AIO vizhűtés

Sziasztok van egy gigabyte B450M S2H alaplapom és beszeretlem egy Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB processzor hűtőt az lenne a kérdés a pumpa 3 kábeles csatlakozoját a cpu Fanra dugjam, vagy a system fan csatlakozora? Most úgy van, hogy a CPU fanra van a pumpa és a ventiké pedig a system fan csatlakozón.

Fordítva jobb lenne. SYSFAN-ra a rádugni a pumpát és azt talán olyan 75%-ra állítani fixen (sokkal jobb afölött szvsz a hőmérsékletek nem lesznek, de legalább később rohad le a pumpa. A ventiket meg dugd rá a CPU FAN -ra.

3 kedvelés

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-S2H-rev-10#kf olvass és utána irj :slight_smile:

köszi szépen akkor ugy lesz

Tisztában vagyok vele.
gigájék másolás beillesztik és kész.
a “Hibrid” náluk annyit tesz, hogy képes leadni egy pumpa számára is elég kakaót a csatlakozó.
Viszont amelyik lapon nincs dedikált pumpacsati, arra nem ildomos akváriumot dobozolni, főleg ilyen irodai lapra.

na látod azért mert nem szerelték W_PUMP csatlakozóval az azt jelenti, hogy gányolás ha beszereled mert nem támogatja az alaplap külön. Végülis ha neked ez a látás modod akkor renben :slight_smile: Magyarul ha ki tud szolgálni egy AIO hűtést és ott is van hogy használhatod ha akarod akkor jó nagy gány munkát végeztem.

Az a lap már amúgy önmagában is egy gány, excel -en meg ilyeneken kívülre nem igazán van értelme használni/venni.
Szóval a kollégának abban viszont mindenképpen igaza van, hogy előbb kérdezünk, aztán veszünk. Utána semmi értelme már kb.

3 kedvelés