Account Vedelem

Sziasztok!
A steam raktaram erteke egyre novekszik es elkeztedtem felteni a benne levo ertekeimet!:disappointed_relieved:
Az lenne a kerdes hogy: "Hogyan lehet a Steam (vagy egyeb) accountjainkat hatasosan vedeni?"
Tudom a szokasos dolgokat:

• "Ne lepjel be gyanus websitera!"
  • "Ne add meg az adataidat!"

Tovabba azt is ismerem hogy "Ha egy valaki fel akarja torni a profilodat akkor ugy is felfogja!"

Visszont akkor is kivancsi lennek egy par tanacsra es egypar tapasztalara (akar ha rossz is)
Remelem ez a topic nem csak nekem hanem a valamilyen szinten hasonlo cipoben jaro embereknek is segiteni fog majd!!!
Tovabbi szep napot!:grinning:

Kétlépcsős autentikáció sokat segít a biztonságon :wink:

Steam Authenticatort mobilra mindenkepp rakd fel, akkor minden belepesnel general neked majd egy kodot.

Ha androidos telefonod van: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.valvesoftware.android.steam.community

Ha iphone: https://itunes.apple.com/gb/app/steam-mobile/id495369748?mt=8

Egyebkent ilyeneket be lehet allitani uPlay-re, Origin-ra, Humble Bundle-ra, sot Paypalra is. Amit sajnalok hogy nincs, az a PS-re… nonszensz, hogy 2018-ban meg SMS-ekkel kelljen kinlodni :smiley:

A két lépcsős azonosítást ajánlom minden olyan esetben ha számodra értékes az adott helyen lévő tartalom. Email/SMS kód párost használom a legtöbb helyen.

ezek nyilvan megvannak! En egy kicsit “plussz” dologra gondoltam :grin:

Az alap dolgokra?
Ne írd fel a jelszavad, ne használd a chrome-ba és firefoxba beépített jelszómegőrzőt, legyen minimum 8 karakter kisbetű nagybetű szám kombináció esetleg spec karakterekkel ahol megtehető, ne nyiss meg ismeretlen forrásból érkező e-maileket stb stb. Ezeket a legtöbb felhasználó tudja és alkalmazza is…

Nem teljesen vilagos milyen plusszra gondolsz, de oke :smiley:

A kétlépcsős azonosításnál jelenleg nincs erősebb védelem, max a páncélszekrény, több száz méter tengervízzel körbevéve, de azt is ki lehet halászni :smiley:

Vagy mondjuk hold koruli palyara is lehetne allitani, ahhoz nehezebben fernenek hozza :smiley:

Szimplán csak ki is huzhatná a netet :slight_smile:

Plusz biztonság jelenleg tényleg nincs. Max külső szoftverrel, de akkor meg azt törik fel. Ez egy örök körforgás. Ha külső szoftvert használsz, akkor arra is kell kétlépcső, még egy külső app, arra is kétlépcsős, stb. :smile: