Akciók, Dealek, Black Friday, stb

Ez a nagyobb méret miatt van. A nagyobbak mindig többször írhatóak, aminek egyszerű oka van: az algoritmus ritkábban ír a korábban már használt helyre, és mivel több chip(tárhely) van, több felé tudja teríteni az adatokat, mielőtt újra az “első”-höz ér.

Egyébként ez az írhatóság sem egy szentírás, nem úgy kell elképzelni hogy mondjuk 100 terát lehet valamire írni, és akkor amint ezt eléri, megáll és örök vadászmezők. Ez csak amit a gyártó garantál, simán van ami ennél tovább is megy. hozzáteszem, rednszeres használat mellett ennyi írás/olvasás után simán meg tud dögleni egy HDD is. Van SSD ami meg simán túllépi a garantált írás mennyiséget és még mindig működik.

Itt nem az írásmennyiségről van szó, hanem a flash memória által elviselt írási ciklusszámokról. (És amúgy a fél év alatt 2% azért elég durva.)
Szóval ha mondjuk telepítesz egy 40 gigás játékot, akkor az ugyanúgy max 2-3 ciklusszámot használ, mintha mondjuk létrehoznál rajta egy jegyzettömböt, beléirnal valamit, s aztán letörölnéd, a nagyobb játékok inkább teljes írt adat mennyiségére terhel, ami már tényleg a gyártói garanciától függ, az viszont tényleg bírhat sokkal többet is.
Az ssd re sokkal inkább a írás/törlés ciklusszámok miatt kell vigyázni, és békében hagyni, inkább csak nagyobb fájlok mozgatására/ egy egy játékra használni. Na meg a windows, vagy asobe programok stb.

Azért nem kell túldramatizálni, hacsak nem ilyen futott még kategóriájú gyártónál készült NAND van benne, akkor otthoni használattal elég nehéz megölni egy SSD. Ha csak nem egy gagyi táp viszi magával…

Nekem az OS most is egy Samsung 840-en van, TLC. 23TB írott adattal, 2012 November közepe óta megy.

Erre próbáltam én is utalni. És nem csak a saját tapasztalatból, hanem “Techdeals” csatornán mondják, hogy 3-4-5 éve használnak SSD-t elég komoly terhelés mellett, és kutya bajuk… Nem kell beszarni az SSD-k használatától… Kb. akármilyen használat mellett sem fognak hamarabb szarrá menni, mint bármi más (HDD).

Hát mondjuk azért az utolsó mondat…
Előző gépembe a HDD 11 éves, utoljára néztem valami 280tb írt adat, igaz döglassú már szegény, (sata2) de köszöni jól elvan, működik. És szerencsétlenre nem volt vigyázva egyáltalán.
Megnézném melyik ssd bírná ezt ki!
De egyébként @elektronikusbari @sutyomatic igazatok van.

Simán lehet hogy a mai SSD-k vígan megélik már ezt a kort, és azért HDD-ből sem mind bír ki 10-11 évet.

Tök jó, hogy van egy 11 éves hdd-d. Nekem nincs, mert vagy hamarabb tönkrementek, vagy leselejteztem őket mert vettem gyorsabbat, nagyobbat. Azért remélem abban egyetértünk, hogy manapság egy ember nem igen tervez többre mint 4-5 év semmilyen hardware-rel. Ennyit pedig szerintem, kibírnak aránylag nagy terhelés mellett is.

Én annyit állítok csupán, hogy nagy valószínűséggel hamarabb cseréli le az ember egyébként is, minthogy effektíve elhasználná azt. És ezt kb. nem én mondom, hanem tech csatornákon olyanok, akik nemhogy nem lábujjhegyen használják az ssd-jüket, hanem gyakorlatilag ölik, mert napi szinten használják 4k-s videók renderelésére, másolásra, játékok tesztelésére, banchmarkokra, stb adott esetben akár 1-2-3 éve. Szerintem egy átlag felhasználónak, nem kell annyira óvatosan bánjon az ssd-vel. De lehet magamból indulok ki és azért gondolom így.

Laptopomban egy lassan 10 éves legalja kingston SSD van. 60GB, rendszer, programok amikkel dolgozom gdrive, ideiglenes letöltögető mappák minden azon van/volt. Köszöni szépen továbbra is hibátlan.

Hát azért nem 300tb írt adat :smiley:
De, jó, hogy nálad így működik, ez azért engem is bátorít. Ettől függetlenül én azért vigyázok rá

Igen, csak ha jól emlékszem SLC-nél ha 1 bitet akarsz írni, akkor egyet írsz, MLC-nél már négyet, TLC-nél meg kilencet. Nem azt mondom, hogy a TLC 9x gyorsabban fog elhasználódni, de azért kisebb lesz az élettartama, mint egy MLC-nek vagy SLC-nek.

Nem csak ettől függ az élettartam, sok más technika meg pont hogy növeli. Ezért van az, hogy bár elvileg kéne, valójában nem igazán csökken az élettartam, sőt nő is sokszor.

Gyártó megadja, hogy mennyi írást visel el. Van egy Intel 730-as ( 480Gb MLC) SSD-m. 128TB-ot ad meg rá a gyártó. 494-nap üzemidő alatt összejött rá 7,5TB. Előbb fogom leselejtezni egyéb okok miatt, minthogy megközelítse az előírt élettartamot.

Winyo meg SSD is halt már meg nálam idő előtt, ki lehet fogni örök életűt meg hibásat, ennyi a történet.

Családi körben szolgálatban van most 10 SSD. Idő közben kettő hullott el, egy ősrégi kingston és egy OCZ. Kingston belassult, OCZ meg teljesen megmakkant. HDD-ből kicsit rosszabbak az arányok :smiley:

Kéne csinálni egy ilyen tárolók topikot, amikben ki lehet beszélni az SSD ket hdd -ket meg ilyesmiket. :smiley:
Mint az az intel topik, meg a videókártya topik. :smiley:

Még 1-2 nap és átnevezhetjük ezt. Úgysem lesz aktuális se a Black Friday, se a 2018. :slight_smile:

@johnny04
hát csináld meg a topicot aztán hajrá :smiley:
elég jó téma biztos sokan írnának bele személyes tapasztalatokat :slight_smile:
@elektronikusbari szerintem ezt inkább 2019 legjobb ajánlataira nevezném át vagy valami ilyesmi :slight_smile:

Na, meg is csinálom csak egy kis idő kell.

Hát… Az se hülyeség. :wink:

XFX RS Radeon RX 570 TripleX 8GB + Radeon Bundle - 58e Ft

ASUS STRIX RX 580 OC + Radeon Bundle - 78e Ft

Acer Nitro VG270bmiix - FHD - IPS - 75Hz - FreeSync - 50e Ft:

https://www.alza.hu/acer-nitro-vg0?dq=5324139

Egy egész jó kis ajánlat aki esetleg Xbox -on törné a fejét :slight_smile: ( Szerintem)

Nem ismerem a márkát de ha valaki ismeri és azt mondja hogy jó akkor lekell csapnia annak akinek nagy tápra van szüksége igaz bronz a minősítése sajna…

(ha nem megbízható a márka akkor törlöm …)