Alacsony GPU kihasználtság csak BF5-ben!

Sziasztok!

Gépem: i5 6500, 1050TI OC, 8gb ddr4 2133mhz, chieftec 600W, Asus h110m-a, 1tb hdd

Battlefield 5-ben a 1050TI OC kártyám kihasználtsága 36-37%-on megakad, a cpu 85-90% környékén van. Furmark-al leteszteltem a kártyát és tudja a 100%ot, sőt Black Ops 4-be folyamatosan 90% vagy hasonló értéket mutat és minden más játékban is. CPU bottleneck annyira nem lehet, nem jár 100-on, az viszont BO4-be nagyon. Hőfokok rendben 55±5.

Drivert letöröltem és újratettem, játékban a beállításokkal játszottam, de lényegtelen volt, hogy ultra vagy low mindig ugyanaz volt.
Előre köszönöm a segítséget, remélem valakinek van még ötlete.

Érdekes, ilyet nem lenne szabad csinálnia. Teszteket nézve totál fuldokolnia kéne a videokártyának. DDU-val töröld le újra és tedd újra az NVIDIA oldaláról, és telepítés közben lesz egy olyan jelölőnégyze hogy “perform clean installation”, azt pipáld majd be.

Köszi szépen, segített feljebbtolni a használtságot kb. 60-70%-ra, viszont még mindig nem az igazi. Viszont mostmár gyanakszom így a CPU-ra.

Elvileg nem lenne szabad ilyet produkálnia. Nézz pár tesztet hogy másoknál hogy néz ki a kihasználtság. Figyelj arra hogy minél firssebb anyag legyen

Lehet hülye a kérdés de DX12 módban próbáltad már? Nekem csak akkor pörög maxon a 1080 mert a DX11 nálam szintén ilyet produkál. Alig van 60-70 fps és 30-40%-ban megy a gpu.