Aida64 teszt

Az individuálisat úgy érti ha kittben van, hogy vedd ki a pár egyik felét. Futtasd le azzal a tesztet, majd a másik felével. Annyi hogy a lap leírása szerinti elsődleges slotba tedd a sticket.

És ennek mi értelme?

Igen, ahogy @maajsz is írja, a két modulból egyet vegyél ki, teszteld majd cseréld fel a modulokat és teszteld a másikat is. Ha szerencséd van akkor az egyikkel jelentkezni fog a baj és akkor az a ludas.

Az “abszolút nem jó” memória fogalmat nem tudom értelmezni :smiley: az esetek többségében a hibás modul csak akkor okoz gondot, amikor adott memória területen történik írás/olvasás, esetleg bizonyos beállítások mellett téveszt, véletlenszerűen. Persze lehet úgy is rossz a modul, hogy el sem indul a gép, de jelen esetben nem erről van szó.

Akkor, ha jól értem, az egyik modul rossz és a gép el sem indul, míg a másiknál elindul és hibátlan. Vagy van olyan, hogy mindkettő rossz?

Ez sokmindentől függ, itt esetedben valószínű, hogy az egyik ramnak van baja a másiknak nincs, már ha jól értelmezem a visszaolvasottakat (már ha egyessével is tesztelted - utólag is sry , ezt lehet elfelejtettem mondani, hogy így nézd meg-), ahogy fentebb is van írva, de az sem kizárt hogy mind a kettő rossz. Ha a ramnak az elején van hiba, hamar kijön a jelenség, ha a végén , akkor meg csak akkor, ha szüksége lenne az adott területre.Ha halott a ram, akkor vagy be se kapcsol, vagy kisípolja - ha van speaker- .Mivel van videókártya a gépben, megint más a helyzet…
Egyessével nézd meg őket, esetleg ha tudsz kérni bármilyen tipusazonost (DDR4 2400 felettit), egy bekapcsolást megér, vagy a te ramodat másnál megnézni, amelyikre van lehetőség.

Simán elindulhat mindkét modullal, memtestet kell futtatni minden esetben, hogy végig tudja nézni a modult. Arra kicsi az esély, hogy mindkét modul hibás.

Ha MEMTEST ennyi hibát dob, az általában döglött chip valamelyik modulon.

Hogy van játék ami hamar kidob, annak oka valószínűleg roppant egyszerű. Nagyobb memória igényű és mikor eléri a hibás részt a kapacitás, akkor fejre áll a masina.

Memória hibának több fokozata van, illetve attól is függ melyik cím tartományon logó chip a defektes. Lehet olyan modulod amivel meg se nyekken a gép, akkor sem kettő van bent. De lehet olyan modulod is ami megy ideig óráig, amíg nem fekszik meg a gyengébbre sikerült chip.

Este 8-ig dolgozom. Utána tudom megnézni. Addig tűkön ülök. :roll_eyes:
Bízom benne hogy csak a memóriával van gond és nem mással. :frowning:

Ha XMP-vel van beállítva (ahogy látom igen), akkor időzítések és feszültségek meg kellene legyenek ahhoz hogy hiba mentesen fusson. De rakd le alapra az memória órajelet és rögtön kiderül igazából, mert ha úgyis hibázik akkor egyértelműen valamelyik modul hagyta el magát.

Sajnos nem tudom mi az az xmp. Az alza szakemberei állították be.
Sajnos nem tudom a memória óra jelét alapra tenni.

Magasabb vagy alacsonyabb óra jelen fut a memória? Direkt 3200-ast vettem, mert azt olvastam, hogy a ryzen processzorok szeretik a magas órajelet. Miért állítottak rajta? Nem értem. :thinking:

XMP a memoria gyártója által eltárolt optimális beállítás(ok) a modulhoz.

Biosba be lépsz, és bal fent a 2. résznél [A-]XMP , OFF-ra. Nem tudom mit állítottak rajta ahol összepakolták, lehet egy Default (Settings\Save&Exit\Restore Default) se ártan.
majd kilépsz a biosból. Ha bejött az alaplapi logó/post screen , vagy ha a winf…sig elmegy, kikapcsolod. Egy ramot kiveszel -lehetőleg kezd a processzortól távolabbival-, majd lefuttatod a memtestet, ha nem dob hibát hagyd végig. Kikapcs és ramot kicseréled, és ugyanabba a slotba rakd bele , ahol az elsőt. Ha az is lement esetleg hiba nélkül, lehet tovább menni.
Ha dob ki hibákat, az előző teszttel össze leehet nézni, ha(!) egyezik akkor biztos a ram a ludas.

