A.I Megállj!

Én ezt az egészet úgy olvastam /meglehet hogy téves/ vannak olyan smart házak ahol 1 A.I. van az állít és ügyel minden olyan dologra amihez hozzáfér persze ehez az embernek is van kezelőfelülete de azrét naaa én akkor se szívesen élnlék ilyen környezetben

hm, mondjuk ez uj. jo hat ha egyedul laknek ilyen hazban, akkor nem laknek benne. :smiley:

Ez 1 vázlat az egész okosház dologról ami már most is elérhető… Ebben mondjuk még nemnagyon látok semmi veszélyforrást kivéve ha a tulaj 1 balfasz és valahogy sikerül tönkretennie a ház vezérlő egységét/egységeit

Ja, hat ez igy tenyleg nem az, csak bevallom, most hajnalban az okoshaznak nem neztem utana, epp potolom a 48h-bol kimaradtakat.:smiley: Amikrol elotte irtam, azokkal foglalkoztam sokat az elmult idoszakban (nemreg kezdtem el programozast tanulni)

Fasza, jó live nézést! És sok sikert a programozáshoz.

Koszonom! :wink:

Many of the problems above also require that general intelligence be solved. For example, even specific straightforward tasks, like machine translation, require that a machine read and write in both languages (NLP), follow the author’s argument (reason), know what is being talked about (knowledge), and faithfully reproduce the author’s original intent (social intelligence). A problem like machine translation is considered “AI-complete”, but all of these problems need to be solved simultaneously in order to reach human-level machine performance.

There’s an obvious problem with applying deep learning to language. It’s that words are arbitrary symbols, and as such they are fundamentally different from imagery. Two words can be similar in meaning while containing completely different letters, for instance; and the same word can mean various things in different contexts.

Másik dolog amiről még igy early access-ben van az AI rendszer az ez lehet amire te megállj-t parancsolsz.

!Only human intelligence can solve the AI challenge!

"Recognition technology a step closer to use in courtroom
Jurors could soon appropriately integrate brain-based memory reading evidence in evaluation of criminal defendants"
Journal of Law and the Biosciences, 2017; DOI: 10.1093/jlb/lsx005

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/06/170621165919.html

“The technology measures the electrical brain activity of defendants and witnesses, and should improve the legal system’s ability to determine who is telling the truth and who is not,” said Law Professor Francis Shen, the study’s lead author and director of the Neurolaw Lab, a unique collaborative at the University exploring the legal implications of neuroscience. “Our new interdisciplinary research is exciting because it’s some of the first to empirically test how this would work in practice.”

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/06/170621165919.htm

“Just as we are seeing a step function increase in the speed of AI, something else is happening: the rise of ultra-nationalism, rightwing authoritarianism and fascism,” Ms Crawford told the SXSW tech conference."
https://www.ft.com/content/ad1b7e86-2349-11e7-a34a-538b4cb30025

“Sir Mark Walport, the British government’s chief scientific adviser, warned that the unthinking use of AI in areas such as the medicine and the law, involving nuanced human judgment, could produce damaging results and erode public trust in the technology.”
https://www.ft.com/content/ad1b7e86-2349-11e7-a34a-538b4cb30025

"Identifying criminals

Recently, researchers have developed an AI that is able to tell whether a person is a criminal just by looking at their facial features. The system was evaluated using a database of Chinese ID photos and the results are jaw dropping. The AI mistakenly categorised innocents as criminals in only around 6 per cent of the cases, while it was able to successfully identify around 83 per cent of the criminals. This leads to a staggering overall accuracy of almost 90 per cent.

The system is based on an approach called “deep learning”, which has been successful in perceptive tasks such as face recognition. Here, deep learning combined with a “face rotation model” allows the AI to verify whether two facial photos represent the same individual even if the lighting or angle changes between the photos."

http://www.independent.co.uk/news/will-ai-ever-understand-human-emotions-a7521076.htm"

Szerintem a te önálló gondolkodásra térnek problémád nyugodtan előrevetíthető egy már a közeljövőben történő problémára.
Ez pedig az ember által használt beépített AI olyan feladatokba ahova konkrét helyzeteket kell átlátni nem pedig szimpla cselekvést végezni. Illetve mivel programozzák ezért olyan területi felhasználásra alkalmazni az AI-t ahol nagyon nagy felelősségű döntéseket kell hozni.
Ez pedig nyugodtan előrevetíthető az emberi meggondolatlanságra.

