A Logitech G102 egérből két fajta van?

Megéri a drágábbat venni, vagy az olcsóbb is tökéletes egy casual gamernek? Egyébként egy kicsit meglepett mikor megláttam a másik fajtát, mert a PCX-en eddig csak egy féle volt, most töltötték fel a 6000 DPI-set. Én eddig azt hittem, hogy a G102-ből csak egy féle egér van.

Ez attól függ, neked kell e a 8000dpi, vagy elég a 6. Ha elég a 6, akkor vedd az olcsóbbat.

Ha jól emlékszem egy firmware frissítés és máris 8k dpi lesz.

Akkor hogyan lehet, hogy két külön egérként árulják, ha egy szoftverfrissítés megoldja? Amúgy ugysem fogom még a 6000 dpi-t sem kihasználni, ez az érték amúgy is csak parasztvakítás, kutya se használja 2000 dpi felett. És még sokat is mondtam. Csak azért kérdeztem, nehogy az olcsóbban valami rosszabb szenzor legyen.

Én speciel 3k DPI-t használok. :smiley: Emlékszem pár egérrel ezelőtt, meg pár setuppal ezelőtt még 1600 DPI-t használtam.
Ha 4k monitorra váltanék fix kellene +1-2k
Rengeteg termék van rengeteg verzióban. Van, hogy kiadnak egy frissített változatot.
Érdemes a gyártó oldalán nézelődni, és csak utána keresni őket a kereskedőknél.
https://www.logitech.com

A gyártó oldalán csak a 8000 DPI-s verzió van, nem írnak egyéb verziókról.

Valószínűleg a termék legfrissebb verziója van fent, nem fix, nem ismerem annyira a logitech rendszerét, minden márka másképp csinálja ezt.
Amikor TP-link routert akartam venni én se tudtam mi van, mert nagyon hülye rendszerük van, még a boltok se tudják melyik verziót árulják a termékeknek, érdemes szerintem átlátható rendszerben működő márkát választani.

Pénz. Olcsóbb egy új SKU számot csinálni a gyárilag új Firmware-rel érkező egerekhez és új dobozt. Mint a már piacon piacon lévő 3 millió egérhez új specifikációs matricát gyártatni és szét postázni.

A régi 6000 DPIs és az “új” 8000 DPIs ugyan az az egér, sőt a G203 is ugyanaz, sőt abból is van kettő ugyanezen okok miatt.

Vedd amelyik olcsóbb.

Azt mondod ez a kettő egy és ugyanaz?

Azt hittem ilyen csak a mesében van :smiley:

Ilyet senki nem mondott.
Az egyik 910-004846, a másik meg 910-004939, tehát nem ugyan az.
Ne mond, hogy nem láttál még olyat, hogy egy adott terméknek több alverziója van.
PS4-ből is rengeteg verzió van, mindegyik PS4, ez nem azt jelenti, h nem különbözőek.
Ha úgy se tudod megkülönböztetni őket én is azt mondom vedd az olcsóbbat.

Pedig elvileg ugyanaz az utolsó kapcsolóig, de legalább is a szenzor biztosan, ahogyan a ház is. Az olcsóbb 102 valszeg az első szériából visszamaradt, az drágább a már firmware frissített, a 203 pedig szimplán az EU piacra szánt darab. Én is anno ilyen ~6-7k körül ebayoztam a 102-t mikor megjelent, majd frissítette magát. Ugyanígy akartam benyúlni a G305 ázsiai verzióját a G304-et 30 dodóért csak akkora pont elfogyott pedig ugyanaz a hero szenzor és 20 dolcsival mégis olcsóbb volt.

Na pont erre voltam kíváncsi, hogy ugyanaz-e benne a szenzor. Mert az oké, hogy vannak egy terméknek alverziói, de azért 2000 DPI-s különbség az ordítóan nagy. De ezek szerint azért van ez a 2000 DPI-s különbség, mert az olcsóbbikba régebbi a firmware? És ha régebbi a firmware, akkor hiába töltöm le hozzá a legfrissebb drivert, akkor is csak 6000 DPI-n fog menni az egér, mert régi benne a firmware és csak 6000-et tud? Csak meg akarom érteni, hogy jól gondolkodom-e és hogy tisztában vagyok-e a fogalmakkal. Köszönöm.

Szimplán Fw frissítés után 8000 DPI-t lát. De elárulom neked (bár nem vagyok nagy FPS guru, de inkább csak lődözős gamekkel játszok) pontosan semmi különbséget nem érezni 6000 meg 8000 között (mivel a szenzor ugyanaz), de még a 305 12000-es hero szenzorja sem nyújt többet érezhetően a több mint 2x árért, csak annyit hogy wireless. Szvsz 7 ezer ft alatt a 102 az egyik - hanem a legjobb - választás és megállja a helyét a top multi komp játékokban is. Annyit hozok fel hátrányára, hogy a kábel kicsit merev, én ezt cseréltem parakábelre, úgy pedig tényleg úgy rángatod ahogy akarod és kb ha nincs egy adott játékkal a kezedbe 10k+ óra meg se tudnád különböztetni a G Pro-tól. Harmad áron. Na jó meg a görgőnek picit zörgős hangja van. Illetve ha van forrasztós ismerősöd, apróról 500 Ft-ért kapsz japán Omron mikrokapcsolót és a klikk hangja fele lesz, nyomáspontja meg sokkal puhább meg érezhetőbb.