised_eyebrow:

Ha segítséget jössz kérni ilyen ügyekben, ahol távolról próbálják mások a szabadidejükben megoldani a te problémádat, akkor érdemes minden releváns információt leírni a géppel kapcsolatban. Teszem azt hogy nem alap BIOS beállításokkal használod a gépet (XMP-t leszámítva), mert akkor a legkézenfekvőbb hogy tuningot, feszültséget vagy egyéb a stabilitásra nagyban kihatással lévő beállítást vagy visszaállítod alapra vagy megprobálód stabilizálni néhány lépésben.

Ha instabil kézi vagy akár auto OC-t használsz, azt mégis az itt lévők honnan a Kossuth Lajos nagylábaujjából szívják ki?

Bár már lassan megszokom, hogy mindenkit vallattni kell aki segítséget kérni jön… :crazy_face:

2 Likes

Mivel munka közben írtam, így én sem tudtam kiszopni Kossuth kislábujját :smiley:

Akkor megvárod még hazaérsz és összeszeded a mondandód -.-’

@lengyelb kérhetünk egy zárást?