Amíg az emberi dolgokat nem tudod beleírni egy kódba nekik addig szimplán kérdés válasz alapján fognak kommunikálni vagy új nyelvet kreálni stb. Ahhoz hogy előrébb legyenek mint az ember az érzéseket intelligenciát !lét kérdést! és ennek az összességét kell !felfogniuk! és !racionálisan dönteni.
Amitől te félsz és mindenki hogy nem tudják majd felfogni az élet értelmét hogy mi az hogy egy életed van a különböző élethelyzeteket és ezáltal szimplán mivel szimpla reakció-ellenreakciót fognak kiváltani ezért azt mondják majd hogy cigizel ? nem mehetsz ki az utcára stb , magyarul korlátoz szimpla tudás alapján ( jó vagy rossz) .

Ne úgy képzeld el hogy egyszer a semmiből magukhoz térnek addig is ki kell fejleszteni alap képességű robotokat és majd szépen utána még. Ez egy hosszú folyamat.

Ugyanennek van egy másik hátulütője az pedig az hogy sokkal több mindent átlátnak mint te stb de ameddig az ember ezeket a dolgokat nem fogja beléjük programozni addig semmi gond nincsen szerintem.
Az érzelmekről amiket írtál arról pedig még csak itt tartunk:

"AI has also been used to detect emotions based on the sound of our voice by a company called BeyondVerbal. They have produced software which analyses voice modulation and seeks specific patterns in the way people talk. The company claims to be able to correctly identify emotions with 80 per cent accuracy. In the future, this type of technology might, for instance, help autistic individuals to identify emotions.

Sony is even trying to develop a robot able to form emotional bonds with people. There is not much information about how they intend to achieve that, or what exactly the robot will do. However, they mention that they seek to “integrate hardware and services to provide emotionally compelling experiences”.

An emotionally intelligent AI has several potential benefits, be it to give someone a companion or to help us performing certain tasks – ranging from criminal interrogation to talking therapy."

Ez az idő még arról fog szólni hogy mire használod a kifejlesztett AI programod mint katonaság jog egészségügy stb. Ha valamit elcsesz azt se te se más nem fogja tudni felróni nekik főleg ha életek függnek tőle és ugyanúgy nem tudja majd átgondolni a döntését mivel nincs se intelligenciája se életfelfogása se semmi. Ebből lehet nagy probléma hogy hol használják majd és hogyan lesz beprogramozva mivel bármennyire is szeretnék helyettesíteni meg megkönnyíteni az életüket az embereknek az AI is tévedhet és érzelmeket már tudnak leolvasni viszont ebből megfelelő következtetéseket levonni egy szituációt követően már nem képesek és ez még csak egy dolog egy komplett gondolatmenet sokkal összetettebb minthogy egy dologból kiindulsz valamerre ahogy mondják minden összefügg mindennel.
És akkor csak majd annyit mondanak a kormányok hogy hoppá akkor nem teszteljük többet mert lecsuktak miatta x ezer embert vagy megbüntettek vagy félreoperáltak stb stb. Ez vagy erőre tör mert jól használják majd ki vagy nem.

“If you cannot meaningfully explain your system’s decisions then you cannot make them,”

(Nézzétek el ha kicsit kusza lett)

Például egy törött konyhakéssel… azzal bármit tönkre lehet tenni!

Figyeljetek, simán lehet hogy Pistiék is AI-k! :laughing: kappa

UTPeti egy A.I-al megáldott robot. Ő nem csak az orrába tudja dugni az UTP-t :slight_smile:

Van külön bemenete. :open_mouth:

Akiket nagyon érdekel ez a téma, azoknak ajánlanék egy régebbi, ámde számomra örök klasszikust, amit megszámolni sem tudnék hányszor láttam már: ÉN, A ROBOT

Ez a film címe.
Tessék megnézni. Elgondolkodtató, ámde mégis pörgős film. :slight_smile:

Best.

Esetleg gondoltam érdekel… :slight_smile:

hm… koszi! nagy hazba egesz franko, viszont kicsiben kb tobb ido az ipaden lecsekkolni/beallitani vmit, mint ezek nelkul :smiley:

Vagy csak kérd meg Cirit, ő bármiben segít… :smirk: :sweat_smile: :smile:

Itt van egy újabb újságcikk amit találtam.

Én a robot egy nagyon klassz film :slight_smile: