Acer Aspire 5736Z memória vásárlás

Kellemes napot minden fórumozónak!

Lenne nekem egy, a címben említett laposom, amihez új RAMokat tervezek venni.

Na most mivel az Acer Support oldala nem vitt előrébb még a datasheetjükkel sem, ezért felhívtam őket (a magyarországit) és azt az információt kaptam tőlük, hogy a noti 1333Mhz-ig támogat, 4GB kapacitással egyetemben, valamint nem képes 640GB-nál nagyobb tárolót befogadni.

Napokkal később hátsó szándékból vezérelve csaltakoztam az Acer Community-hez is, ahol feltettem ugyanazt a kérdést.
Itt azt a választ kaptam, hogy ugyanazzal a 4GB-os kapacitással, azonban 1600Mhz-el is elbír a készülék.

Az utóbbihoz mérve ki is néztem magamnak egy modult, (amiből 2db-ot vennék) azonban nem vagyok biztos magamban.

A kérdés tehát megint adott:
Kompatibilis lesz-e a fentebb említett 2db memória a laptoppal?

Minden segítséget előre köszönök! :slight_smile:

Én nem biztos hogy kockáztatnék. A nyakorlatban ezzel a géppel sok különbség úgysem lenne az 1333 vs 1600mhz között, így arra mennék, amit tuti kezel, tehát az 1333mhz-esekre, és kitben, hogy biztos ne legyen gond.

2db ugyanolyan márkájú és típusú modul nem felel meg, mint például az alábbi?

MegfeleHET, de nem garantált. Nem véletlenül árulják a ramokat párban. Két azonos típusú modulon is lehetnek különböző subtimingú memória chipek. Namost ez vagy nem okoz semmilyen gondot, vagy pl random fagyást.

Innentől rajtad áll hogy biztosra mész, és egy kitet veszel, vagy külön, és vagy jó lesz vagy nem. Esélyes hogy működni fog rendesen, tehát ez a valószínűbb, a lényeg inkább a potenciális szívás elkerülése.

Ilyenen nem fogok spórolni, azonban innentől nem tudom pontosan mit kéne venni.

Árukeresőn az alábbit találtam specifikációknak megfelelően, azonban számomra nem ismerősek az URL-en található márkák.

Talán @sutyomatic többet tud ezekről, a Geil-ről már hallottam mint márka de én sem tudok róla biztosat.

Laptop memóriába szerintem talán nagy csodák nincsenek, ha csak nem keresel kifejezetten valami alacsony időzítéses modult, akkor a 98% mind JEDEC szabványon órajelen és időzítésen megy. Nagyon elrontani tán nem lehet…

CL 7 minek számít? :smiley:

Mellesleg gondolom visszaküldeni/garanciáztatni nem tudom, ha nem kites verzióba veszem őket és instabil az együttműködésük.

14 napon belül mindig visszaküldheted, indoklás nélkülm ha neten rendelsz.

De csak ha magánszemélyként veszed.
Ha cégként, akkor nincs ez a 14 nap. Én már beszívtam, fájt.

Ezt esetleg MemTest86-al tudom szűrni?

Ezt sajnos passzolom, memtestben annyira nem vagyok otthon.

@sutyomatic, neked mi a véleményed?

JEDEC szabványon elvileg egyforma minden, legalábbis régebben úgy volt.