Acer a7 laptop probléma, segíts pár ötlettel kérlek

Sziasztok,
Vásároltam egy ACER A715-72G-73QB notebookot… Elvittem egy ismerőshöz Windows 10-et telepíteni mivel nekem teljesen sötét ez a világ. Kapott egyet… Persze azt úgy ahogy volt neki éppen…
Bekapcsolás után gyorsan betölt szép minden, csak 100%on pörög a hdd, akadozik az egér, szaggatnak a videók, honlapok, programok,hang…
Feladatkezelőt néztem, semmit nem látok ami ennyire kiemelkedő százalékot produkáljon, rá adásul még teljesen szűz. Nem telepítettem rá semmit. A srác nem tudja mi lehet a probléma. Annyi, hogy bekapcsolás után ha egyből újra indítom akkor használható, jónak tűnik.
Szerintetek a tört win csinál ilyet vagy ez valami gariztatni való probléma? Köszönöm a figyelmet!

Jó arc lehet az ismerősöd.
Ha valami használja a HDD-t, azt írnia kell feladatkezelőben.
Az a biztos, ha te magad rakod újra a gépet, a videó alapján eredeti Windows kerül majd a gépre.
Ezenkívül alaplapi driverek, videókártya driver stb… minden drivert telepíts fel.

Akkor szerinted, próbálkozzak egy újra telepítéssel mielőtt szervizbe küldözgetem? Muszáj vagyok sajnos másokra tamaszkodni ezügyben, én csak egy hülye autószerelő vagyok :smiley:

Egy próbát megér, a videó elég részletesen elmagyarázza, szerintem max 1 óra alatt megvan.
Előtte persze megpróbálkoznék azokkal a driver telepítésekkel.
Meg tudsz küldeni előtte egy screenshotot a feladatkezelőről? Pusz egyet a Vezérlőpult --> Rendszer és biztonság --> Rendszerről?
Mi, az okos informatikusok nagyon örülnénk, ha értenénk az autókhoz. :smiley:

Az alábbi linken le tudod tölteni a windows 10-et és segít a boot pendrive létrehozasában is.

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10ISO

Az alábbi link csak egy a sok közül ahol meg tudod venni a kódot hozzá, jelenleg ez most 5k-ba kerül de itt a forumon találsz egy rakás topicot a témában ahol sokkal olcsóbban is megkapod.

Ezek után meg a linkelt video segít a telepítésben.

A tört win 10-et lepucolnám ahogy lehet a gépröl és csak utánna kezdenék a driverekkel szórakozni

Bár most nem tudtam előcsalni a hibát, többször is be volt ma kapcsolva. Nem értem az összefüggést :smiley:

Most rossz… Nem indítottam újra

HD Sentinel mit mutat a tároló(i)dra?

1tb hdd van benne, 100 % a teljesítmény és a kondíció is

Feleségem Acer laptopjának szintén ez volt a baja (eredeti win10), 100% lemezhasználat és nem tudni mi használja. Újratettem a win10-et, azóta semmi baja.
Helyedben mindenkép újratepelíteném és meglátjuk megjavul-e.

Meg próbálom a fenti segítség alapján, majd meg írom, hogy meg oldotta-e. :slight_smile:

Amúgy veszel bele egy SSD-t, és az a 13 mega / s meg se fog kottyanni neki.

Köszönöm mindenkinek! Sikerült új Windowst tennem rá és meg oldódott az összes probléma. :slight_smile:

@lengyelb, zárást kérek.

Lezárva ekkor: #16