Lényegét az előttem szólók leírták, maga a memórián tárolt XMP profil tartalmazza az adott modulhoz tartozó memória időzítéseket, feszültség értéket (ez általában 1.35V), valamint egyéb subtiming-nak csúfolt dolgokat is.

A korábban linkelt MEMTEST kép szerint XMP profilon megy, tehát 3200MT 16-18-18-36-stb. időzítésen.

Sziasztok!

Kivettem az egyik ram modult majd bekapcsoltam a gépet. Melyiket nyomjam? F1 vagy F2?

Ha még megvan a ramtesztes pendrive, és nem lett átállítva a bootban, hogy ne pendriveról hanem HDD(SSD)ről bootoljon akkor (pendrive-ot rakd a gépbe ) F2 , ha nincs meg a pendrive és vagy vissza lett állítva , hogy HDD(SSD) ről bootoljon F1
ill ha volt bios reset, akkor is F1 és állítsd be a bootot pendrive-ra. pendrive be, és mehet a teszt.

Sikerült a kártyákat külön külön tesztelni.

Az elsőnek bent maradt kártyáról derült ki, hogy rossz. 10 hibát dobott ki a Mem Test86.

Kivettem a rosszat és a helyére tettem a másikat. Az hibátlanul produkált

Ezután kíváncsiságból az aida64 tesztet futtattam, igaz csak egy fél óráig, de semmi probléma nem volt.

Ez akkor azt jelenti, hogy csak az egy modul rossz? De akkor is egy új duál kártya kell, igaz? Elkuldtem levélben az alzahoz, képekkel együtt. Most várom a válaszukat.

Igen, egyben kellett az egész KIT-et .De legalább meg van a probléma oka, forrása. Remélem nem fognak problémázni.

Számomra felháborító, hogy direkt összeszereléssel kérem, mert én nem értek hozzá.

Idézem:

Komponensek összeszerelése és azok kíméletlen tesztelése

A számítógépeket kiszállítás előtt Windows 10-es tesztkörnyezetben vizsgáljuk. Minimum 12 órán keresztül terheljük a processzort, a videókártyát, a rendszermemóriát, sőt a csatlakozókat és az alaplapot is. A tesztelésből az USB és az audió kimenetek sem maradnak ki.

• Kiszállítás előtt a számítógépeken leginkább igénybe vevő alkalmazásokat futtatjuk.
  • Valemennyi komponenst és csatlakozót 12 órán keresztül tesztelünk.
  • A tesztelés profi 3DMark és PC Mark 8 tesztalkalmazásokkal történik.

Ha ezt megteszik, akkor tuti nem írogatnék. Az a gyanúm, hogy csak összeszerelték és kész. Nem tesztelték. :thinking:

Mindenesetre, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, külön kiemelve (@sutyomatic, @mice0007, @maajsz, @marcimine, @craftsm3n)!

Azért a többieket is említsd meg , legalább amiatt , mert ők is (@sutyomatic, @mice0007, @maajsz, @marcimine ) szabadidejükből teszik ezt!
A 12-24 órás tesztről inkább nem nyilatkozom !
Vannak programok, lehetőségek amik megmutatják hányszor kapcsolták be a gépet, mennyit ment , stb Ha csak a HDD/SSDre térek ki, egy HDD Sentinel mindent ki ír a tárolórol, össz. üzemidő, bekapcsolás/felpörgetés … stb.

Én nem látok rá az ő szervíz hátterükre, de igazából számukra is fontos hogy leteszteljék mielőtt elküldik. Attól mert náluk még hibátlanul működött és nálad is egy darabig nem azt jelenti hogy nem foglalkoztak vele.

Vannak hardver hibák amik nem feltétlen progresszíven vagy rögtön mutatkoznak, sok alkatrész átmegy a gyári QC-n, a szervízes teszten is, mert lehet olyan hiba ami nem 8 hanem 10 óra üzemidővel degradálódik annyira hogy pont nálad jön elő.

Sajnos előfordul mindenből hibás, hálisten engem mondjuk elkerülnek javarészt a problémás alkatrészek talán 15 éve fogtam ki egy döglött ABIT NF7-es lapot (a márka már nem is létezik), meg volt 2 memória hibával megdölött VGA-m.