Aida64 teszt

Igazad lehet. Hirtelen felindulásból gyanúsítottam meg a szerelőket. De ha jó volt,vajon mitől mehetett tönkre? Igazából alig használtam, hisz 1 hónapja van nálam. Nem ment éjjel nappal. Vigyázok rá, mint a hímes tojásra, hisz nem volt olcsó. 99 hónap garancia számomra azt jelenti, hogy az adott termék (memória) megbízható. Pont nálam akadt egy, ami hibás.

Ennél nagyobb baj ne legyen. Valahol olvastam, hogy kicserélés után is ugyanaz a probléma jött elő. Nos akkor az Alaplap is lehet a ludas vagy ki tudja mi? Remélem nálam nem jelentkezik hasonló probléma.

Modern gyártás technológiáknál sajnos előfordul hogy átmegy a hiba keresésen, órajel biningen, végszerelésen mert teszem az egy lassan romló félvezető kapcsolat van a chipben, majd idővel ki leheli a lelkét. Lásd Space Invaders memória hibás RTX kártyák.

De az is lehet hogy valamelyik BGA forrasztás fáradt el az egyik memória chip alatt és nem szilícium szinten van vele probléma. 5 év, 10 év vagy éppen lifetime garancia igazából a gyártó bizalma a termékben. Sajnos mindenből lehet kifogni hibásat vagy olyat ami kisebb vagy nagyobb problémával.

Sziasztok!

Ma kaptam meg a csere ramokat. Lefutattam a Mem Test86 programot. Nincs hiba! :blush:

Csak simán belehelyeztem. Nem állítottam semmit sem a biosban. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e valamit állítanom? És ha igen, akkor mit?

Az XMP profilt érdemes a ramnak megfelelő sebességűre állítani, különben az alap, 2133mhz-es sebességen fog menni. Ezt a biosban a memória beállításainál találod.

Lehet buta kérdés, de hol látom, hogy jelenleg mennyi a memória órajele? A biosban az OC - nál szürkén írja a 2933 MHz - et. Ennyin futna alap beállításon?

az A-Xmp profile 2 kapcsolja be, ahhoz, hogy 3200 MHz-es legyen a ramok órajele? Ilyen egyszerű lenne? :thinking:

Az A-XMP-t kell bekapcsolnod és a 2-es profilt választani.

Az az alap profil.Gondolom azaz alap profil az SPD infóban.

A-XMP-t rakd Profile2-re, ha valami csoda folytán nem bírná az IMC, akkor tedd Profile1-re.

Fent a CPU Speed 3,4GHZ alatt egy sorral, DDR Speed

Mi az az IMC?

A prociban lévő memória vezérlő (Integrated Memory Controller), bár 2nd gen Zen+ alapú procik már nem igazán válogatósak ilyen téren hálisten.

Ryzen 5 2600 - as processzorom van. Remélem bírja.

Nem bírta, így az egyes állásba tettem, ahogy javasoltad.