AIO cpu hűtő mikor csereérett?

Egyáltalán érdemes lecserélni? Vagy csak dizájnban lennék előrébb?

5900X+Gigabyte aorus 280mm aio
33-36fok idle
65-70fok cb20 (160w)
40-45fok ingame. (100w)

Lassan 2éves hűtő, még a 10900k-ra vettem. De szerintem ez volt már a 3600as ryzenen is :smiley:

Kiváncsi vagyok nálatok milyen hőfokok vannak, hátha lesz ilyen proci más hűtővel.

Mondogatták nekem hogy aio felejtős, játékvíz, egy jó léghűtő sokkal jobb. Én azért megvagyok vele elégedve, a 270wattot fogyasztó (nyilván prime95 és társai alatt) 10900k se főtt meg alatta.

Amég nem kezd döglődni a pumpa addig nem kell vele foglalkozni. Évente azért nem árt újra pasztázni.

Havernál 5 éve üzemel egy nzxt kraken x72 és semmi gond vele.

1 Like

Az AIO-k önmagukban tényleg elég komolytalan cuccosok egy épített vízhűtéshez képest. Főleg a pumpa, ami ugye integrált a CPU hűtőblokkba. Így ha az megnyekken, akkor jónapot’. Építettnél cserélhető a pumpa ugye. (meg akár a hűtőközeg is, plusz takarítható a blokk belseje, etc.) Meg ugye van az értelmetlen 120mm-es AIO is, nah az játék. :smiley:
Ill. a léghűtőnél max. a venti mehet gallyra, ami kis pénz, egy komplett AIO-hoz képest. (max. a heatpipe-ok lehetnek gyári hibásak/sérültek)
Meg a szerencsefaktor is közrejátszik. Van akinél sok évig működik, van akinél fél után csere. Több alkatrész = több hibalehetőség.

3 Likes