Aida64 teszt

Itt most mit kell csinálni?

ezt értem, mert nincs mit betöltsön. Usb 3.0 án próbálod ? mert az is lehet baj, tedd át nem 3.0ba
Ha mindent jól állítottál be a pendrive-hoz , és a boot menüben is, a memtestnek kéne fusson. így a biosban állítsd vissza a pendrive-ról a rendszer vinyára.

Bocsi rosszat jelöltem ki. Most már jó.

Ez javít is vagy csak megmutatja a hibákat? Ugyanis eddig 25 hibát talált. Meg nincs vége a tesztnek.

??? Ha memóriahibára gondolsz, és talált, azt nem lehet javítani. De ettől még lehet a deszka is hibás, bár az kevesebb százalékban fordul elő. Ha ram hiba van, garanciába vidd vissza.

50 errors eddig. Akkor rossz a memória? Mitől mehetett tönkre? Hisz azt írták, hogy tesztelték a gépet, mielőtt postázták. Csak észre vették volna, ha nem jó a ram. :thinking:

Azért egy másik gépben, csak a memtestel még megnézném memóriákat és külön-külön, az a biztos. Ha ott nincs hiba, akkor lehet a deszka is ludas.
Hogy mitől mehet tönkre … A-Z ig bármitől… a szervíz(ek)ről meg inkább nem mondok semmit… pedig lenne mit mesélnem (;

Mit értesz az alatt, hogy a deszka a ludas? Alaplap a deszka? Azt mivel tudom ellenőrizni? Ez a mostani a memóriát ellenőrzi a deszkát nem.

Ha a te ramod másik deszkában(alaplapban) nem csinál problémát és más ramja, a te deszkádban csinál problémát , akkor a deszka a bajos. De az nagyon ritka, főleg így , hogy beindul a windows, és csak bizonyos mennyiségű adat írásnál megy meg.

A baj., hogy nincs másik,azaz megfelelő deszka. Nem tudom beletenni, mert az régi, szerintem abba csak ddr3-as rám megy bele.

Akkor viszont fényképeznék rendületlenül és jól láthatóan, képernyőkép készítés nem tudom megy-e PrntSc/F12 gomb, próba szemcsere. Ha nem , mindenféleképpen jól látható legyen minden adat, ha esetleg problémáznak a boltban a garancia miatt.

Erről van szó. 99 hónap a garancia rá. Csak kicserélik, bár fogalmam sincs, hogy történik. Küldenek egy másikat nekem, én meg vissza küldöm a rosszat? :thinking:

Fordítva. De képet készíts !
Ramokat visszaküldöd, és majd jön a válasz rá.

És addig nincs gépem? Nem valami korrekt. :confused:

Minden garancia így megy . bevizsgálják és mondják az eredményt.

Egyértelműen stabilitási problémád van. A CPU-d elég erősen megugrik hőfok terén, ami nem feltétlenül az ok, de én megnézném a pasztát, mert akkor szokott ekkora “ívet húzni” a grafikonon, ha nem tudja rendesen átadni a bordának a termelt hőmennyiséget.

Azt nehéz megmondani, hogy pontosan mi okozza a stabilitási problémát, ugyanis hiába a memtest jelzi a hibát, ezt okozhatja CPU, táp is, alaplap ritkábban. Mégis, első körben a memoria hibával érdemes elindulni, én ilyenkor alaphelyzetbe állítom a BIOS-t, csak a minimális módosításokat végzem el a beállításokon és ki szoktam venni a modulokat és egyesével letesztelem vagy kerítek másik modulokat és azzal letesztelem a gépet, hogy megjavul-e vagy sem. Ennek függvényében lehet tovább lépni.

AMD RYZEN 5 2600 CPU van benne. Az gyárilag van pasztázva, ennyire szerencsétlen lennék, hogy pont egy rossz került hozzám? A Seasonic Focus Plus 650 Gold tápot az ajánlóból mertem kiválasztani, amire 10 év garancia van. Ez is rossz választás volt? Elkeserítő…

Egy gyors kérdés, igaz utólag, de…

MSI B450 TOMAHAWK és a HyperX 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16 kompatibilis egymással? Anno utána néztem, de nem vagyok már benne biztos.

Egy újra pasztázást lehet, hogy megérne a dolog, alaposan lepucolva a processzort és a hűtő alsó felét is.

Táp ezek szerint jó, nem hiszem, hogy ez okozza a galibát.

Memoria kompatibilitást itt tudod ellenőrizni, csak kell hozzá a pontosabb modul típus, AIDA64 -ben megtalálod az SPD oldalon (module name). Ez a lista persze nem szentírás, ha itt nem szerepel valami az nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem fog működni. Szerintem próbáld ki másik memoriával a gépet első körben, illetve egy újra pasztázás biztos nem fog ártani.

KB egy hónapja vettem a gépet, összeszereléssel, hisz nem értek hozzá. Az aida64 tesztet és a Mem tesztet is innét vettem, nagy nagy küzdelemben, de sikerült. Gondolatod milyen nagy hozzá értéssel fogok majd pasztázni. Másik memória? Ha lenne…, de nincs. Az alza azt javalta, hogy az egyik memóriát távolítsam el és úgy végezzem el a Mem tesztet. Illetve individuális memóriákkal próbáljam ki. (gondolom ez egy másik kártya lenne, igaz?) Ha abszolút nem lenne jó a memória, akkor a gép el sem indulna, igaz? De vannak játékok, amikkel tudok játszani, míg más játékkal meg nem, mert 5-10 perc elteltével az asztalra tesz.