Airsoft belekezdés

midcap jólhangzik amúgy esetleg tudnál boltokat ajánlani ahol esetleg már vettél és megvoltál vele elégedve/jókat hallottál róla

Lengyelből vettem már a www.taiwangun.com-ról, azon túl Airsoftdokitól töltőt és akksit, ő korrekt ember. Segít neked is biztosan.
Mást Pesten nem ismerek, én nyíregyházi vagyok, itt az www.airsoftforce.hu-t ismerem személyesen, webshopként is üzemel, Horváth Gábornak hívják a tulajt, aki kereskedik is, és szervizel is.
Nyíregyházán vagyok egyesületi tag is, van éleslövészet is, és airsoft is.
Amúgy fegyverből majd mindegy, hogy újat veszel, vagy használtat, a belseje miatt az első dolgod legyen hozzáértővel átnézetni, és persze a szokott dolgokat kicseréltetni (akksi, hop-up, stb.)

és te milsimet toltál vagy speedsoftot volt roleplay vagy csak feladat és pörög a játék

És a végére hozzá tenném hogy buzis a high-cap.
Ha rajtam múlna akkor minden fegyverhez real-cap tár lenne…
Attól függ hogy élesben mennyi van benne.

Egyébként ezt az A5M-et nem akarom használni csak itthon…
Esetleg ha van valami olyan hely ahhol jól jöhet.

Először egy deagle lesz még (személyes kedvenc)
Aztán még nem tudom…

Én nem milsimezek, ami a feladat, azt csinálom. És kaptam már lecseszést, mert nem teljesen a parancsot követtem. Egy játékossal azt a feladatot kaptuk, hogy csapjunk rá az ellenfélre, és tereljük el a figyelmüket. Majd, ha már visszalőnek, futás… Ezalatt a főerők bekerítették őket. És a végén a harcba beleszálltunk mi ketten is. Na ez hiba volt, nem ez volt a parancs.
De van, hogy felderítés a feladat (csak kontakt esetén lőhetsz), van, hogy az ellenfél zászlója a cél, vagy megkeresni egy “bombát”, vagy az “Elnök” táskáját… Ezeknél a gyorsaság az első. Csak a fantázia szab határokat a történetnek.

erről mit gondolsz (nem egyből megvenni) semi automatic rifle-t akarok venni full autos fegyók nem jönnek be
vagy ha esetleg tudsz valami DMR-t vagy hasonló fegyvert mint az m14

Nem ajánlom a cyma-t…
Nekem is van két pisztolyom… Nagyon olcsó minőségű.
(viszont kezdéshez inkább ilyet vegyél mintsem valami komolyan 100+k-ért)

Pedig jó alap a Cyma, az M14-ét dícsérik is (bár két régebbi változathoz volt szerencsém). Rövid is viszonylag. De! Piszkosul nehéz, azt tudnod kell. Szóval, ha kifogytál a bb-ből, puskatussal méghalálosabb fegyver lesz belőle…
Cyma pisztolyom viszont sosem volt.
Dragunovom van most is Cyma (aeg), illetve egy AK74-em volt. Nem problémásak.
Amúgy sok anyagot találsz neten ezekről, illetve a szakik is segítenek. Én nem vagyok jó mechanikus dolgokban…

Helló!
Nem is láttam hogy van airsoft topik itt a fórumon :slight_smile:
Olvasgattam a hozzászólásokat, és eszembe jutott ez: http://airsoft-miskolc.hu/forum/viewtopic.php?p=27955&sid=e30139ded51b8f818a70838b77c40410#p27955
Itt egy jópofa kis írás “kezdő sniper naplója” címmel, ajánlom mindenkinek aki még nem látta.
Ha még aktuális a kezdő kérés, nem kell neked semmi más, mint egy jó szemüveg F-osztályú védőszemüveg (nagy sebességű repülő tárgyak), esetleg egy maszk, és egy kezdő kategóriás airsoft fegyver, JG G36, CYMA AK, vagy akár valami olcsóbb SPECNA M4, lehet használt is. Ne vegyél semmi mást, max valami jobb minőségű BB-t, .28-as BLS vagy G&G. Nézz szét a softair.hu-n keress egy nagyobb játékot, én ajánlom a pestszentimrei GI-Joe által szervezetteket. Csapódj egy csapathoz, ne légy útban és kövesd az utasításokat. Ha ezután is tetszik, akkor van baj, mert indul a folyamatos rendelés, pénzköltés, míg a fél szobád katonai felszereléssel lesz tele. :slight_smile:
A lényeg, míg nem tudod hogy ez tényleg jó-e neked ne költs rá sokat. Utána úgyis fogsz.

