TheVR Fórum

Acer Aspire 3 A315-42G-R848 laptop vélemény?

Sziasztok!

A fent említett laptopot szeretnénk megvásárolni. Amire használni fogják:

Archicad 23 (tervező program)
Netezés és film.

Szívem szerint asztali gépet raknék össze, de jelen esetben fontos lenne, hogy hordozni tudja így marad a laptop.

1x4 és 1x8gb memóriával vennénk.
Ryzen 3500U miatt választanám ezt, mivel a vele egy árban lévő Intelek szerintem lassabbak, de szeretném a ti véleményetek y mielőtt megvesszük.

Köszönöm válaszokat!

A 3. gen ryzen mobil procik még nem lettek valami jók, így én ezt hanyagolnám. Vagy 4. gen Ryzen, vagy Intelek.

Ramból sem feltétlenül szerencsés különböző méretűeket vegyíteni, okozhat gondot. 2x8, és biztos a béke.

A fő kérdés, mint mindig, most is az, hogy mennyid van rá.

200 ezer a max, Asztali Ryzenből indultam ki, hogy laptopban is jól működhet. De így tanácstalan vagyok.

Háát, nem tudom mennyire gépigényes az Archicad, hátha jön valaki aki jobban otthon van ebben, mindenesetre 8. gen i5+16 gb ram alatt nem hiszem hogy megúszod, hogy megfelelő tempóval használható legyen. Szóval ezekre rászűrve már ki lehet indulni. Persze lehet 8 giga ramos modellt nézni és egyből belepattintani még 8 gigát.

A mobile procik gyakorlatilag 1 generációval régebbi Zen-en alapulnak, tehát a mobile 3000 valójában a desktop 2000 széria Zen+ architektúráján van.

Rendben, akkor ilyen feltételeknek nézek utána! Köszönöm!