A régi PC lecserélése újra

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy új pc-t építsek a régi P4-esem helyett ami 14 évig szolgált ki zökkenőmentesen (kivéve a winyót ami 10 év után meghalt). Sokáig hezitáltam, hogy INTEL vagy AMD, de végül az utóbbi időben árak és az egyéb fórumokon olvasottak meggyőztek így AMD lett. Az alábbi konfigot állítottam össze.

Ház: be quiet! Silent Base 801 Window 45.870.-
Alaplap: ASUS TUF X470-Plus Gaming 52.073.-
Processzor: AMD Ryzen 5 2400G + Radeon Vega 11 Graphics 47.219.-
Memória: 2*8GB Kingston HyperX Predator XMP 3200 MHz HX432C16PB3K2/16 CL16 49.966.-
Háttértár: Samsung 970 EVO NVMe M.2 PCIe SSD 23.899.- + a régi gépből egy 2TB-os WD HDD
TÁP: be quiet! Dark Power Pro 11 550W 80+Platinum 48.539.-
Összesen: 243.667.-

Dedikált videókártyát és monitort majd a későbbiek során kívánok venni, mivel nem vagyok egy hardcore játékos. Azt olvastam, hogy a fenti integrált VGA kisebb kompromisszumok árán a legújabb játékokkal is elboldogul full HD-ban. A fenti alkatrészekért egyébként köszönet a PCX-nek.

Mi a véleményetek a fenti konfigról?

Ajjaj. Ez így egy kicsit kiegyensúlyozatlan.
Házból valami olcsóbbat vennék, Fractal Design Meshify C sokkal jobban szellőzik és nagyon dizájnos;
Nagyon overkill alaplap ehhez a procihoz, MSI B450 Tomahawk elég;
Memória oké;
SSD-ből nem hiszem hogy szükséged van PCI-E SSD-re, vegyél egy M.2-es vagy 2.5"-es SATA SSD-t és legyel boldog vele. Tápból pedig nem kell platinum, egy FSP Raider II 550W Silver sokkal jobb választás.

Javaslom a build ajánlót.

Kiválasztod a mainstream - amd konfigot és még egy egész jo GPU is kihozható a keretből ha mondjuk 2x4 GB-re nevezel be akkor mindenképp

Bocsánat, ez mit is jelent?

A konfig már megvan, a házat meg a barátaimtól kapom meg a hét végén szülinapi ajándékként. A tápra azért esett a választás, mert azon kívül, hogy 94% hatásfokú a fenti konfigot kb. 50% terhelés mellett is elviszi, és csak 10,1 dB a zajszintje. Igen az alaplaphoz képest gyengébb a proci, de a későbbiek során szeretnék majd feljebb váltani, és így nem lesz gond a cserével.

Akkor mégis miért nyitottál topikot egy meglévő gépnek?

Kíváncsi voltam a tőlem tapasztaltabbak véleményére.

Elég érdekes ősdzeállítás amit nem igazán értek főleg hogy néhány alkatrész benne indokolatlanul tul van méretezve és gondolom ezért került be egy gyengébb proci videókartya viszont nem. de ha már megvan ugysem lényeges

A tapasztalt véleményem az, hogy vásárlás ELŐTT érdemes véleményt kérni.

Pl az alaplap teljesen indokolatlanul drága ebbe a konfigba, ott kiszórtál az ablakon vagy 15-20 ezret.

Ház szintén vagy 20-30-al drágább az indokoltnál.

Ebből a kettőből összespórolva vehettél volna egy korrekt videokártyát.

Videókártya vételnél mrg majd a proci lesz a keresztmetszet , ha meg a proci lesz új akkor ahhoz már GPU is kell tehát lehet költeni rá bőven …
Erre mondják talán, hogy: “eső után köpönyeg”

Nos igen, a buszon sem akkor kérdezed meg, hova megy, amikor már megérkezett…
Nem egy rossz build ez, csak éppen emiatt létezik a Fórum ezen szeglete, hogy ne szülessenek ilyenek… persze, ha nem időrendi sorrendben történnek dolgok, akkor már nincs min segíteni.

Ha azt mondjuk, hogy rossz, nem ér semmit, akkor kidobod?
Legközelebb vásárlás előtt szólj, és örömmel segítünk. :slight_smile:
(no offense)