No én is belevágtam…és ha már csinálja az ember csinálja rendesen :smile:

Mivel gyorsan (és olcsón) kellett calami szutyok, hogy eltudjak menni 3 skirmish-re és megkapjam az UKARA licence-em itt Angliában és tudjak nem átfestett fegyókat venni így első körben egy G&G CM16 SRS-t vettem ami így elsőre nagyon kellemes csalódás volt.

Jelenleg úton van egy TM P90RD (ez a Stargate SG1-os kosztümömhöz is kellett) egy Novritsch SSG24 és szemezgetek a TM HK416D-vel.

Secondary-nek egy TM Glock 18C-re esett a választás amit nagyon szeretek. (full auto-n nemsokat fogom használni)

Amúgy valakinek valami tapasztalat GBBR-ekkel? Konkrétan az Umarex VFC 416D A5 GBB-t nézegettem még.

A blowback az SOKKAL jobb mint az AEG-kbél és az egész fegyver klasszisokkal élethűbb… gondolok itt arra, hogy mikor ürült a tàr konkrétan hàtul is marad a bolt és a bolt release sem csak egy push button hanem funkcionális…no meg a táraknak is megvan a magyk súja…

Persze a karbantartással is számolnj kell…minden 1-2 filed day után jó megtisztítani, megkenni ahol kell…stb…

DE a karbantartási költséget leszámítva mennyire megbízhatóak HA rendszeresen vigyázva van rájuk?

(HIDEGBEN, TÉLEN NEM JÁROK KI…úgyhogy ilyen szempontból nem befojásol a gáz)

A költségeket megnyomja, hogy gázos… És persze gyakoribb tárban lévő tömítések cseréje is, “mintha nem lenne benne tömítés.”
Egy oldalfegyvernél ez nem gáz, de a főfegyverednél már, ha csak nem egy tárral bírod ki a játékot, fogy a flakonból a gáz majd bőséggel. Egyéni véleményem.

Havonta olyan 2x ha eltudok jutni kicsit játszani szabadidő hiánya miatt… A fenttartási költség mint mondottam nem annyira zavarna. Még ha havonta is cserélném komplett újra 2-4 tárat az sem annyira izgat… A gázgasználat kötsége meg nem izgat…az itt elég aprópénzért megy…

Inkább az a fő kérdésem HA rendesen karbanvan tartva és rendszeresen gondjátviselve akkor vannak e annyira megbízhatóak a GBBR-ek mint az AEG-k. Az, hogy drágább mulatság azt vágom.

Fő szempont a minnél reálisabb fegyverkezelés és élmény számomra…DE ha minden 2ik tárnál valami gebasz van akkor persze hagyom a picsába :stuck_out_tongue:

Ez is kb olyan, mint amikor megveszed a (nem Norvitsch) fegyveredet, első dolgod elvinni egy szakihoz, aki a kötelező szerviz és esetleg alkatrészcserék után úgy adja át neked, amivel játékra mehetsz bátran.
A GBB cuccokkal nyilván több a nyűg, mert a tárakat rendszeresen szervizeltetned kell, ahogy a hőmérséklet (nemcsak a külső, hanem ahogy a gázt használod, gyorsan hűl a tár…) és a külső tényezők befolyásolják negatívan. Az AEG igénytelenebb.
De ha volt már GBB pisztolyod, és kilőttél vele 100 tárat, és kilőttél egy AEG-gel ugyanannyit, az AEG-nek kutya baja, a GBB-nél meg a tömítések kapják az ívet, ami a GBB lelke.
Tehát jobb az élmény, de a nyűg hatványozottan több a gázossal, ha nem sajnálod gyakran vinni a tárakat szervizre.
Ezért a másodfegyvernek gyakran használják, főfegyvernek viszont már korántsem.

A tárakat megoldom én az nem problèma…meg az fogyó eszköz…mondom ha havi 4et kukázok az sem problem…de ha maga a fegyver működik és élvezetes az nekem megéri :smile:

Végre valami rendesebb “vas” is került hozzám…
Háth…van különbség :smile:

TM Custom 416D Devgru EBBR