Alap gamer gép

Sziasztok!

Fél év múlva veszek egy új alap gamer gépet, és nem tudom, hogy mennyire jó. Pénzben olyan 200-250 kb. Egy közeli boltban venném meg összeszerelve, tehát alapok, meg egy két plusz. Aki ismeri: Zalaegerszeg Foramax. Linket is tudok küldeni, ha kell.

A konfig:
alaplap: Asus H310M-K
processzor: Intel® i5 9400F - 4,1Ghz Turbo (9MB)
memória: 8Gb/2666Mhz DDR4
hdd: Toshiba 1TB Sata3
ssd: Kingston A400 480 gb (pluszba választottam)
optikai meghajtó: Asus 24D5MT SATA DVD-író (pluszba választottam)
videókártya: Asus GTX1650 4GB DDR5
számítógép ház: DeepCool Smarter -USB3.0 előlapi kivezetés
tápegység: 500W 12cm Fan
CPU hűtés: CoolerMaster Hyper 212 Black (pluszba választottam)
op. rendszer: Windows 10 Home 64-bit (pluszba választottam)

Összesen: 238 070 Ft (alapból 169 900 Ft)
a plusz dolgok: ssd 16 990 Ft; optikai meghajtó 4 990 Ft; CPU hűtés 9 290 Ft; op. rendszer 36 990 Ft
lehetséges változatok: ssd-nél 120, 240, 960 gb; optikai meghajtó USB külső DVD-író; CPU hűtés CoolerMaster Hyper T200, CoolerMaster ML240L RGB vízhűtés; garancia; memória; op.rendszer Windows 10 Pro 64bit

Alternatívákat is elfogadok, olvastam pl PCX, IPON, ilyenekről. Mindenképpen szeretném összeszerelten a gépet, mert én nem tudom összerakni, meg nincs is olyan ismerősöm.

Windows kapsz kb 3000-ert, így nem ér ennyit amit összeválogattál, ráadásul semmi infó a tápról.

Javaslom a build ajánlót, összeszerelés meg a legtöbb cégnél van, PCX-nél biztosan:

5 Likes

Egerszegen talán a legjobb bolt. Viszont ezt a konfigot gyorsan felejtsd el. Build ajánlót nézd meg és onnan a keretednek megfelelőt válaszd. Viszont mivel fél évig nem tervezel venni semmit még nincs értelme nézelődni, addig még sok víz lefolyik a Dunán…, két héttel előtte kezdj el nézelődni.

6 Likes

Az ilyen előre összerakott gépeket, ha teheted kerüld el, a fentebb linkelt build ajánló-ból kiválasztod a keretednek megfelelő konfigurációt és pár webshopnál megnézed, hogy mennyibe fájna összeszereléssel.

Ahol tuti van erre lehetőség: pcx.hu; aqua.hu; alza.hu; ipon.hu

A lényeg, hogy ha fél év mulva akarod megvenni akkor elötte pár nappal ted fel ismételten a kérdést és nézz rá a build ajánlóra, addig sok minden változhat

6 Likes

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat.

1 Like