Aida64 teszt

Sziasztok!

Az elmúlt napokban egyre több játéknál (Far Cry 4, AC Odyssey, Dishonored 2) 5-10 perc elteltével semmi hiba üzenet küldése nélkül kidobott az asztalra. Az Aida64 programmal csináltam egy stabilitástesztet.

Íme az eredmény:

A segítségetek szeretném kérni, hogy ez mit jelent?

Köszönöm előre is!

Jó lenne tudni a gép paramétereit, Márka/típus .A képből nem egyértelmű , hogy az a ~80°C, milyen processzoron van. Esetleg magas órajel-kevesebb feszültségen, vagy csak szimplán a magas órajel. Tört vagy eredeti a játék ? Windows melyik verziója? Kézi vagy gyári tuning van-e beállítva a Biosban, XMP profil…

AMD RYZEN 5 2600

Konfigurációm:

AMD RYZEN 5 2600
MSI B450 TOMAHAWK
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 4G
HyperX 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator sorozat (Január idusán vettem ezt a konfigurációt!)

Tört és eredeti játékról van szó. Az Odyssey játéknál kezdődött, a Far Cry játékkal hibátlanul játszottam órákat, de most 5 perc elteltével az is kidob az asztalra.

Windows 10 Pro az op. rendszer. Eredeti.

egy táp is kéne, plusz a biosos rész.

Seasonic Focus Plus 650 Gold

A biosos rész az mit takar?

@mice0007 biztosan tud válaszolni Aida-s kérdésre

a ~80°C nem lenne baj, ez a proci bírja, de azért ezt vagy felette sokáig ne. A biosos rész az XMP profil, ill. a processzor beállítását takarja.
Nem ismerem a ezt a tápot, de lehet feszültség probléma.
Ha csak simán kilép, akkor valamilyen driver problémára is utalhat.

Az XMP profilt honnét tudom elővarázsolni, illetve a processzor beállítását?

A BIOS-t állítsd alaphelyzetbe, és frissítsd is esetleg

De jó lenne azt tudnom. Úgy szereltettem össze, ahonnét rendeltem. Nem értek sajna hozzá. :frowning:

indításkor F2/DEL bill lenyomása(nyomkodása)
Ha eddig a processzor nem lett húzva/állítva azt hagynám is.
Adnék neki egy defaultot is
XMP a tomahawkon, a biosba lépés után bal fent, ill. a memory résznél lesz.
Tomahawk BIos settings

A ramok Dual Channelben mennek , jó helyre vannak rakva? esetleg az alaplap gyártó által ajánlott amit megvettél.

Itt van egy kép a biosrol.

Bocs, hogy ilyen hülyén fotóztam.

Kikerestem az Alaplap oldalán a memóriát és szerepelt. Az alza szerelői csinálták. Csak értenek hozzá. Remélem. Állítólag tesztelték is.

esetleg egy előző vga drivert is megpróbálnék felrakni
csökkentett módban DDU-val szedd le a vga drivert, netet húzd ki, indítsd újra a gépet , és ne a legfrissebb drivert rakd fel neki.

Ez nekem nagyon kínai. Nem tudom mi az a ddu. Még a BIOS defaultja sem ment. :thinking: Nem a legfrisseb jó mindegyikből, mármint a driverekből?

Közben keresgéltem és azóta rajottem, sőt le is töltöttem. Most kezdek hozzá. :roll_eyes:

letöltési teendők :
DDU --> https://neszetools.hu/download/display-driver-uninstaller/Display%20Driver%20Uninstaller%2018.0.0.9%20Portable.zip

Régebbi, előző Radeon driver --> https://www.amd.com/en/support/previous-drivers/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580

ha ezek megvannak, Start menü/leállítás/(SHIFT gomb nyomva tartása)újraindítás.
következő képernyőn Hibaelhárítás/Speciális lehetőségek/majd újraindítás
ujraindulás után 4es/(F4) bill lenyomása. és megy is csökkentett módba

DDUval leszeded a radeon drivert.
utána netkábel kihúz.
újraindítás után, az előre letöltött radeon drivert teszed fel, a végén nem pipálod be, hogy “legyen a rendszer naprakész” vagy valami hasonló hülyeség.
mehet vissza netkábel, és NE frissítsd a Radeon szoftvert.

Ha még fenn áll a probléma, lehet tovább keresgélni.

Melyik drivert töltsem le? Rengeteg van…

2018/7 től 2018/12ig bármelyiket, ami nem opcionális/béta. az előzőekkel volt probléma, as ha jól emlékszem az idei januárival is, de kártyafüggő.
p.s.: se opcionális, se béta

Adrenalin Edition 18.9.3 , Akkor ez lesz win 10 64 bit edition.