TheVR Fórum

Adatok mentése telefonról

Sziasztok! :smiley:

Adott egy Samsung Galaxy A8 (2018) dual simes telefon.
A tulajdonos elejtette, emiatt nem működik a touch screen és a kijelző sem mutat semmit.

A telefon nem kell neki csak az adatok róla. A PC-hez való csatlakoztatáskor alapértelmezés szerint csak töltésként csatlakozik fel és váltani nem tudok sehogy adatátvitelre.

Próbálkoztam már vakon recovery módba rakni, de semmi hasznos nem sült ki belőle.
Leszedtem pár ilyen programot a gépre, de vagy azt kéri, hogy kapcsoljam be az USB debugging módot, amit ugye nem tudok vagy épp nem támogatott ez a telefon.

Az eszközkezelőben MTP USB-eszközként jelenik meg.

Gondolkoztam már azon is, hogy veszek egy USB C - HDMI átalakítót és azzal a gépre kötném és úgy mutatna a pc-n képet, de nem tudom működne-e ezzel a telóval ez a megoldás.

Szeretnék ez ügyben valakitől segítséget kérni, akinek van ötlete erre a problémára.
A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm! :smiley:

Szia!

1 Like

Köszi a videót, de sajna nem segít, mivel nála van kép. Nekem meg semmi képet ne mutat.

A Find My Mobile szolgáltatáshoz nem kell videojel, csak hálózat.

1 Like

Kicsit tovább kellene nézned a videót. :wink: Pont, mint amit @RozvM ír.

1 Like

Végignéztem :smiley: A find my mobile szerint: “*A szolgáltatás használatához be kell jelentkeznie a Samsung accountjába az eszközön.” Tudomásom szerint nem volt samsung fiókkal bejelentkezve a telefonon. A videón pedig a csávó állandó jelleggel a telefonon navigált egérrel. Azonban én azt se tudnám, mivel a touch screen sem működik és amúgy se látnék semmit a telefonon hogy hová kattintok épp, még ha működne sem.

Nekem nem a feloldással van a problémám, hanem azzal, hogy a géppel nem tudom sehogy összekötni úgy, hogy az adatokat lementsem a telefonról.

Ne gyanítsd, kérdezd meg a tulajdonost.

1 Like

Samsung acc. nélkül sok esélyed nincs a backup-ra sajnos. A telefon alapjáraton nem enged hozzáférést az adatokhoz, azonosítás nélkül.
Régebben voltak programok amikkel meg lehetett kerülni az azonosítást, de talán az S6-os volt az utolsó.
Itt már csak a Samsung hivatalos szervize tud segíteni.

2 Likes

Recoverybol is vissza lehetne fastboot commandokkal allitani elvileg, de igy vakon eleg nehez recoverybe rakni. Megkerdezem tole akkor ezt a samsung accountot es megnezem akkor ezt a megoldast. Koszonom a valaszt!

1 Like

Akkor majd megbeszelem ezt vele, koszi a valaszt!

1 Like