TheVR Fórum

A programok elindulnak, majd összeomlanak

Sziasztok!

Olvastam a fórumon egy hasonló cikket, hogy elindultak majd összeomlottak a programok.
Említett fórum

Nekem ez a probléma két napja jött elő és az az érdekes miközben használtam a gépemet. Azóta nem tudok alkalmazásokat telepíteni és letörölni se, mert azonnal bezáródnak a telepítők.

Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e más megoldás. Windowst még nem telepítettem újra, de azt olvastam más fórumokon, hogy nem oldotta meg a problémát, de ma azt is megpróbálom majd.

A többi említett opciót én is kipróbáltam, memtest stb., de az egyik se vált be. Emellett nekem más programokkal van probléma, pl. Discord, Opera, Steam, Uplay, Epic Games Store simán elfutnak, de mondjuk a vírusírtó (Bitdefender) nem, Teamspeak sem, Logitech alkalmazás sem, Spotify sem és egy játék sem indul el a gépemen. Event Viewert se tudom elindítani, mert az is rögtön bezáródik, szóval a hibákat se látom.

Csatolok egy videót is a problémáról hátha ez segít. Videó

Gépem adatai
Alaplap: B450 Asrock Steel Legend
Proci: Ryzen 5 3600
Memória: G.skill FlareX 3200 MHz CL 14 2x8 GB (16GB)
VGA: Asus AMD Radeon RX 5700 XT ROG Strix OC
Táp: FSP Hyper M 700W
HDD-SSD:

• Sasmung 970 500 GB EVO Plus NVMe M.2 SSD (rendszer)
  • Samsung 250 GB V-NAND 850 EVO SSD
  • WD Blue 1 TB
    Rendszer: Windows 10 Pro (eredeti)
    Gépembe a Ram-okon kívül minden garanciális szerencsére, de mondjuk csak tavaly május óta van meg a legtöbb része.

Én már sajnos nem tudok sok mindenre gondolni, csak arra, hogy esetleg nekem is hardveres hibám lesz. Reménykedek, hogy azért valakinek bármiféle ötlete lesz. Előre is köszönök bármi féle segítséget.

Hát én kezdenék egy vírusirtással, (pláne hogy maga a vírusirtót sem engedi megnyitni) De hát ez nem fog menni. Első körben akkor rakd újra a rendszert.

2 Likes

Nem tudom hogy SFCt futtattál e már de akkor , ha tudsz nyitni és nem zárul be egy alap CMD ablakba “adminisztrátorival” próbálj meg futtatni egy sfc /scannow parancsot, ha ez nem talál semmit akkor egy dism /online /cleanup-image /restorehealth parancsot is hátha talál valami windows hibát és ki tudja javítani magának.

SFC nem árthat, bootolható Windows telepítő pendrive-ról érdemes lehet megpróbálni javítani a rendszert, de szerintem ez egy deglett meghajtó lesz, valószínűleg amin a Windows van.

Igen probáltam, olvastam ezt más fórumokon, de sajnos nekem nem működött.

SFC sajnos nem működött, de Windows újratelepítést megprobálom hátha.

Jah egy HDS sem ártana az SSDt csekkolni, mielőtt újrateszed.

Az lesz az első, hátha működni fog utána.

Az pendriveról is működik ugye? Csak ugye nem tudok telepíteni semmit a gépemre.

Elvileg van portable verziója igen amihez nem kell telepítés.

https://www.hdsentinel.hu/hard_disk_sentinel_professional.php#portable
https://www.hdsentinel.hu/download.php

Végül a megoldás a Windows újratelepítése lett úgy látszik. (bár csak második telepítés után oldódott meg).

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :blush:

1 Like

Szerencsére a meghajtókkal minden rendben van a program szerint.

1 Like

Köszi.

1 Like